شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:30 منتشر شده در مورخ: 1399/02/10 شناسه خبر: 1604218
استاندار کردستان:

پروژه راه آهن کردستان تا پایان سال 99 به بهره برداری می رسد

پروژه راه آهن کردستان تا پایان سال 99 به بهره برداری می رسد
بهمن مرادنیا در بازدید از پروژه راه آهن کردستان گفت: این پروژه تا پایان سال 99 به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کردتودی، استاندار کردستان عصر سه شنبه (9 اردیبهشت ماه) به همراه منتخب مردم قروه و دهگلان، امام جمعه دهگلان و مسئولان شهرستانهای دهگلان و قروه از پروژه راه آهن کردستان بازدید کرد.

 در این بازدید بهمن مرادنیا استاندار کردستان ضمن تبریک هفته کارگر بیان داشت: با توجه به وعده داده شده به مردم کردستان که امسال موضوع پروژه راه آهن سنندج به همدان به اتمام برسد خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته اعتبار مورد نیاز برای این پروژه تامین شده که الان بحث زیرسازی به اتمام رسیده و ریل گذاری از سنندج به همدان و بالعکس شروع شده است.

وی افزود: طبق اعلام پیمانکار قرار است از مسیر دهگلان هم این  پروژه شروع بکار نماید که با توجه به جدیت پروژه و وعده داده شده امسال پروژه به بهره برداری برسد و شاهد بوق قطار در کردستان باشیم.

استاندار کردستان گفت: مرز باشماق مریوان جزو پروژه هایی است که هنوز موضوع پروژه راه آهن مصوب نشده که دنبال مصوب آن هستیم و با توجه به اینکه این پروژه برای مرز باشماق توجیه امنیتی و اقتصادی دارد روی آن کار می شود که در صورت نهایی شدن این موضوع در موعد مقرر اعلام خواهد شد.

در ادامه بهرام نصرالهی زاده معاون برنامه و بودجه استانداری کردستان با اشاره به اینکه برای این پروژه در قانون 130 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود که با پیگیری استاندار در سازمان برنامه و بودجه اعتبار تخصیص یافته 390 میلیارد تومان سه برابر رقم مصوب شده ابلاغیه بودجه سال 98 بود که تخصیص پیدا کرد.

وی افزود: در سال 99 در قانون بودجه 350 میلیارد تومان پیش بینی شده که امکان تخصیص بیشتر از این رقم هم وجود دارد و اعتبار به موقع تخصیص داده خواهد شد.

وی روند پروژه را روندی بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: با تسهیلات وزارت راه و شهرسازی و مشغول بودن پیمانکار این پروژه تا پایان سال 99 پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1604218
ارسال نظر
نظرات