شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 11:59 منتشر شده در مورخ: 1399/02/10 شناسه خبر: 1604326
شورای عالی تهیه‌کنندگان:

محمد امامی تهیه کننده سینما نیست

محمد امامی تهیه کننده سینما نیست
دبیرخانه شورای عالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران، تهیه‌کنندگی محمد امامی را باطل اعلام کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شورای عالی تهیه‌کنندگان در اطلاعیه‌ای امروز اعلام کرده است که این خبر که محمد امامی که در مصاحبه اخیر خود با روزنامه شرق خودش را تهیه‌کننده و دارای پروانه ساخت معرفی کرده است، اساساً باطل است.

این شورای در متن اطلاعیه خود آورده است: «محمد امامی متهم پرونده اقتصادی  تهیه کننده سینما نبوده و نیست. به همین جهت هم هیچگونه پروانه فیلمسازی (ساخت) فیلمی در معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نام او صادر نشده است. مرجع شناسایی حرفه تهیه‌کنندگی سینما شورای عالی تهیه‌کنندگان و در نهایت شورای صدور پروانه فیلمسازی سازمان سینمایی کشور است.»

نکته قابل توجه اما صدور کارت تهیه‌کنندگی برای وی توسط کانون تهیه‌کنندگان فیلم ایران است. در پایین کارت نیز امضای فرشته طائرپور دیده می‌شود. یکی از انتقادات اصلی اصحاب رسانه نبود یک نهاد یا مؤسسه متمرکز برای بخش تهیه‌کنندگان سینمای ایران است. این صنف مهم و راهبردی در سینمای کشور دارای چند شورا، جامعه، کانون و... است که هرکدام نیز دارای وظایفی است که حتی از یکدیگر مجزا است. دفاتر آنها نیز از هم جدا است که به دلیل کرونا جلسات شورا که در خانه سینما برگزار می‌شد در جامعه صنفی برگزار می‌شود.

 

منبع:تسنیم

 

https://www.dana.ir/1604326
ارسال نظر
نظرات