شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 11:22 منتشر شده در مورخ: 1399/02/10 شناسه خبر: 1604277
کارشناس مسائل سیاسی:

ترس دشمن از ماهواره نور نشانه قدرت بازدارندگی این اقدام است

ترس دشمن از ماهواره نور نشانه قدرت بازدارندگی این اقدام است
محمدرضا مرندی ترس دشمنان ایران از پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نور را نشانه قدرت بازدارندگی این اقدام بزرگ عنوان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا مرندی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: پرتاب موفقیت آمیز ماهواره نور توسط نیروهای سپاه پاسداران چندین پیام برای داخلی ها و خارجی ها داشت؛ یکی از آنها این است که اگر به توان داخلی اتکا کنیم و به دانشمندان جوان خود اعتماد داشته باشیم می توانیم همه کارها را انجام دهیم.

وی افزود: هر جا که به نیروهای داخلی اعتماد کردیم و به آنها میدان دادیم توانستند کارهای نشدنی را انجام دهند، اما هر جا که نگاه‌مان به دست بیگانگان بود و از آنها انتظار انجام کاری را داشتیم معمولا بهً نتیجه دلخواه نرسیدیم.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: یکی از آن جاهایی که به نیروهای داخلی اعتماد کردیم حوزه صنایع نظامی و دفاعی است و با اینکه در صنایع نظامی بسیار بیشتر از صنایع غیرنظامی تحریم بودیم، اما می‌بینیم چگونه اعجاب داخلی ها و خارجی ها را در عرصه صنایع نظامی به وجود آوردیم تا جایی که برخی تسلیحات ایرانی بدیل خارجی ندارد.

مرندی گفت: موشک‌های ما پهپاد آمریکایی را سرنگون کرد و همچنین مواضع آمریکا را در عین الاسد در هم کوبید اما آنها هیچ گونه عکس العملی نشان ندادند بنابراین اگر نیروها بسیجی و جهادی باشند و به توان داخلی اعتماد داشته باشم همه کارها قابل انجام است.

وی ادامه داد: اگر در این هشت سال به این نیروها اعتماد می شد و تا این حد معطل خارجی ها - برای انجام وعده هایی که دادند و عمل هم نکردند، مثل قضیه برجام -  نبودیم، می‌توانستیم وضعیت بهتری نسبت به امروز داشته باشیم.

این کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: بالاخره ایران در حال تبدیل شدن به یک قدرت بزرگ در عرصه های مختلف نظامی، علمی و اقتصادی است در حالی که در شرایط تحریم به سر می برد.

مرندی بیان داشت: همچنین در شرایطی هفدهمین قدرت اقتصاد هستیم که از برخی کشورهای اروپایی وضعیت بهتری داریم مثلا در قضیه کرونا بهتر از کشورهای اروپایی توانستیم موضوع را کنترل کنیم در حالی که آنها با مشکلات جدی مواجه شدند.

وی عنوان کرد: البته بخشی از این موضوع به دلیل تدبیر مسئولان و بخشی به خاطر ایثارگری ها و اخلاق اسلامی و انسانی مردم بوده که شاهد آن بودیم؛ قحطی که در کشور اروپایی دیده می‌شد در کشور ما با وجود شرایط تحریم شدید ایجاد نشد.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: اینکه آمریکا و اروپا ورود موفقیت‌آمیز ماهواره ایران را به فضا محکوم کردند نشان از احساس خطر آنها دارد.

مرندی افزود: در واقع کشور ایران که برای همسایگان خود خطری ندارد اما لازم است دشمنان را بترساند زیرا این ترسیدن موجب نمی‌شود آنها خطری برای ما ایجاد کنند بلکه خطر ها را از ما دفع می‌کند و اقدامی بازدارنده است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1604277
ارسال نظر
نظرات