شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 16:29 منتشر شده در مورخ: 1399/02/07 شناسه خبر: 1603386
مدیرکل راهداری کرمانشاه مطرح کرد؛

ایمن‌سازی فیزیکی ۱۴ مدرسه حاشیه راه های کرمانشاه

ایمن‌سازی فیزیکی ۱۴ مدرسه حاشیه راه های کرمانشاه
فریبرز کرمی از ایمن‌سازی فیزیکی ۱۴ مدرسه حاشیه راه در کرمانشاه خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فریبرز کرمی در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، به مناسبت روز ایمنی و حمل و نقل عمومی اظهار داشت: طی یک سال گذشته طرح گشت دروازه‌ای به مدت ۱۷ ساعت در شبانه روز تا اسفندماه اجرا شد و همچنین نیروهای کنترل ناوگان عمومی در پاسگاه‌ها و محورهای مواصلاتی استان در قالب سه اکیپ مستقر و به مدت بیش از ۲۴۵ ساعت کنترل ناوگان عبوری انجام شد.

وی با بیان اینکه ۵۶ بازدید دوره‌ای از مراکز معاینه فنی و کنترل تجهیزات انجام شده، افزود: ۱۴ مدرسه حاشیه راه در محورهای مواصلاتی استان ایمن‌سازی فیزیکی شده‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از تشکیل گشت کنترل تناژ با همکاری انجمن‌های صنفی و انجام بیش از ۹۳ مورد گشت در محورهای مواصلاتی خبر داد و گفت: بیش از ۷۰ تخلف از سوی رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل عمومی در سامانه مدیریت شرکت به ثبت رسیده است.

وی از تمدید پروانه فعالیت دو مرکز معاینه فنی در استان خبر داد و بیان داشت: دوره‌های ارتقا ایمنی راکبان موتورسیکلت برگزار و بیش از ۶۴۰ کلاه ایمنی میان آنها توزیع شد همچنین دوره‌های آموزشی ارتقا ایمنی رانندگان ادوات کشاورزی به تعداد ۸ جلسه برگزار شد.

کرمی با بیان اینکه ۶۸ مورد بازدید از طرح‌های متقاضیان احداث در حاشیه راه‌ها انجام شد، گفت: بیش از ۳ هزار و ۸۵۶ پروانه عبوری ترافیکی در سطح استان صادر شده است.

این مسئول از کشف ۵۲۷۸ مورد اضافه تناژ خبر داد و گفت: بیش از ۷۱۷ میلیون تومان به عنوان جرایم اضافه تناژ وصول شده است.

وی تصریح کرد: در سال جاری نیز درصدد اجرای طرح کنترل ناوگان عمومی با انجام گشت‌های نظارتی به صورت حداقل ۳ روز در هفته هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه بیان داشت: بازدیدهای دوره‌ای از مراکز معاینه فنی به تعداد حداقل چهار مورد در ماه نیز انجام خواهد شد و از محل تصادفات جهت اتخاذ تصمیمات مناسب جهت ایمن سازی بازدید می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح ایمن سازی فیزیکی مدارس در ۳۰ روستای حاشیه جاده اجرا خواهد شد، افزود: همچنین ایمن سازی محل عبور عابران در چهار منطقه انجام و سکوی استقرار گشت پلیس در دو نقطه پرحادثه احداث می‌شود.

این مسئول عنوان کرد: هفت طرح ایمن‌سازی راکبان موتورسیکلت با توزیع ۷۰۰ کلاه و ادوات ایمنی اجرا خواهد شد.

کرمی از ارسال پرونده تخلفات مدیران فنی و رانندگان به کمیسیون‌های مربوطه خبر داد و گفت: طرح‌های پژوهشی تحلیل تصادفات و طرح اربعین حسینی نیز در دستور کار است.

وی همچنین از شناسایی و احصا نقاط مستعد تصادف جهت ایمن سازی آنها خبر داد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1603386
ارسال نظر
نظرات