شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 11:57 منتشر شده در مورخ: 1399/02/09 شناسه خبر: 1603957
رئیس پلیس فتای چهارمحال و بختیاری:

برنده شدن در مسابقه‌ای که در آن شرکت نکردید، فریب کلاهبرداران است/ لزوم افزایش آگاهی مردم

برنده شدن در مسابقه‌ای که در آن شرکت نکردید، فریب کلاهبرداران است/ لزوم افزایش آگاهی مردم
رئیس پلیس فتای چهارمحال و بختیاری گفت: متاسفانه شاهدیم که علی‌رغم اطلاع‌رسانی‌ و فرهنگ‌سازی‌های صورت گرفته برخی از افراد فریب کلاهبرداران را خورده و با حضور پای خودپرداز با دست خود موجودی حسابشان را در اختیار آن‌ها می‌گذارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ مرتضی عسگری رئیس پلیس فتای چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: با توجه به اینکه به دلیل شیوع کرونا سقف انتقال وجوه از طریق کارت در بانک‌ها به مبالغ 10 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است کلاهبرداران سایبری از این فرصت سوءاستفاده کرده‌اند.
 
وی با بیان اینکه این کلاهبرداران مرتب با مخاطبان خود در سطح استان تماس گرفته و اعلام داشته‌ که شما برنده سفر به عتبات عالیات شدید و هم‌اکنون قرار است وزیر ارتباطات به‌صورت زنده با شما ارتباط رادیویی داشته باشد ادامه داد: این کلاهبرداران با استفاده از کلمات اغواکننده مخاطب را تحت تاثیر قرار داده و قدرت تصمیم‌گیری را از وی می‌گیرند به این ترتیب مجابش می‌کنند که برای انتقال وجه اقدام کند.
 
عسگری خاطرنشان کرد: متاسفانه این روزها شاهدیم که افراد زیادی در استان فریب این کلاهبرداران را خورده و خودشان پای دستگاه عابربانک رفته و کل موجودی‌شان را به حساب کلاهبرداران انتقال داده‌اند.
 
رئیس پلیس فتای چهارمحال و بختیاری افزود: نگرانی و ناراحتی ما از این است که هنوز هم افرادی وجود دارند که سطح آگاهی خود را بالا نبرده‌اند و فریب این افراد را می‌خورند.
 
وی ضمن تاکید بر اینکه مردم به‌هیچ‌عنوان برای دریافت جایزه پای خودپرداز حضور پیدا نکنند افزود: جملاتی از این قبیل که برای "چک کردن حساب" و یا "انتقال وجه به حساب" و یا "بررسی تراکنش" پای خودپرداز حاضر شوید فریبی بیش نیست و مردم به محض شنیدن این جملات تماس را قطع کنند و به کلاهبرداری بودن آن پی ببرند.
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1603957
ارسال نظر
نظرات