شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 12:43 منتشر شده در مورخ: 1399/02/09 شناسه خبر: 1603991
رئیس شورای شهر مینودشت:

اجرای ۹ پروژه در دستور کار شورا و شهرداری مینودشت قرار گرفت

اجرای ۹ پروژه در دستور کار شورا و شهرداری مینودشت قرار گرفت
رئیس شورای شهر مینودشت از ۹ پروژه دردست اقدام در شهر مینودشت، خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از گلستان ما، مصطفی صادقی رییس شورای شهر مینودشت در گفتگویی با خبرنگار ما که به مناسبت ۹ اردیبهشت روز. شوراها انجام شد ضمن تبریک روز شورا، اظهار کرد: شوراهای اسلامی به عنوان یکی از دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی در راستای تحقق حاکمیت مردم و شرکت دادن آنها در اداره امور شهر تشکیل شده است. 

وی با بیان اینکه نادرترین پروژه درشهرستان مینودشت اتفاق می افتد؛ افزود: شورا و شهرداری شهر کلاله برای سال جاری ۹ پروژه را در دست اقدام دارد.

صادقی در ادامه ازبزرگترین پروژه سال جاری شورا، یعنی  پارک امام رضا(ع) یاد کرد و افزود: این پارک در دو بخش  احداث می شود؛ بخش اول محدوده پارک به مساحت سه هکتار و بخش دیگر دریاچه مصنوعی به مساحت سهدهکتار خواهد بود که شورای شهر مینودشت و مجموعه شهرداری بیش از ۲ سال  پیگیری مجوز آن بودند و در حال حاضر دیوار چینی بخشی از پارک اغاز شده است. 

وی اضافه کرد: بودجه اولیه برآورده شده برای اجرای این پروژه بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است که فعلا ۳ میلیارد تومان از بودجه شهرداری و ۲ میلیارد تومان هم از بودجه مناطق سیل زده که دولت پرداخت کرد، برای اجرای آن درنظر گرفتیم و امیدواریم تا آخر سال بخشی از پارک و دریاچه ساخته شود.

رئیس شورای شهر مینودشت از پل خاکی به سمت دادگستری بعنوان دومین پروژه یاد کرد و گفت: پل خاکی از پروژه هایی است که برای ساخت این پل ۲ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شد و بزودی کار اجرایی آن آغاز می شود و تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

وی از پارک مسکن مهر شهر مینودشت بعنوان سومین پروژه یاد کرد و افزود: این پارک با مساحت حدود یک هزار متر احداث می شود و برآورد هزینه احداث آن ۱۵۰ میلیون تومان بود و این پارک هم از پروژه های است که  سال جاری به بهره برداری خواهد رسید و لازم به ذکر است که مبلغ ۵۰ میلیون تومان هم وسایل بازی کودکان برای این پارک خریداری شده است.

صادقی در ادامه به جاده سلامت پارک کوهستان اشاره کرد و ادامه داد: برای اجرای آن ۲۰۰ میلیون تومان بودجه پیش بینی شده است.

وی گفت: پنجمین پروژه پارک نواری رزمندگان هست که برای ساخت آن مبلغ 200 میلیون درنظر گرفته شده که تا آخر سال به بهربرداری خواهد رسید.

رئیس شورای شهر مینودشت، تعمیر و باز سازی ساختمان آتش نشانی، احداث جداول، آسفالت ریزی ، موزایک کاری  و احداث کانالهای آب های سطحی را از دیگر پروژه های مدنظر دانست و گفت: سر ریزشدن آبهای سطحی درانتهای قره سفلو، انتهای رزمندگان به سمت پلیس راه و انتهای پسرک که درحاشیه شهر قرار دارند؛ مشکلاتی را بوجود آورده که بااحداث این کانالها مشکلات مرتفع می شود و برای این کانالها بودجه ای بالغ بر ۲ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. 

وی از تلاش  شورا و شهردار برای آماده سازی چراغ تپه بعنوان مرکز تفریحی و سیاحتی خبر داد و خاطر نشان کرد: در مسیر چراغ تپه چراغ های روشنایی تعبیه شده و اگر سرمایه گذار مناسب اعلام آمادگی کند؛ می توان در این مسیر  تله کابین و سایر امکانات تفریحی بکارگیری شود.

صادقی خبری هم از پردیس سینمایی مینودشت داد و افزود: با توجه به مشکلات سال گذشته و وقفه ای که در ساخت این پروژه بوجود آمد؛ بزودی درسال جاری کارعمرانی سینما هم شروع می شود و  پیمانکاری آن به مزایده گذاشته شده و قسمتی از بودجه عمرانی آن هم پیش بینی شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1603991
ارسال نظر
نظرات