شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 09:30 منتشر شده در مورخ: 1399/02/08 شناسه خبر: 1603513
کارشناس مسائل بین‌الملل:

ایران با پرتاب «ماهواره نور» در بین ابرقدرت‌های جهان قرار گرفت

ایران با پرتاب «ماهواره نور» در بین ابرقدرت‌های جهان قرار گرفت
حمیدرضا ترقی گفت: علت عصبانیت غربی‌ها از پرتاب ماهواره نور این است که این ماهواره ایران را در ردیف ابرقدرتهای جهان قرار می دهد و نقطه ای باقی نمی گذارد که آنها بخواهند برای تهدید نظام از آن استفاده کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا ترقی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: پرتاب ماهواره نور به فضا و قرار گرفتن آن در مدار یکی از موفقیت های چشمگیر ملت ایران به ویژه نیروهای مسلح و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دهه های اخیر است که نشان دهنده قدرت و اقتدار نظام جمهوی اسلامی و توانمندی موشکی آن، شکستن تحریم های غرب و آمریکا علیه کشور و رسیدن به یک جایگاه مهم بین المللی در عرصه فضا است.

وی افزود: اقدامی که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام داد از نظر تکنولوژی، توانمندهای علمی و فضایی نشان دهنده این است که جمهوری اسلامی توانسته با اتکا به توانمندی های خود به جایگاهی برسد که ابرقدرتهای بزرگ جهانی دریابند جمهوری اسلامی ایران با دسترسی پیدا کردن به چنین تجهیزات و فناوری توانسته در ردیف چند کشور محدود به این نوع فعالیت های فضایی قرار گیرد.

این کارشناس مسائل بین‌المل گفت: نقشی که این ماهواره از نظر امنیت و اقتدار و توان نظامی برای ایران دارد بسیار عظیم، مهم و تعیین کننده است و تحلیل گران خارجی در رابطه با این توانمندی ضمن تحیر نسبت به این مساله، به این باور رسیده اند که توان و قدرت هدایت موشک های ایران برای مقابله با هرگونه دشمنی و تهدیدی به چندین برابر افزایش یافته و موجب شده جمهوری اسلامی ایران از یک وزن بسیار بالاتری در معادلات سیاسی و امنیتی جهان قرار گیرد.

ترقی عنوان کرد: دغدغه و نگرانی غربی ها و رژیم صهیویستی از این توان جمهوری اسلامی نیز ناشی از کاربرد بسیار مهم این ماهواره در توانمندی های دفاعی کشور و نقش آن در بازدارندگی دشمن از هرگونه تهدید علیه نظام حکایت دارد که به عنوان سدی محکم در برابر هرگونه توطئه و تهدید نظامی خارجی عمل می کند و می تواند امنیت ملی کشور را به نحو مطلوبی ارتقا دهد.

وی با تصریح اینکه محکومیت پرتاب ماهواره نور توسط غربی‌ها نشان از ترس آنها از توانمندی های کشور دارد، گفت: آنها با هرگونه رشد و پیشرفت ایران در زمینه تقویت ملی و اقتدار نظامی مخالف هستند بنابراین به نظر می رسد علت عصبانیت آنها این است پرتاب ماهواره مذکور ایران را در ردیف ابرقدرتهای جهان قرار می دهد و تمام نقاط ضعف کشور را در رابطه با دفاع از امنیت برطرف می کند و نقطه ای باقی نمی گذارد که آنها بخواهند برای تهدید نظام از آن استفاده کنند.

این کارشناس مسائل بین الملل ادامه داد: برهمین اساس طبیعی است وقتی احساس می کنند راهی برای ضربه زدن به نظام باقی نمانده، شدیدا عصبانی و ناراحت هستند و دنبال آن خواهند بود که با متهم کردن ایران به اینکه از قطعنامه های شورای امنیت عدول کرده با این نوع اتهامات جلوی پیشرفت جمهوری اسلامی ایران را بگیرند.

ترقی تصریح کرد: این در حالی است که به هیچ وجه این نوع اقدامات دفاعی مغایر با قطعنامه شورای امنیت نیست بلکه از حقوق ملت ایران است که بتواند از کشور و سرزمین و امنیت در برابر تهدیدهای خارجی دفاع کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1603513
ارسال نظر
نظرات