شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 11:39 منتشر شده در مورخ: 1399/02/10 شناسه خبر: 1604316
به دلیل شیوع کرونا؛

قوانی آکادمی اسکار و گلدن گلوب تغییر کرد

قوانی آکادمی اسکار و گلدن گلوب تغییر کرد
آکادمی اسکار و جوایز گلدن گلوب به دلیل شیوع کرونا و لغو اکران بسیاری از فیلم‌ها، قوانین حضور فیلم‌ها در این دو رویداد را تغییر دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ورایتی، آکادمی علوم و هنر‌های سینمایی قوانین واجد شرایط فیلم‌ها در اسکار را به دلیل پاندمی ویروس کرونا تغییر داد.

هئیت برگزار کنندگان این مراسم، موافقت موقت خود را در تغییر این پیش نیاز که یک فیلم برای حضور در جوایز اسکار باید هفت روز اکران سینمایی در سینما‌های تجاری لس آنجلس داشته باشد، اعلام کردند.

به جای این قانون، به فیلم‌ها اجازه داده می‌شود که به صورت دیجیتالی و بدون اکران در سینما‌ها بتوانند در اسکار حضور پیدا کنند. اما این موضوع بدان معنا نیست که همه فیلم‌هایی که در سرویس‌های استریم نمایش داده می‌شوند، قابل انتخاب و رقابت برای طلای اسکار هستند. در واقع این موضوع باید در نظر گرفته شود که تنها فیلم‌هایی که برنامه ریزی برای نمایش سینمایی داشته‌اند، می‌توانند از این قانون استفاده کنند.

این فیلم‌ها همچنین باید به مدت ۶۰ روز در سرویس استریم اختصاصی اعضای آکادمی اسکار برای نمایش قرار بگیرد.

دیوید رابین رئیس آکادمی اسکار می‌گوید: آکادمی اسکار قاطعانه معتقد است که هیچ راهی برای تجربه جادوی یک فیلم بجز دیدن آن‌ها در سینما وجود ندارد. تعهد ما نسبت به سینما بدون تغییر و نا گسستنی است. با این حال، همه گیری تاریخی کووید ۱۹ باعث شد این استثنا را قائل شویم و قوانین انتخاب فیلم را تغییر دهیم.

گفتنی است از زمانی که سینما‌ها دوباره آغاز به کار کنند، قانون اکران هفت روزه در سینما‌ها مجددا برای حضور در اسکار الزامی خواهد بود. فیلم‌هایی که تا اکنون در سرویس‌های استریم نمایش داده شدند دیگر لازم نیست در سینما‌ها نیز اکران شوند.

گفتنی است آکادمی اسکار تصمیم گرفته که یک بخش از جوایز خود را حذف و با بخشی دیگر ادغام کند. بخش میکس صدا و تدوین صدا به یک جایزه تبدیل خواهد شد و بخش‌های اسکار به ۲۳ کاهش می‌باید.

نود و سومین دوره اسکار ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ (۱۰ اسفند ۱۳۹۹) می‌شود.

جوایز گلدن گلوب نیز به دلیل این بیماری همه گیر قوانین خود را تغییر داده است. این سازمان ماه گذشته قوانین جدیدی را به اجرا در آورد که قرار بود تا اواخر ماه آوریل برقرار باشند؛ اما به تازگی اعلام کرد با توجه به تعطیلی سینما‌ها این قوانین تا تاریخ نامحدودی تمدید شده اند.

از زمانی که سینما‌ها به دلیل بحران بهداشت جهانی تعطیل شدند، برگزار کنندگان گلدن گلوب قانون نمایش فیلم برای اعضای انجمن مطبوعات خارجی هالیوود را تعلیق کردند. در دستور العمل‌های جدید توزیع کننده‌ها باید با این انجمن در ارتباط باشند تا یک لینک نمایش و یا نسخه دیجیتالی از فیلم را تهیه کرده و اعضای این انجمن بتوانند آن را در خانه مشاهده کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1604316
ارسال نظر
نظرات