شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 21:33 منتشر شده در مورخ: 1399/02/10 شناسه خبر: 1604525
مدیرکل زندانهای کردستان خبر داد؛

آزادی 188 زندانی جرایم غیر عمد توسط خیرین کردستانی

مدیرکل زندان های استان کردستان از آزادی 188 زندانی جرایم غیر عمد توسط مردم نوع دوست و خیرخواه در سال 98 خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، مراد فتحی ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان کردستان در سنندج اظهار کرد: دو طیف زندانی در زندان ها هستند که یک طیف آن ها زندانیان جرایم عمد و هنجارشکن و یک طیف دیگر نیز زندانیان جرایم غیرعمد و مباحث مالی هستند.

وی افزود: زندانیان طیف دوم اراده ای برای وقوع جرم و بزه نداشته و با توجه به نوسانات اقتصادی دچار شکست شدند. یا کرایه خانه یا وام های خود را نتوانستنه اند بازپرداخت کنند و یا جرایم مهریه دارند.

فتحی خاطرنشان کرد: برای زندانیان جرایم غیر عمد نه قاضی راضی هست نه شاکی و نه متشاکی و خانواده های آن ها نیز انگ هایی را در جامعه تقبل می کنند.

مدیرکل زندان های استان کردستان عنوان کرد: در همین راستا هر سال جشن های گلریزان برای آزادی آنان برگزار می شود و از طریق شماره حساب هایی که از طریق ستاد دیه اعلام می شود مشارکت های مردمی جذب می شود.

فتحی اعلام کرد: سال گذشته با مشارکت بسیار خوب مردم نوع دوست کردستان 188 نفر از زندانیان جرایم غیر عمد آزاد شدند.

وی افزود: در این راستا کمک ستاد دیه استان به صورت بلاعوض 1 میلیارد و 800 میلیون تومان,ستاد دیه کشور یک میلیارد تومان, گذشت شاکیان 6 میلیارد و 400 میلیون تومان و نقدینگی مددجویان 500 میلیون تومان بوده است.

فتحی اظهار کرد: امسال نیز قریب 300 نفر با بدهی مالی 70 میلیارد تومان در زندان های استان هستند که امیدواریم در ماه رمضان امسال شاهد آزادی تعداد زیادی از آن ها باشیم.

وی در ادامه سخنان خود به بحث ویروس کرونا در زندان ها اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با عملکرد همکاران ما تا به حال هیچ مورد مثبتی نداشتیم و بیش از 70 نفر کادر پزشکی به صورت شبانه روزی فعالیت می کنند و افراد جدیدالورود به زندان ها نیز 14 روز در قرنطینه قرار گرفته و از سایر زندانیان جدا قرار می گیرند.

فتحی افزود: بر اساس مرخصی های عید نوروز و بخشنامه ها هزار و 373 نفر به میان خانواده هایشان رفتند و در ایام رجبیه نیزعفو رهبری شامل 205 نفر شد.

وی اظهار کرد: با پیگیری تیم های صلح و سازش تا به حال 31 نفر از قصاص نجات یافته اند که 16 نفر از آن ها آزاد شده اند.

مدیرکل زندان های استان کردستان افزود: توانمندی زندانیان و بازگشت شرافتمندانه آنان به جامعه از جمله دغدغه های ماست و در این راستا خدمات اشتغال زایی و آموزش فنی و حرفه ای به 3 هزار و 359 نفر ارایه شده است.

فتحی از تردد سالانه 9 هزار نفر در زندان های استان خبر داد و گفت: امیدواریم روزی برسد که در استان دیگر فردی زندانی نداشته باشیم.

خسروی نماینده ستاد دیه در استان کردستان نیز از اجرای طرح گلریزان به صورت مجازی و با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و رسانه ها خبر داد و گفت: ستاد دیه شماره کارت 5859837003403710 را نیز برای جمع آوری کمک های مردمی اعلام کرده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1604525
ارسال نظر
نظرات