شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 12:53 منتشر شده در مورخ: 1399/02/10 شناسه خبر: 1604328
معاون کمیته امداد گلستان:

5 میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان حق بیمه مددجویان گلستانی پرداخت شد

5 میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان حق بیمه مددجویان گلستانی پرداخت شد
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان گلستان از پرداخت پنج میلیارد و ۶۲۸ میلیون تومان حق بیمه اجتماعی مددجویان تحت حمایت مشمول این طرح به سازمان تأمین اجتماعی در سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ محمد صفرپور در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: به‌منظور توانمندسازی و رسیدن به درآمد پایدار مددجویان، حق بیمه اجتماعی ۳ هزار و ۳۰ نفر از مددجویان تحت حمایت به سازمان تأمین اجتماعی در سال گذشته پرداخت شده است.

وی با اشاره به اقدامات این نهاد برای افزایش ضریب نفوذ بیمه‌ای در بین مددجویان افزود: بیمه شدگان می‌توانند از تمامی مزایای بیمه‌های اجتماعی نظیر بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی استفاده کنند.

صفرپور عنوان کرد: بیمه اجتماعی شامل سه نوع بیمه اعم از طرح‌های اشتغال و خودکفایی در قالب صاحبان حرف و مشاغل آزاد؛ بیمه  اجتماعی زنان سرپرست خانوار شهری و  بیمه اجتماعی مددجویان از طریق صندوق بیمه روستاییان و عشایر است.

وی افزود: بانوان سرپرست خانوار تحت حمایت بیمه سازمان تامین اجتماعی با حداقل ۵۵ سال و آقایان با حداقل ۶۰ سال به شرط دارا بودن ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه از مزایای بازنشستگی و از کارافتادگی بهره‎مند می‏شوند.

صفرپور بابیان اینکه حق بیمه تأمین اجتماعی مددجویان، باهدف بهره‌مندی آن‌ها از مستمری بازنشستگی پرداخت می‌شود، بیان کرد: زنان سرپرست خانوار با رسیدن به سن ۵۵ سالگی و داشتن حداقل ده سال سابقه بیمه، مستمری بازنشستگی تأمین اجتماعی دریافت می‌کنند و بر همین اساس کمیته امداد زنان سرپرست خانوار بالای ۴۵ سال را تحت حمایت بیمه تأمین اجتماعی قرار می‌دهد تا بعد از گذر ۱۰ سال با بهره‌مندی از مزایای مستمری بازنشستگی از چرخه حمایت این نهاد خارج شوند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان گلستان گفت:۳۲۱ مددجوی گلستانی از زمان اجرای این طرح تاکنون بازنشسته شده و از مزایای بیمه بازنشستگی تامین اجتماعی بهره‌مند شدند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1604328
ارسال نظر
نظرات