شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 11:34 منتشر شده در مورخ: 1399/02/10 شناسه خبر: 1604310

جشنواره نقالی و شاهنامه خوانی «نقشا» فراخوان داد

جشنواره نقالی و شاهنامه خوانی «نقشا» فراخوان داد
جشنواره نقالی و شاهنامه خوانی «نقشا» فراخوان خود را اعلام کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی با اعتقاد به مفاهیم عمیق و نهفته در داستان ها و حماسه های شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی به عنوان یکی از اسناد هویت ملی و در راستای توجه به منویات مقام معظم رهبری در خصوص توجه به زبان معیار، جشنواره بین‌المللی نقالی و شاهنامه خوانی را در بستر فضای مجازی برگزار می‌کند.

با توجه به رویکرد های تربیتی وابسته به شرایط ویژه‌ نظیر قرنطینه‌ بهداشتی ناشی از شیوع کرونا و تغییر محسوس روابط افراد به ویژه در حوزه تعاملات هنر و هنرمندان و از طرفی لزوم فراگیری و افزایش توانمندی ارتباطات در دنیای مجازی، بهتر آن است که از این ابزار نیز برای تقویت و توسعه فرهنگ و هنر ایران استفاده شود. در همین راستا این جشنواره از امکانات حداکثری مربوط به این عرصه نیز بهره خواهد جست.

متن فراخوان بدین شرح است:

ضوابط و مقررات:

  • آثار در دو بخش نقالی و شاهنامه خوانی پذیرش می‌شوند، البته خلاقیت‌های اجرایی در دو بخش یاد شدهمی‌توانند از ویژگی‌های گرافیکی و ساختارهای نوین گرافیک تصویر و صدا نیز استفاده کنند.
  • آثار دریافتی از هنرورزان و هنرمندان در سه گروه سنی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان، به تفکیک ارزیابی و قضاوت خواهند شد.
  • هر هنرمند می‌تواند در هر بخش نقالی یا شاهنامه خوانی یا هنر مرتبط با هنر اجرایی نقالی و شاهنامه خوانی یک اثر ارائه و ارسال نماید.
  • این آثار باید جدیدترین اثر هنرمند باشد و در قالب فایل ویدیویی ارسال شود و نباید پیش از این در هیچ جشنواره ای عرضه شده باشد.
  • مدت زمان هر اثر مورد پذیرش برای جشنواره حداقل ۵ و حداکثر ۲۰ دقیقه خواهد بود.
  • شرکت کنندگان می بایست در ابتدای ویدئو خود را معرفی نمایند، زمان معرفی جزو مدت زمان آثار محاسبه نمی شود. موارد معرفی شامل: نام و نام خانوادگی، اعلام سن، محل زندگی، تاریخ ضبط اثر و عنوان بخش می باشد.

فیلم های ارسالی فاقد اطلاعات مورد نظر، مورد قضاوت هیات داوران قرار نمی گیرند.

  • لازم به ذکر است حق هرگونه استفاده از آثار پذیرفته شده، برای مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ی هنری به عنوان برگزار کننده محفوظ خواهد بود و شرکت کنندگان لازم است تصویر کارت ملی و صفحه اول شناسنامه خود را همراه با آثار ارسال نمایند.
  • هیچ یک از شرکت کنندگان مجاز به انتشار این آثار تا اتمام این جشنواره نیستند و درصورت تخلف از رقابت خارج خواهند شد.
  • آثار ارسالی ترجیحا باید در موقعیت های مختلف فضای خانه اجرا و ضبط شده باشد.

طریقه ارسال آثار: متقاضیان هر بخش از جشنواره بایستی آثار خود را از طریق پیام رسان تلگرام به  شماره ۰۹۱۹۱۵۳۸۰۴۵  و با درج نام و نام خانوادگی- شماره ملی و شماره تماس و مشخص کردن بخش مربوطه ارسال کنند.

مهلت ارسال آثار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

ارزیابی و اعلام برگزیدگان: ۴ خرداد ۱۳۹۹ (همزمان با عید سعید فطر)

برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز هنرهای نمایشی به شماره‌های تماس ۸۸۸۹۵۰۵۳-۸۸۸۰۴۰۷۲ تماس حاصل کنید.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1604310
ارسال نظر
نظرات