شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 10:23 منتشر شده در مورخ: 1399/02/08 شناسه خبر: 1603571
به نقل از ایندی وایر؛

نتفلیکس آثار کیارستمی را کنار چاپلین و دیگر فیلمسازان بزرگ نمایش می‌دهد

نتفلیکس آثار کیارستمی را کنار چاپلین و دیگر فیلمسازان بزرگ نمایش می‌دهد
سایت نتفلیکس بر مبنای قراردادی حق پخش فیلم‌های عباس کیارستمی، چارلز چاپلین و باستر کیتون را از شرکت فرانسوی «ام‌کِی۲» اخذ کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ایندی وایر،  کمپانی «mk2» که حق بیشتر آثار سینمایی عباس کیارستمی را در اختیار دارد طی قراردادی به‌تاریخ 24 آوریل (5 اردیبهشت) حق نمایش آثار فیلمساز فقید ایرانی و چند کارگردان بزرگ دنیا را در اختیار نت‌فلیکس قرار داد.

براساس این قرارداد در مرحله اول فیلم‌های «فارنهایت451» «400 ضربه» «زن همسایه» و «بالاخره یکشنبه» از فرانسوا تروفو را نمایش خواهد داد.

این شرکت فرانسوی اعلام کرد که نسخه ترمیم‌شده آثار بزرگان سینمای جهان همچون چارلز چاپلین و باستر کیتون را با کیفیت «2K» و «4K» برای پخش به نت‌فلیکس داده است.

نت‌فلیکس زمانی تنها آثار کلاسیک دنیای سینما را نمایش می‌داد اما این سایت اخیراً سیاست خود را در این زمینه تغییر داده و آثار جدیدتر و متنوع را در دستور نمایش قرار داده است.

بر اساس این قرارداد حق نمایش 50 فیلم بلند سینمایی ازجمله آثاری از «عباس کیارستمی»، «چارلی چاپلین»، «باستر کیتون»، «آلن رنه»، «کریستوف کیشلوفسکی» و دیگر فیلمسازان بزرگ دنیا در اختیار نت‌فلیکس قرار گرفت.

نت‌فلیکس هنوز فهرست کامل آثار مشمول این قرارداد برای نمایش را منتشر نکرده است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1603571
ارسال نظر
نظرات