شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:36 منتشر شده در مورخ: 1399/02/08 شناسه خبر: 1603281
به وقت همدلی در ماه خدا؛

نسیم «مواسات و همدلی »وزیدن گرفت/ کمک های مومنانه کوچه به کوچه کُردستان را سرک می کشد + فیلم

نسیم «مواسات و همدلی »وزیدن گرفت/ کمک های مومنانه کوچه به کوچه کُردستان را سرک می کشد + فیلم
کُردستانی ها در این روزهای کرونایی، جلوه‌هایی از انسانیت مبتنی بر باور مومنانه و جهان بینی برخاسته از ارزش‌ها و باورهای جامعه را به نمایش گذاشته‌اند که چشم نوازتر از هر زمانی دیگر خودنمایی می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کُردتودی، برخی صحنه‌های دنیا را هر جایی نمی‌توان دید، مختص یک سرزمین و آب و خاک است، دور دنیا را هم که بگردی ایثار و از خودگذشتگی را تنها در افرادی می‌بینی که به جای رضایت خود، دل در گرو رضایت خداوند بسته‌اند.

در روزهایی که می‌گذرد ، کُردستان شکوهمندتر و عزتمندتر از همیشه است؛ روزهایی که هر چند با خبر تلخ شیوع کرونا عجین شده اما دست‌های مهربان و بخشنده مردم، از غم نان هموطن غافل نشده و هر کسی با توان خود در صحنه نبرد با کرونا مقاوم‌تر از همیشه ایستاده است.

 رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی اخیرشان به‌ مناسبت نیمه شعبان به مشکلات و سخت شدن شرایط زندگی برای برخی افراد جامعه به‌علت تبعات ناشی از کرونا اشاره کردند و فرمو‌دند: « افرادی که توانایی و تمکن مالی دارند، فعالیت‌های وسیعی را به‌منظور کمک به نیازمندان آغاز کنند، به‌خصوص که در آستانه ماه مبارک رمضان که ماه انفاق و ایثار است، قرار داریم.»

امام خامنه‌ای تأکید کردند: «خوب است که در ماه مبارک رمضان یک رزمایش گسترده برای مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا در جامعه شکل بگیرد و برای اثبات ارادتمان به امام زمان(عج) صحنه‌ها و جلوه‌هایی از جامعه مهدوی را که جامعه‌ای همراه با قسط، عدل، عزت، علم، برادری و همیاری است، به‌وجود آوریم.»

از حضور بی‌ادعای گروه‌های جهادی و بسیجیان و هیئت‌های مذهبی که بگذریم، مشارکت مردم در رزمایش مومنانه جلوه دیگری از همدلی و همراهی کُردستانی ها را به رُخ جهانیان کشید.

این روزها در حالی سپاه و بسیج در پی فرمایشات مقام معظم رهبری در نیمه‌شعبان مبنی بر راه‌اندازی رزمایش گسترده در کشور در راستای کمک مومنانه به نیازمندان و حمایت از خانواده‌هایی که اقتصاد آنان تحت تاثیر شیوع کرونا ویروس قرار گرفته، پای کار برگزاری رزمایشی با عنوان «کمک مومنانه» ایستاده‌اند که همه آحاد مردم با اشتیاق همراه آنان شده‌اند.

در همین راستا، در رزمایش کمک مؤمنانه، سپاه بیت المقدس کُردستان در اولین قدم تعداد 12 هزار و 650 بسته غذایی و بهداشتی به ارزش 300 هزار تومان تهیه و در حال توزیع بین نیازمندان آبرومند استان کُردستان است، قرار است این رزمایش در ماه رمضان ادامه می‌یابد و در قالب کمک‌های مختلف، ظهور و بروز خواهد کرد.

اختصاص 12 هزار و 650 بسته از طرف سازمان بسیج به کُردستان

سردار سید صادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کُردستان در گفتگو با خبرنگار کردتودی عنوان کرد: 12 هزار و 650 بسته هدیه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در راستای کمک مومنانه به استان کردستان اختصاص یافته است و همچنین ۲ هزار و ۵۲۰ بسته کمک‌های مردمی است.

وی گفت: هر بسته از این کالا به ارزش 3 میلیون ریال است و شامل 4 کیلو گوشت مرغ، 2.5 کیلو گوشت گوساله، 2 بطری روغن 800 گرمی، 10 کیلو برنج، یک بسته خرما، دو بسته ماکارونی 700 گرمی، 2 قوطی رب گوجه فرنگی می باشد.

وی افزود: این بسته ها تحویل پایگاه های بسیج و حوزه های مقاومت داده می شود تا بین افراد نیازمندی که تحت هیچ نهاد حمایتی نیستند توزیع شود.

وی اضافه کرد: هر قلم جنسی که از یک منطقه جمع آوری  می شود در میان همان منطقه جغرافیایی توزیع خواهد شد.

در این شرایط انصاف نیست که فقط به فکر خودمان باشیم

یکی از جوانان فعال در این بخش در گفت و گو با خبرنگار کردتودی هدف از این اقدام را کمک به افراد نیازمند محله عنوان و تصریح کرد: تلاش می‌کنیم با مشارکت خیران و تهیه بسته‌های معیشتی حداقل در ماه مبارک رمضان هیچ پدری در تهیه معیشت، شرمنده خانواده‌اش نباشد.

رضا محمدی افزود: در محلات مختلف افراد نیازمند و با آبروی زیادی هستند که در شرایط سختی زندگی می‌کنند و پس از شیوع ویروس کرونا وضعیت معیشتی آنها بسیار بدتر شده و هیچ چاره‌ای ندارند.

وی ادامه داد: در این شرایط انصاف نیست که فقط به فکر خودمان باشیم و این افراد را در این شرایط سخت رها کنیم، در دین اسلام بیشترین تاکید بر دستگیری نیازمندان است، اگر ادعای مسلمانی داریم نباید از این افراد غافل شویم.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر این بسته‌های معیشتی نیز با کمک سپاه و افرادی تهیه می‌شود که از شرایط متوسط اقتصادی برخوردارند اما می‌خواهند آنچه دارند با همنوعشان تقسیم کنند.

محمدی ادامه داد: بسته‌های معیشتی در محلات مختلف توسط سپاه و خیران تهیه و با شناسایی نیازمندان در بین آنها توزیع می‌شود و تلاش می‌شود این اقدام تا پایان ماه رمضان ادامه داشته باشد.

در ماه میهمانی امسال همه دست به دست هم داده‌اند تا برگ زرینی در دفتر نیکوکاری و همدلی رقم زده شود، با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیل شدن مهمانی‌ها و افطاری‌ها می‌توان هزینه این مجالس را برای رنگ دادن به سفره افطاری نیازمندان هزینه کرد تا هم خدا راضی باشد و هم خلقش.

انتهای پیام/

نسیم «مواسات و همدلی» وزیدن گرفت/ کمک های مومنانه کوچه به کوچه کُردستان را سرک می کشد
https://www.dana.ir/1603281
ارسال نظر
نظرات