شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 16:18 منتشر شده در مورخ: 1399/02/10 شناسه خبر: 1604163
استاندار کرمانشاه مطرح کرد:

صدور دستور بررسی ادعاهای شورای شهر در مورد تخلفات شهردار کرمانشاه/هر جدید کرمانشاه در حال طراحی است

صدور دستور بررسی ادعاهای شورای شهر در مورد تخلفات شهردار کرمانشاه/هر جدید کرمانشاه در حال طراحی است
هوشنگ بازوند گفت: رئیس شورای شهر طی نامه‌ای برخی از تخلفات شهرداری را جهت رسیدگی برای ما ارسال کرده است که به معاونت عمرانی دستور رسیدگی داده شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز , عصر امروز سه شنبه در مراسم روز شورا که استانداری کرمانشاه برگزار شد، مشروح خبرها به شرح ذیل است:

صدور دستور بررسی ادعاهای شورای شهر در مورد تخلفات شهردار کرمانشاه

هوشنگ بازوند عصر امروز سه شنبه در مراسم روز شورا که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس اصل هفتم قانون اساسی شوراهای اسلامی جهت بهره‌مندی از ظرفیت مردمی و اداره امور شهرها و روستاها با اتکا به آرای مردمی و با تعیین نمایندگانی از بین خود آنها در سال ۷۸ شکل گرفت.

استاندار کرمانشاه افزود: بر این اساس برخی اختیارات از دولت گرفته و به مردم واگذار شد تا مردم با انتخاب نمایندگانی اختیارات را به آنها بدهند.

وی خاطرنشان کرد: رأی مردم به شوراها رأی سیاسی نیست، بلکه این رأی جهت عمران و آبادانی منطقه است لذا شوراها باید در جریان مسئولیت قرار گیرند و مطالبات مردم را پیگیری کنند.

بازوند بیان داشت: شوراهای شهر یک پارلمان محلی هستند و اگر وظایف خود را به درستی انجام ندهند مردم به نمایندگان مجلس و دیگر مراجع تصمیم گیرنده رجوع می‌کنند در حالی که این شوراها هستند که باید مطالبه گر حق مردم باشند.

استاندار کرمانشاه افزود: شوراها باید به دنبال نوآوری، جذب سرمایه و درآمد پایدار برای شهرداری‌ها باشند و بتوانند بستر حضور سرمایه گذاران را فراهم کنند.

وی گفت: شهردارها با درآمدهای سنتی نمی‌توانند به پیشرفت و توسعه برسند و اگر در این راه شوراها تدابیر لازم را به کار نگیرند ممکن است شهرداری‌ها به سمت شهرفروشی و دستکاری ماده ۱۰۰ بروند و خاطره بدی را بر جای بگذارند.

بازوند در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به درخواست رئیس شورای شهر کرمانشاه مبنی بر رسیدگی به تخلفات شهردار کرمانشاه، اظهار داشت: استانداری کرمانشاه در خصوص انتخاب شهردار هیچگونه دخالتی نداشته است.

وی ادامه داد: رئیس شورای شهر طی نامه‌ای برخی از تخلفات شهرداری را جهت رسیدگی برای ما ارسال کرده است که به معاونت عمرانی دستور رسیدگی داده شد.

وی بیان داشت: همچنین تاکید کردم که مراتب برابر قانون رسیدگی شود و صحت و عدم صحت این تخلفات را اطلاع رسانی کنند.

استاندار کرمانشاه افزود: بر این اساس معاون عمرانی و دفتر امور شهری استانداری موظف هستند روند تخلفات را ظرف یک هفته آینده اعلام کنند.

وی با بیان اینکه تخلف می‌تواند فساد به بار آورد، گفت: تحت هیچ شرایطی از هیچ تخلفی عبور نخواهم کرد و برابر قانون با آنها برخورد خواهد شد.

بازوند در ادامه سخنانش اشاره‌ای به وضعیت بیماری کرونا در استان کرمانشاه داشت و افزود: کرونا یک بحران جدی است و باید تمام وقت خود را جهت عبور از این بحران صرف کنیم.

وی بیان داشت: با توجه به فرامین مقام معظم رهبری و راه اندازی پویش همدلی و کمک‌های مردمی، سپاه، هلال احمر، بهزیستی، کمیته امداد، شوراها و..‌. توانستیم از دل این بحران و تهدید جدی فرصت‌هایی را کسب کنیم.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: این بیماری اگر چه درمان ندارد، اما قابل مدیریت است و با فرهنگ سازی می‌توانیم خسارتهای آن را به کمترین حد ممکن برسانیم.

وی گفت: این بیماری تا این لحظه در استان کرمانشاه به خوبی مدیریت شده است و شوراها به عنوان نمایندگان مردم می‌توانند در راستای رعایت شرایط و پروتکل‌های بهداشتی فرهنگ سازی کنند.

استاندار کرمانشاه همچنین جهش تولید را نیازمند تأمین بسترهایی دانست و افزود: در استان کرمانشاه سه سند اقتصادی مقاومتی، سند تولید و سند اشتغال را تدوین کردیم که به منزله بستری مناسب برای جهش تولید در استان محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم جهش تولید را در استان کرمانشاه شکل دهیم و به جلو حرکت کنیم نیازمند ۲۰ هزار میلیارد سرمایه‌گذاری هستیم که این کار توسط دولت به تنهایی اجرایی نخواهد شد لذا باید از سرمایه گذاران و بازار تولید استفاده کنیم.

 

شهر جدید کرمانشاه در حال طراحی است

مهرداد سالاری عصر امروز سه شنبه در مراسم روز شورا که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، ضمن تبریک روز شوراها اظهار داشت: نهم اردیبهشت روزی است که مردم برای عمران و آبادانی شهر و روستا نمایندگان اصلح را برگزیدند و اداره امور را به اعضای شورا دادند.

معاون امور عمرانی استاندار کرمانشاه اشاره‌ای به ظرفیت نمایندگان و ضرورت استفاده از ظرفیت‌ها داشت و افزود: تا کنون با همدلی و همراهی اعضای شوراها توانستیم در استان به پیشرفت‌های چشمگیری دست یابیم.

وی خاطرنشان کرد: اعضای شوراها باید نیازهای مردم را مدنظر داشته باشند و برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند و در این مسیر از هیچ گونه تلاشی دریغ نکنند.

سالاری در ادامه اشاره‌ای به موفقیت‌هایی در زمینه کارهای عمرانی در استان داشت و گفت: یکی از اقدامات شایسته آغاز به کار آزادراه بیستون به حمیل و همچنین آزادراه همدان به کرمانشاه است که در حال حاضر پیوست قانون شده و در مرحله جذب سرمایه گذاری است.

معاون امور عمرانی استاندار کرمانشاه بیان داشت: حاصل یک سال و نیم تلاش در خصوص شهر جدید کرمانشاه، امروز پس از تصویب توسط بهترین مشاورین دانشگاه شهید بهشتی در حال طراحی است که این کار بزرگی برای سرریز کردن جمعیت است.

وی همچنین به موفقیت‌هایی در خصوص راه آهن کرمانشاه، کاهش نرخ تورم، کاهش نرخ بیکاری و … اشاره داشت و افزود: همه این موفقیت‌ها حاصل تلاش‌های اعضای شورای شهر و روستا است.

سالاری خاطر نشان کرد: اعضای شورا با همدلی و همراهی و همچنین تعاملات سازنده توانستند جایگاه اشتغال روستایی را به رتبه سوم برسانند.

معاون امور عمرانی استاندار کرمانشاه اظهار داشت: مداخلات و اختلاف نظرها در شوراهای اسلامی استان در حداقل میزان خود قرار دارد و می‌توان گفت تنش‌ها و درگیریها در جهت حفظ منافع مردم و پیشرفت و آبادانی است.

وی بیان داشت: در حال حاضر ۵ هزار و ۳۱ نفر عضو شورای شهر و روستا در استان داریم که ۱۷۶ نفر عضو شورای شهر و ۴۸۵۵ نفر عضو شورای روستا هستند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1604163
ارسال نظر
نظرات