شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 12:57 منتشر شده در مورخ: 1399/02/08 شناسه خبر: 1603599
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان:

1340 تُن شکر و برنج تنظیم بازاری در استان زنجان توزیع می‌شود

1340 تُن شکر و برنج تنظیم بازاری در استان زنجان توزیع می‌شود
ایزدی مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان در مورد توزیع شکر و برنج دولتی در استان زنجان گفت: 670 تن برنج و همچنین 670 تن شکر تنظیم بازاری در استان زنجان توزیع می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد ایزدی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا؛ در مورد توزیع شکر و برنج با نرخ دولتی در استان زنجان اظهار کرد: یک هفته قبل از ماه مبارک رمضان کار توزیع در سراسر استان زنجان آغاز شده و در حال حاضر نیز ادامه دارد.

وی تصریح کرد: براساس تصمیمات کشوری برنجی که در سطح استان زنجان در حال توزیع بوده از نوع 1121 دانه بلند هندی است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان خاطر نشان کرد: برنج توزیع شده توسط ستاد تنظیم بازار کشور با یک قیمت مشخص در سراسر کشور توزیع و عرضه می‌شود و عرضه این برنج براساس قیمت تنظیم بازار (برنج هندی 1121 هرکیلوگرم برای مصرف‌کننده حداکثر 8هزار تومان) انجام می‌شود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: 670 تن برنج و همچنین 670 تن شکر تنظیم بازار در سطح استان زنجان توزیع خواهد شد و از اقلام مورد نیاز مردم تنها این دو قلم کالا در اختیار اداره غله بوده و کار توزیع آن نیز انجام می‌شود.

ایزدی با اشاره به اینکه شکر تنظیم بازاری که در حال حاضر هم در سطح استان زنجان توزیع می‌شود برای مصارف خانوار است افزود: طرح سبد ماه مبارک رمضان برای مصارف خانگی بوده و برای مصارف صنف قنادی و یا قندریزی در نظر گرفته نشده است.

وی با تاکید براینکه سال گذشته میزان شکر در حدود 330 تن بود که امسال افزایش یافته است ابراز کرد: در حال حاضر به دلیل بیماری کرونا خیلی از مردم مصارف شیرینی‌جات خودشان را در خانه تولید می‌کنند و این کار باعث افزایش مصرف شکر شده و امسال سهمیه استانی نیز بر همین اساس افزایش یافته است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان در مورد تامین شکر مورد نیاز برای صنف‌هایی مانند قنادی توسط سازمان صمت و انجمن صنفی قند و شکر کشور انجام می‌شود افزود: در شهریور ماه سال گذشته کار توزیع شکر اصناف در اختیار اداره غله نیست و در اختیار صمت است.

به گزارش موج رسا قیمت شکر تحویلی به مصرف‌کننده در بسته‌بندی‌های یک‌کیلوگرمی با برچسب تنظیم‌بازاری پنج هزار و 900 تومان است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1603599
ارسال نظر
نظرات