شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 23:03 منتشر شده در مورخ: 1399/02/08 شناسه خبر: 1603819
معاون جامعه مدرسین:

همه افراد توانمند در رزمایش کمک به محرومان مشارکت فعال داشته باشند

همه افراد توانمند در رزمایش کمک به محرومان مشارکت فعال داشته باشند
معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم کمک به محرومین جامعه را مورد تاکید قرار داد و گفت: رزمایش کمک به نیازمندان که توسط مقام معظم رهبری تبیین شد باید مورد توجه اقشار جامعه باشد، باید با تمام توان افرادی که توانمندی دارند در این رزمایش مهم شرکت کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا آشتیانی با اشاره به اهمیت ماه مبارک رمضان اظهار داشت: در قرآن کریم آمده است که روزه گرفتن واجب بوده و در ادیان قبل از اسلام نیز وجود داشته است.

 
وی افزود: علاوه بر این در خصوص فواید روزه‌داری نیز پزشکان و متخصصان موارد بسیاری را به‌صورت علمی و دقیق بیان کرده‌اند که هیچ شکی نیز وجود ندارد.
 
معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه روزه‌داری و عبادت نقش مهمی در آرامش روح و روان انسان‌ دارد، بیان کرد: روزه یک عبادت و امری واجب است که همه باید آن را به‌جا آورده و از ثواب آن بهره‌مند شوند.
 
آشتیانی کمک به محرومین جامعه را مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: رزمایش کمک به نیازمندان که توسط مقام معظم رهبری تبیین شد باید مورد توجه اقشار جامعه باشد، باید با تمام توان افرادی که توانمندی دارند در این رزمایش مهم شرکت کنند.
 
وی با اشاره به جایگاه کمک به نیازمندان در ماه رمضان گفت: ماه مبارک رمضان ماه رحمت الهی است و همه اقشار جامعه باید از امکانات لازم برای روزه گرفتن برخوردار شوند.
 
معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که انسان معمولاً در معرض گناه قرار دارد، روزه یک تمرین است که انسان خودش را امتحان کند.
https://www.dana.ir/1603819
ارسال نظر
نظرات