شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 09:55 منتشر شده در مورخ: 1399/02/11 شناسه خبر: 1604582
یک کارشناس مسائل بین‌الملل:

تفکر بهبود روابط ایران و آمریکا با پیروزی دموکرات‌ها ساده‌اندیشی است

تفکر بهبود روابط ایران و آمریکا با پیروزی دموکرات‌ها ساده‌اندیشی است
حمیدرضا ترقی گفت: ساده اندیشی است که تفکری در کشور ما این‌گونه برداشت کند که دموکرات‌ها بهتر از جمهوری خواهان با ما رفتار خواهند کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا ترقی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد در مورد چگونگی مناسبات ایران و آمریکا در صورت پیروزی دموکراتها اظهار داشت:استراتژی هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه در آمریکا درباره ایران یکی است، اما در تاکتیکها با هم متفاوت هستند؛ هر دو به دنبال براندازی، محدود کردن و مهار نظام هستند و هر دو مانع پیشرفت کشور در عرصه‌های علمی، تکنولوژی و دفاعی هستند.

وی افزود: هر دوی این احزاب مخالف فناوری‌های هسته‌ای صلح‌آمیز ایران هستند و هر دو نسبت به قدرت یافتن و توسعه هژمونی جمهوری اسلامی ایران موضع مشترک منفی دارند، بنابراین در تاکتیک‌ها دموکرات‌ها بر اساس سیاست های خود از شیوه های براندازی نرم، تهاجم فرهنگی و شیوه‌های جنگ نرم استفاده می‌کنند ولی جمهوری‌خواهان عمدتاً به تهدید و ارعاب و فشار سیاسی و تهدید به جنگ نظامی متوسل می شوند.

این کارشناس مسائل بین الملل تصریح کرد: حزب جمهوری خواهان در آمریکا روراست و شفاف عمل می‌کند، اما دموکرات‌ها منافقانه‌تر برخورد می کنند، ولی هیچ کدام نه دلسوز جمهوری اسلامی و نه حاضر به پذیرش واقعیت نظام ما هستند.

ترقی تصریح کرد: هردو حزب مذکور تا جایی که بتوانند به دنبال ضربه زدن و آسیب رساندن به نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی با بیان اینکه نباید دولتمردان خوشبین باشند که با روی کار آمدن حزب جدید سیاست‌های آمریکا نسبت به ایران تغییر خواهد کرد، افزود: این ساده اندیشی است که تفکری در کشور ما این‌گونه برداشت کند که دموکرات‌ها بهتر از جمهوری خواهان با ما رفتار خواهند کرد.

این کارشناس مسائل بین الملل گفت: همین دموکرات‌ها در اوایل پیروزی انقلاب که کارتر بر آن حاکم بود حمله طبس را علیه کشور ما انجام دادند و اوباما نیز بیشترین فشار تحریم را علیه ما اعمال کرد، جمهوری‌خواهان نیز مواضع دشمنی و تهدید علیه جمهوری اسلامی ایران داشته اند بنابراین نباید تصور کنیم با روی کار آمدن دموکراتها مواضع آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی ایران صلح آمیز خواهد شد.

ترقی درباره پیش‌بینی آینده انتخابات آمریکا افزود: تا کنون و به طور طبیعی میزان محبوبیت ترامپ بسیار کاهش یافته و شرایط مربوط به کرونا و تلفات در این زمینه در آمریکا موقعیت ترامپ را متزلزل کرده و دولت وی را در معرض خطر قرار داده اما هنوز زود است پیش‌بینی کنیم کدام جریان روی کار خواهد آمد.

وی تصریح کرد: اگر ترامپ برای این دوره رای نیاورد این نخستین بار است که در آمریکا رئیس‌جمهوری یک دوره‌ای می‌شود و این از شرایط سخت و خاصی برخوردار است زیرا ترامپ رئیس جمهور حاکم و در رأس قدرت قرار دارد و با کسی که هنوز در حال تبلیغات است رقابتی نامتوازن دارد.

این کارشناس مسائل بین الملل خاطرنشان کرد: باید با گذر زمان ببینیم که این وضعیت کرونا در آمریکا چه مشکلاتی را برای اقتصاد مردم پدید خواهد آورد، شاید نا امیدی از ترامپ مردم را به سمت دموکرات ها سوق دهد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1604582
ارسال نظر
نظرات