شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 11:45 منتشر شده در مورخ: 1399/02/08 شناسه خبر: 1603568
مدیر جهاد کشاورزی کلاله:

شهرستان کلاله رتبه اول تولید کلزا کشور را کسب کرد

شهرستان کلاله رتبه اول تولید کلزا کشور را کسب کرد
مدیر جهاد کشاورزی کلاله گفت: شهرستان کلاله با تولید بیش از ۳۵ هزارتن کلزا درسال زراعی ۹۷_۹۸رتبه اول در سطح کشور را کسب کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از گلستان ما، علی علیزاده در جلسه شورای کشاورزی شهرستان گفت: شهرستان کلاله با تولید بیش از ۱۵۶ هزار تن گندم و بیش از ۳۵ هزار تن کلزا در سال زراعی ۹۷_۹۸ رتبه اول تولید کلزا در سطح کشور و رتبه دوم تولید گندم در استان را به خود اختصاص داد. 

وی با بیان اینکه طی ۳ سال گذشته کاشت چغندر قند به چرخه تناوبی محصولات زراعی پاییزه کلاله اضافه شده است؛ افزود: تاکنون ۴۳۸ هکتار در سال ۹۹_۹۸جهت کشت محصول انعقاد قرار داد شده که پیش بینی می شود میزان ۲۶ هزار و ۵۶۵ تن چغندر تولید شود. 
 
وی در ادامه به کشاورزان عزیز توصیه کرد: با توجه به توجیه اقتصادی و اشتغال زایی بالا، این محصول را در برنامه کشت خود قرار دهند. 
 
علیزاده در ادامه خبر از پرداخت ۱۴ میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان کلاله ای در سال ۹۸ داد و گفت: این تسهیلات در راستای نوسازی ناوگان کشاورزی در غالب خط ویژه اعتباری برای خرید تراکتور، ادوات کشاورزی و کمباین بین کشاورزان توزیع شده است. 
 
وی ادامه داد: امسال هم جهت نوسازی کمباین های فرسوده تسهیلات کم بهره تا سقف ۴۰ میلیون تومان به کشاورزان کلاله پرداخت خواهد شد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1603568
ارسال نظر
نظرات