شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 19:16 منتشر شده در مورخ: 1399/02/07 شناسه خبر: 1603418
با هدف افزایش تولید گوشت قرمز؛

آغاز اجرای طرح همزمان سازی فحلی در دام های سبک استان گلستان

آغاز اجرای طرح همزمان سازی فحلی در دام های سبک استان گلستان
غلامعلی هلاکو گفت: به منظور افزایش تولید گوشت قرمز در استان گلستان جهاد کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان؛ طرح های متعددی از جمله همزمان سازی فحلی در دام های سبک را با هدف چند قلو زایی از سال گذشته در شهرستان های مختلف استان به اجرا درآورده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از گلستان ما، مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از اجرای طرح همزمان سازی فحلی در دام های سبک کلاله در گفتگو با خبرنگار ما، گفت: به منظور افزایش تولید گوشت قرمز در استان؛ جهاد کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان؛ طرح های متعددی از جمله همزمان سازی فحلی در دام های سبک را با هدف چند قلو زایی از سال گذشته در شهرستان های مختلف استان به اجرا درآورده است.

هلاکو افزود: برای انجام این طرح (هم زمان سازی فحلی) ۷۵۰ میلیون تومان (از اعتبارات ۲/۲میلیارد تومانی)تخصیص پیدا کرده که تا پایان سال مالی در ده هزار رأس گوسفند در شهرستانهای مختلف استان عملیاتی می شود.

علی علیزاده مدیر جهاد کشاورزی کلاله نیز، گفت: طرح همزمان سازی فحلی در چهار گله از گوسفندان شهرستان در چهار منطقه کلاله برای هزار رأس گوسفند انجام می گیرد.

وی افزود: با هزینه یکصد میلیون تومان برای اجرای این طرح درکلاله؛  کار برای دامدار رایگان و هزینه ای نیز از سوی دامدار پرداخت نمی شود.

گفتنی است؛ شهرستان کلاله با داشتن 135 هزار رأس دام سبک یکی از قطب های تولید گوشت قرمز دراستان محسوب می شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1603418
ارسال نظر
نظرات