شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 12:03 منتشر شده در مورخ: 1399/02/08 شناسه خبر: 1603592

جاده ای ترانزیتی که ۳۴ سال برگ برنده رسیدن نمایندگان به مجلس بود/ این جاده اکنون بلای جان مردم شده است

جاده ای ترانزیتی که ۳۴ سال برگ برنده رسیدن نمایندگان به مجلس بود/ این جاده اکنون بلای جان مردم شده است
یکی از رانندگان منطقه بیجار می گوید: مسوولانی که بعد از 40 سال جاده ای را افتتاح می کنند، نمی دانند نگهداری از جاده به مراتب سخت تر از احداث آن است و چرا باید در طول شش ماه شاهد ایجاد چاله هایی بزرگ در مسیر یک جاده ترانزیتی باشیم ، آیا این همان صعف مدیریتی و نظارتی نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از کردتودی، این روزها خبر ویروس کرونا در تمامی استان های کشور کانون توجهات مردم و مسئولین شده است،اگر در صورت خوشبینانه هر نگاه کنیم ویروس کرونا به مراتب هزاران بار بهتر از ضعف مدیریتی است که بلای جان و مال مردم بیجار شده است.

دست و پنجه نرم کردن با حوادث رانندگی به خصوص حوادث جاده ای یکی از مخاطراتی است که در زندگی بشر وجود دارد و در شهرستان بیجار جاده ای مشهور به جاده افسانه ای وجود دارد که بعلت وضعیت نامناسب تا هر هفته شاهد بروز چندین حادثه سنگین و خسارت جانی و مالی در این مسیر باشیم.

داستان جاده بیجار همدان ، مثنوی هفتاد من است که بعد از چندین سال معطلی جهت افتتاح رسمی آن همچنان در منجلاب بی توجهی و و غفلت مسوولان قرار گرفته و بلای جان و مال مردم منطقه بخش چنگ اماس به ویژه شهر بابارشانی و روستاهای اطراف شده است.

جاده‌ای که طی چند سال گذشته برگ برنده‌ای برای رسیدن نمایندگان به صندلی سبز بهارستان بود، پس از گذشت 34 سال از کلنگ زنی، بلکه با فشار مردم افتتاح رسمی شد و زیر بار ترافیک رفت، اما بعد از گذشت چند ماه از افتتاح رسمی آن شاهد چاله چوله های متعددی در مسیر هستیم که موجب بروز ضرر و زیان مردم شده است.

با عبور از این جاده پر از دست انداز که نتیجه غفلت و ندانم کاری برخی مسئولان است این سوال به ذهن خطور می‌کند که آیا تاکنون گذر مسئولان استان و شهرستان به این جاده افتاده است یا خیر؟

 

اداره  راهداری که از انحراف آب یک چشمه عاجز مانده

در مسیر جاده بیجار همدان نرسیده به روستای قزل آغاج چشمه ای از زیر جاده بالا آمده که در طول چند سال گذشته خسارتی معادل چندین کیلومتر راهسازی تا کنون ایجاد کرده است.

یکی از اهالی روستای قزل آغاج در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: بلای های جاده بیجار به سمت همدان با ضعف مدیریتی و نظارتی که داشته همچنان دامن گیر مردمان مظلوم و محروم بخش چنگ الماس است.

وی گفت: اداره راهی که برای انحراف آب یک چشمه عاجز مانده چگونه می تواند بر جاده ها نظارت کند که هر روز شاهد تلفات جانی و مالی در آن هستیم.

این ساکن روستای قزل آغاج ادامه داد: از فرمانداری محترم تقاضا داریم از استانهای معین درخواست کمک نموده تا چشمه ایجاد شده وسط جاده که خسارتی معادل چندین کیلومتر راهسازی تا کنون ایجاد کرده را ترمیم کنند.

یکی از ساکنان شهر بابارشانی بیان داشت: فقط این را می خواهم بگوییم ضعف مدیریتی برخی ادارات شهرستان بیجار هزاران بار از کرونا ویروس بدتر است که در طی چند سال گذشته به بلای جان مردم تبدیل شده اند.

وی ادامه داد: مسوولانی که بعد از 40 سال این جاده را افتتاح کرده اند نمی دانند نگهداری از جاده به مراتب سخت تر از احداث آن است و چرا باید در طول شش ماه شاهد ایجاد چاله هایی بزرگ در مسیر جاده ترانزیتی باشیم ، آیا این همان صعف مدیریتی و نظارتی نیست.

وی تصریح کرد: مهندسان و مشاوران ساخت جاده بیجار همدان کجایند، که اکنون پاسخگوی مردمی باشند که در تنگنای تمامی مشکلات هر روز شاهد خسارت های جانی و مالی فراوان هستند و دم برنیارند.

مردم اهالی بخش چنگ الماس تاوان ضعف مدیریتی اداره راهداری را پس می دهند

یکی دیگر از اهالی شهر بابارشانی در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار داشت: این مردم چقدر باید از مسوولین اداره راه گله کنند چرا برای یکبار هم شده یک مسوول نمی آید و به درد دل ما گوش دهد.

وی با اظهار گلایه از وضعیت نامناسب جاده همدان در حد فاصل شهر بابارشانی بیان داشت: اگر اداره راه آسفالت ندارد با چند فرغون خاک چاله چوله های جاده را پر کند زیرا رفت آمد برای مردم سخت شده است.

این شهروند اهل شهر بابارشانی ادامه داد: این جاده بی صاحب است و هیچ اداره ای مسوولیت آن را قبول نمی کند و بطور کلی این جاده رو رها کردند.

وی گفت:  مردم چه گناهی دارند در این وضعیت اسفناک گرانی قطعات ماشین باید تاوان سوء مدیریت آقایان اداره راه را بدهند.

با عبور از این جاده پر از دست انداز که نتیجه غفلت و ندانم کاری برخی مسئولان است این سوال در ذهن مسافران این مسیر خطور می کند ، آیا تا کنون گذر مسئولان استان و خود شهرستان به این جاده افتاده است؟آیا می دانند بعد از عبور از این جاده هر راننده چه مقدار باید برای تعمیر جلوبندی ماشین خود خرج نماید؟

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1603592
ارسال نظر
نظرات