شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 14:55 منتشر شده در مورخ: 1399/02/09 شناسه خبر: 1604045
گزارشی از قیمت گوشت مرغ در بازار بیرجند؛

قیمت مرغ تنظیم بازار گرانتر از مرغ کشتارروز/ مردم نگران افزایش قیمت گوشت مرغ نباشند

قیمت مرغ تنظیم بازار گرانتر از مرغ کشتارروز/ مردم نگران افزایش قیمت گوشت مرغ نباشند
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی با بیان این‌که مردم خوشحال باشند که قیمت گوشت مرغ گرم موجود در بازار پایین‌تر از قیمت گوشت منجمد تنظیم بازار است، گفت: مردم نگران افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار نباشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، گوشت مرغ یکی از کالاهای ضروری زندگی است که در تمام سال و به ویژه ماه مبارک رمضان بیش از  همیشه مورد نیاز است.

 
یکی از رسالت‌های صنعت، معدن و تجارت نظارت بر عرضه اقلام ضروری خانوار در قالب طرح تنظیم بازار است که مردم با قیمت مناسب اقلام مورد نیاز زندگی را تهیه کنند.
 
طبق بررسی‌های خبرنگار ما از سطح بازار قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم 10 هزار و 720 و مرغ منجمد 11 هزار و 600 تومان است. البته در برخی از مغازه‌ها بسته به سایز و تاریخ کشتار مرغ، مرغ منجمد را تا کیلویی 13 هزار تومان به فروش می‌رسانند.
 
قیمت مصوبی که برای گوشت مرغ منجمد تنظیم بازار در نظر گرفته شده 12 هزار و 900 تومان است اما در مراکز تنظیم بازار بیرجند مقرر شده هر کیلوگرم گوشت مرغ منجمد 11 هزار و 600 تومان به فروش برسد.
 
تفاوت قیمت گوشت مرغ گرمی که در حال حاضر در بازار موجود است با قیمت مرغ منجمدی که در مراکز تنظیم بازار به فروش می‌رسد باعث نگرانی مردم در خصوص افزایش قیمت مرغ گرم در بازار شده است و برخی از شهروندان از بالا بودن قیمت گوشت مرغ منجمد تنظیم بازار نسبت به گوشت مرغ گرم گلایه دارند.
 
معمولا این گونه مطرح می‌شود که قیمت تعیین شده در مراکز تنظیم بازار باید کمتر از بازار باشد که قیمت در بازار روند افزایشی نداشته باشد و بیشتر از مراکز تنظیم بازار به دست خریدار نرسد.
 
داوود شهرکی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: قیمت گوشت مرغ منجمد در مراکز تنظیم بازار استان خراسان‌جنوبی 11 هزار و 600 تومان تعیین شده است.
 
وی با بیان این‌که نهایت قیمت مصوب گوشت مرغ منجمد 12 هزار و 900 تومان است، افزود: مقرر شده گوشت مرغ منجمد در مراکز تنظیم بازار و بازار تا 11 هزار و 600 تومان به فروش برسد و فروش بیش از 12 هزار تومان تخلف است.
 
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی در خصوص نگرانی مردم از تفاوت قیمت گوشت مرغ گرم در بازار با قیمت گوشت مرغ منجمد تنظیم بازار، تصریح کرد: قیمت گوشت گرم بازار ارتباطی با گوشت منجمد تنظیم بازار ندارد.
 
شهرکی اظهار کرد: قیمت مرغ منجمد به دلیل هزینه‌هایی که برای انجماد دارد مقداری از گوشت گرم بیشتر است.
 
وی با بیان این‌که مردم باید خوشحال باشند که قیمت گوشت مرغ گرم موجود در بازار پایین‌تر از قیمت گوشت منجمد تنظیم بازار است، گفت: قیمتی که برای گوشت منجمد تنظیم بازار تعیین شده به معنای افزایش قیمت گوشت گرم در بازار نیست بلکه قیمت گوشت منجمد تعیین شده برای مراکز تنظیم بازار دقیقا با قیمت گوشت منجمد بازار یعنی 11 هزار و 600 تومان برابر است.
 
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی با اشاره به این که مردم نگران افزایش قیمت مرغ در بازار نباشند، گفت: این‌که در حال حاضر قیمت گوشت گرم از قیمت تنظیم بازار کمتر است به دلیل عرضه زیاد است. اگر عرضه کم و تقاضا زیاد شود قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کند که خوشبختانه در حال حاضر عرضه گوشت مرغ در بازار استان بسیار خوب است و جای نگرانی نیست.
 
شهرکی با بیان این‌که هدف ما تعادل بخشی به بازار و قیمت‌ها است، گفت: دست‌بوس تولید کنندگانی هستیم که گوشت گرم را به قیمت پایین عرضه می‌کنند.
 
وی با تاکید بر این که در هیچ جای استان گوشت مرغ منجمد بیش از 12 هزار و 900 تومان به فروش نمی‌رسد، تاکید کرد: چنان چه قیمت مرغ در مراکز تنظیم بازار بیش از 12 هزار تومان شود، بازرسان سازمان صمت وارد میدان شده و با متخلفان برخورد می‌کنند.
 
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: ازهم استانی‌ها تقاضا می‌شود چنان چه شاهد افزایش قیمت مرغ در بازار بودند با شماره 124 تماس بگیرند یا به بازرسان سازمان صمت اطلاع دهند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1604045
ارسال نظر
نظرات