شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 17:18 منتشر شده در مورخ: 1399/02/09 شناسه خبر: 1604113
نماینده مردم لاهیجان در گفت و گو با «دانا»؛

بودجه شبکه های برون مرزی رسانه ملی باید به طور ویژه مورد توجه مجلس قرار بگیرد

بودجه شبکه های برون مرزی رسانه ملی باید به طور ویژه مورد توجه مجلس قرار بگیرد
نماینده مردم لاهیجان با تاکید بر اینکه شبکه های برون مرزی رسانه ملی دیوار دفاعی جمهوری اسلامی در برابر رسانه های معاند به شمار می آیند، بر لزوم توجه جدی و ویژه تر مجلس شورای اسلامی بر بودجه رسانه های معاونت برون مرزی صداوسیما تاکید کرد.

ذبیح نیکفر لیالستانی نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با تاکید بر اینکه شبکه های برون مرزی صداوسیما نظیر پرس تی وی، العالم و سحر و .... دیوار دفاعی جمهوری اسلامی در برابر رسانه های معاند به شمار می آیند، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه رسانه های معاند چه در داخل و چه خارج، تبلیغات علیه ما و نظام اسلامی را صورت بندی می کنند، رسالت مهمی بر عهده شبکه های برون مرزی کشورمان قرار دارد تا ضمن خنثی سازی این دست تبلیغات، پیام جمهوری اسلامی را به گوش جهانیان برسانند. زیرا مردم دنیا منتظرند صدای ما را بشنوند و از آنچه که در ایران می گذرد، اطلاع داشته باشند. این اطلاع رسانی که شبکه های برون مرزی ما انجام می دهند، جای تقدیر و تشکر دارد.

وی درباره اینکه شبکه های برون مرزی به عنوان نمایندگانی از ایران اسلامی چگونه می توانند رسالت خود را انجام دهند، گفت: طرفداران نظام جمهوری اسلامی در سراسر دنیا، از ملل و قبایل مختلف و نژاد های گوناگون حضور دارند. این رسانه ها اعم از رادیوها به زبان های مختلف و شبکه های تلویزیونی،  با آن ها ارتباط برقرار می کنند و پیام انقلاب اسلامی را به آنان می رسانند و می توانند پیام رسان خوبی از سوی مردم ما به جهانیان باشند.

نماینده لاهیجان درباره نقش شبکه های برون مرزی در دیپلماسی عمومی کشورمان گفت: حتما این ارتباطات بین ملت های مختلف از جمله مردم ما با سایر مردم کشورهای دیگر می تواند در جهت اشاعه و گسترش دامنه دیپلماسی عمومی ایران کارساز باشد. همانطور که ما علاقه مند به دانستن درباره ملت های دیگر و فرهنگ شان هستیم، آن ها هم علاقه مند به پیشینه  و تاریخ ما هستند و این می تواند عامل مهمی در سیر صعودی روابطمان با سایر کشورها و ارتباطات دیپلماتیک با آنها باشد. همچنین می تواند حضور گروه های گردشگری در ایران و متقابلا از ایران به کشورهای دیگر و توسعه روابط را در بر داشته باشد و بخشی از درآمد هفت هزار میلیارد دلاری از  گردشگری در دنیا را سهم خودمان کنیم. با توجه به وسعت، پیشینه تاریخی و فرهنگی که ایران اسلامی دارد، باید زمینه جذب گردشگر را به کشورمان فراهم کنیم.

وی با توجه به اینکه در جهان کنونی مردم بیشترین اوقات خود را با رسانه ها سپری می کنند، درباره بهره گیری شبکه های برون مرزی از این فرصت عنوان کرد: من اعتقاد دارم که رسانه ملی  در کشورهای اسلامی می تواند جایگاه ویژه ای داشته باشد. ما اگر بتوانیم گردشگری را از طریق رسانه های برون مرزی تقویت کنیم و جایگاه ویژه ای برایش قائل شویم حتی از  مشترکات مذهبی نیز می توانیم با دید یک فرصت مناسب برای جذب گردشگر مذهبی استفاده کنیم که رسانه های برون مرزی صداوسیما قادرند در این زمینه بسیار اثرگذار باشند.

نیکفر لیالستانی درباره لزوم تخصیص بودجه مستقل برای شبکه های برون مرزی با توجه به نقش و اهدافی که برای آن تعریف شده، خاطرنشان کرد: امام راحل فرموده بودند که رسانه ملی ما دانشگاه است. ما باید برای شبکه های برون مرزی صداوسیما که در واقع دانشگاهی است که می تواند دانشجو در سراسر دنیا و از همه اقشار و از هر نژادی داشته باشد، سرمایه گذاری وسیعی صورت دهیم. لذا معاونت برون مرزی باید ردیف بودجه ای جداگانه داشته باشد و در بودجه رسانه ملی از حیث اعتبارات و تخصیص برای این بخش، جایگاهی ویژه باید در نظر گرفت.

https://www.dana.ir/1604113
ارسال نظر
نظرات