شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 19:23 منتشر شده در مورخ: 1399/02/07 شناسه خبر: 1603276
ماموستاهای اهل سنت کُردستان عنوان کردند؛

رزمایش مومنانه فرصتی برای تقویت همدلی/ طرح «همدلی و مواسات» نیکوترین عبادت در ماه مبارک رمضان است

رزمایش مومنانه فرصتی برای تقویت همدلی/ طرح «همدلی و مواسات» نیکوترین عبادت در ماه مبارک رمضان است
رزمایش «مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه» که این روزها در کشورمان و جای جای استان کردستان در حال برگزاری بوده، گامی در راه رفع مشکلات و تعمیق پیوندهای ایمانی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کردتودی، جامعه بشری همواره نیازمندی‌هایی داشته و از همگرایی‌ها و همبستگی‌های متنوعی برخوردار بوده و تلاش کرده است تا در راستای رفع این نیازها قدم بردارد.

در این میان، پیوند اخوت و برادری در جامعه ایمانی سبب شده است تا بسیاری از مشکلات در استوارترین پیوندهای انسانی رخت بربندد و این پیوند که از ایمان سرچشمه می‌گیرد، حلال مشکلاتی شود که در ابتدا سخت پنداشته می‌شدند.
رزمایش «مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه» که این روزها در کشورمان و جای جای استان کردستان در حال برگزاری بوده، گامی در راه رفع مشکلات و تعمیق پیوندهای ایمانی است.
ماموستاهای اهل سنت کُردستان در گفتگو با خبرنگار کردتودی، رزمایش مومنانه را یک نوع همدلی می دانند و بر آن تاکید می کنند.
 
 
رزمایش کمکهای مومنانه فرصتی  برای دستگیری ازنیازمندان است
 ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج در گفتگو با کُردتودی، با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه داران با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک مؤمنانه به مردم آسیب دیده از کرونا، اظهار نمود: آنچه رهبری با رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه می‌خواهند این است که در کنار رزمایش مدافعان سلامت حرکت بزرگی نیز برای رفع مشکلات نیازمندان انجام  شود تا باعث آرامش نسبی آنان شود.
 
وی با اشاره به اقدامات سپاه در این حوزه عنوان نمود: سپاه همان گونه که در پرتاب ماهواره به فضا توانسته است موفق عمل کند و خود را به جهان و جهانیان معرفی کند  در همه برهه های حساس حقیقتا در کنار مردم حضور داشته  و با کمک رساندن به مردم همیشه پای کار بوده و انجام وظیفه کرده است که در این راستا و در این اقدام خیر خواهانه نیز با حضور خود میتواند با شناسایی افراد نیازمند و با دستگیری از آنان در این امر خدا پسندانه اقدام کند.
 
ماموستا رستمی افزود:  این اقدام خداپسندانه در حال حاضر با همت  سبز پوسان سپاه جمع‌آوری و آغاز شده است که انتظار می‌رود خیران  و همه کسانی که از لحاظ مالی دارای توانای هستند به این مسئله ورود و یاری‌گر  برادران سپاهی در این کمک مؤمنانه باشند.
 
امام جمعه سنندج در پایان گفت: این روزها در این شرایط سخت عده‌ای از مردم با سختی زیاد معیشت خود را سپری می‌کنند و به لحاظ اقتصادی در تنگنا هستند به همین سبب رزمایش همدلی، مواسات و کمک مومنانه در کشور فرصتی برای کمک به نیازمندان و اقشار ضعیف جامعه فراهم کرده تا در این روزهای سخت هم در کنار آنها باشیم.
 
 
رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه، گام بزرگی در کاستن از آلام نیازمندان است
ماموستا عبدالرحمن خدایی امام جمعه شهرستان بانه در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار کرد: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری کمک به مستمندان باید مورد توجه همه آحاد مردم قرار گیرد.
 
وی با بیان اینکه برگزاری رزمایش مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه، حقیقتاً گام بزرگی در کاستن از آلام و مشکلات محرومان و نیازمندان جامعه به شمار می رود افزود: درخصوص مبارزه با شیوع  کرونا نیز فعالیت های بسیاری خوبی صورت گرفت و پس از اینکه رهبر معظم این اشاره را فرمودند که " ماه رمضان، ماه انفاق است، ماه ایثار است، ماه کمک به مستمندان است؛ چه خوب است که یک رزمایش گسترده‌ای در کشور به وجود بیاید برای مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا که این اگر اتّفاق بیفتد، خاطره‌ی خوشی را از امسال، در ذهنها خواهد گذاشت." همه نهاد ها بایستی ، پای کار باشند و فعالیت های بسیار خوبی را صورت دهند و گروه های جهادی، فرهنگی و خودجوش مردمی، بسیج و ائمه جماعات فعالیتهای خوبی را صورت دهند.
 
ماموستا خدایی در ادامه بیان کرد: باید از توان هرکس که می‌تواند کمکی کند، بهره‌گیری شود و توجه ویژه‌ای نیز به جوانان داشته باشیم‌، در قالب این رزمایش باید خانواده‌های نیازمند و آبرومند شناسایی شود و به جای آنکه آنان به دنبال ما بیایند، ما به سراغ آنان رفته و عزت و حرمت آنان را حفظ کنیم و از تبلیغات که در این بخش دچار اشکال است خودداری شود.
 
وی در پایان تاکیدکرد: باید نوع رفتار و کردار ما در قبال خانواده‌های نیازمند به گونه‌ای باشد که ارائه خدمات ما تحقیر آمیز نباشد و هر نوع کمکی که از توان ‌ما بر می‌آید علاو بر کمک های معیشتی به آنان ارائه دهیم چرا که شاید برخی افراد نیازمند کمک معیشتی نبوده و کمک ‌حقوقی و مشاوره پزشکی را نیاز داشته باشند.
 
 
رزمایش مومنانه فرصتی برای تقویت همدلی /کمک های مومنانه عادلانه توزیع شود
 ماموستا لقمان محمدیان در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رممضان اظهار داشت: ماه مبارک رمضان فرصتی مغتنم برای دستگیری از نیازمندان است.
 
وی با اشاره به برگزاری رزمایش مومنانه افزود: برگزاری این رزمایش در ماه مبارک رمضان فرصتی برای تقویت همدلی بین مردم است.
 
امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: به علت شیوع ویروس کرونا  بعضی از کسب و کارها،کارگران فصلی و روز مزد دچار آسیب اقتصادی شدند لذا کسانی که توانایی کمک به نیازمندان را دارند، وارد میدان شده و از طریق قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در سطح شهرستان بیجار به نیازمندان کمک کنند.
 
ماموستا محمدیان ادامه داد: امید است در سایه برگزاری این رزمایش شاهد تقویت همدلی و وحدت و حس نوع دوستی در جامعه بیش از پیش باشیم و بتوان گام های استواری در حمایت از نیازمندان برداشت.
 
وی با اشاره به پرهیز از موازی کاری و تکریم افراد شناسایی شده افزود: این رزمایش نشان از همدلی و برخاسته از ایمان مردم دارد که با محوریت مساجد انجام خواهد شد.
 
امام جمعه اهل سنت بیجار با تاکید بر تقویت همدلی و نوع دوستی مردم در ایام شیوع کرونا ویروس افزود: اقدامات و حمایت‌های مردمی در راستای مقابله با این بیماری نشان از عقلانیت و حس نوع دوستی در بین مردم دارد.
 
 
طرح کمک مومنانه نیکوترین عبادت در ماه مبارک رمضان است
ماموستا عبدالسلام محمدی امام جمعه شهرستان دهگلان ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن، ماه همدلی و عبادت خالصانه در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، بیان داشت: عبادت خالصانه، بی ریا و اظهار بندگی در درگاه احدیت از زیبایهای بندگی در این ماه می باشد که باید مورد توجه همگی روزه داران باشد.
 
وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و آسیب پذیری قشر بزرگی از خانواده ها، مشکلات معیشتی و هزینه های بالای زندگی، از خیرین و ثروتمندان انتظار میرود که با بذل و بخشش، دستگیری و حمایت از مستمندان در این ماه مبارک موجبات رضایت و رحمت خداوند را برای خویش فراهم نمایند زیرا این ماه فرصت بسیار گرانبها برای انجام خیرات، احسان، اجر و ثواب آن نیز چندین برابر می باشد.
 
امام جمعه دهگلان با اشاره به رزمایش کمک مومنانه توسط ناحیه مقاومت بسیج سپاه دهگلان جهت کمک به اقشار آسیب پذیر بیان داشت: این پویش خیر و احسان که در حال اجرا است نمونه ای از ایثار و از خود گذشتگی می باشد که تمام آحاد جامعه از مردم متدین و مسئولین مخلص با تعاون وهمدلی و در جهت کاهش آلام مستمندان بصورت آبرومندانه و رعایت نکات اخلاقی و حفظ عزت انسانی در جهت کمک به مستمندان جامعه می باشند.
 
وی اظهارداشت: رزمایش کمک مومنانه تمرین همدلی، همکاری و هماهنگی در راستای یک کار خداپسندانه و حل مشکلات انسان‌هایی است که بر اثر بیماری کرونا آسیب دیده‌اند لذا همه باید احساس مسئولیت کرده و این کار را جدی بگیریم.
 
ماموستا محمدی افزود: در این رزمایش بسته‌های حمایتی غیر نقدی به صورت هدفمند و اولویت‌ دار با همکاری بسیج مردمی و خیرین شهرستان و ادارات به اقشار مستضعف جامعه رسانده می‌شود.
 
امام جمعه دهگلان شکل‌گیری رزمایش کمک مومنانه را از افتخارات کشور دانست و گفت: مردم ایران اسلامی با لبیک‌ گویی به فرمان رهبر معظم انقلاب وارد این عرصه شدند و تاکنون خوش درخشیده‌اند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1603276
ارسال نظر
نظرات