شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 16:34 منتشر شده در مورخ: 1399/02/09 شناسه خبر: 1604103

سایه «بید مجنون» بر سر آی فیلم

سایه «بید مجنون» بر سر آی فیلم
فیلم سینمایی «بید مجنون» به کارگردانی مجید مجیدی با بازی پرویز پرستویی و رویا تیموریان، پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت روی آنتن آی‌فیلم می‌رود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «بید مجنون» مجید مجیدی، فیلم سینمایی آخر هفته کانال فارسی آی فیلم خواهد بود.

این اثر، در سال ۱۳۸۳ ساخته و در بیست‌و‌سومین جشنواره فیلم فجر نمایش داده شد و یکی از درخشان‌ترین آثار این جشنواره بود که توانست چهار سیمرغ بلورین این جشنواره را از آن خود کند.

بید مجنون روایتی از لغزش ایمان مردی به نام یوسف است که بینایی خود را در دوران کودکی از دست داد و در دوران میانسالی با انجام یک جراحی بینایی‌اش را به دست آورد. بازیگر نقش اول قصه بید مجنون که در دوران نابینایی با خودای خود عهد بسته بود که اگر فرصت دیدن دنیا را بیابد تنها در راه خداوند قدم برمی‌دارد بعد از رسیدن به مراد عهدش را فراموش کرد و راه گناه را در پیش می‌گیرد اما با ازدست‌دادن دوباره بینایی‌اش، باز هم ملتمسانه به درگاه حق تعالی باز میگردد و راه توبه و استغفار را در پیش می‌گیرد.

پرویز پرستویی، رؤیا تیموریان، لیلا اوتادی، آفرین عبیسی، محمود بهرازنیا، شراره دولت آبادی، ملیکا اسلافی، احمد جواهری و رضا ناجی بازیگران این فیلم بوده‌اند.

«بید مجنون» پنجشنبه شب ساعت ۲۳:۰۰ روی آنتن می‌رود‌. همچنین در ساعت‌های ۷ صبح و ۳ بعدازظهر روز جمعه تکرار آن پخش خواهد شد.

https://www.dana.ir/1604103
ارسال نظر
نظرات