شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 15:35 منتشر شده در مورخ: 1399/02/10 شناسه خبر: 1604419
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی:

مردم برای حفظ سلامت خود از فروشگاه‌های اینترنتی خرید کنند

مردم برای حفظ سلامت خود از فروشگاه‌های اینترنتی خرید کنند
شهرکی گفت: مردم خراسان‌جنوبی به منظور حفظ سلامتی خود و خانواده و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا به صورت اینترنتی از مراکز مجاز فعال در خراسان‌جنوبی خرید کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، از ابتدای ماه مبارک رمضان توزیع اقلام ضروری از جمله برنج، شکر، گوشت مرغ منجمد و گوشت گوساله منجمد در مراکز تنظیم بازار سطح استان خراسان‌جنوبی آغاز شده است.

 
یکی از اقلامی که در طرح تنظیم بازار برای مردم در نظر گرفته شده شکر است. اما ظاهرا طی روزهای ابتدایی توزیع اقلام ضروری مردم برای دریافت شکر به دلیل حضور زیاد مردم و محدود بودن مراکز تنظیم بازار مجبور به حضور در صف بودند که این موضوع با توجه به وجود ویروس کرونا در استان منجر به خطر افتادن سلامتی مردم می‌شود.
 
این موضوع باعث گلایه مردم از انتظار در صف‌های طولانی مدت و عدم تهویه مناسب مراکز عرضه فروش شده و خواستار توجه به این موضوع و افزایش مراکز تنظیم بازار بودند.
 
داوود شهرکی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و برای این‌که مردم در خانه بمانند پنج فروشگاه خرید اینترنتی مجاز در استان راه‌اندازی شده است.
 
وی با بیان این‌که امکان افزایش مراکز فروش اقلام ضروری در استان وجود ندارد، افزود: مراکزی که برای فروش اقلام ضروری تنظیم بازار در نظر گرفته شده مراکز بزرگ و مناسبی است.
 
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی بیان کرد: به دلیل رسیدگی به فاکتورهای فروش و بازدید بهتر از مراکز، امکان افزایش مراکز فروش بیشتر وجود ندارد.
 
شهرکی گفت: خوشبختانه تمامی مراکز فروش به سیستم تهویه مجهز است و در این خصوص هیچ مشکلی نداریم.
 
وی با تاکید بر این‌که باید موضوع تشکیل صف برای خرید اقلام ضروری حذف شود، تصریح کرد: به منظور رفاه حال هم استانی‌ها و حفظ سلامت شهروندان باید خرید اینترنتی از فروشگاه‌های آنلاین سطح استان فرهنگ سازی شود و کمتر شاهد مراجعه حضوری مردم برای خرید باشیم.
 
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی در خصوص تشکیل صف برای خرید شکر، اظهار کرد: هم استانی‌ها باید توجه داشته باشند شکر اقلام بسیار ضروری نیست که بخواهند برای خرید آن سلامتی خود و خانواده را به خطر بیندازند.
 
شهرکی با بیان این‌که 489 تن شکر برای استان جذب شده، گفت: نیازی به حضور در رزوهای ابتدایی فروش اقلام تنظیم بازار نیست و افرادی که امکان خرید اینترنتی ندارند می‌توانند در روزهای بعد برای خرید اقلام ضروری از جمله شکر اقدام کنند و نگران کمبود یا نبود اقلام در بازار نباشند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1604419
ارسال نظر
نظرات