شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 12:08 منتشر شده در مورخ: 1399/02/11 شناسه خبر: 1604648
تعامل و احترام متقابل شرط اساسی برای مدیریت صحیح است؛

دیواندره در باتلاق مدیریتی/ از خرابه های فرماندار سابق تا فرمانداری بدون معاون و شهر بدون شهردار!

دیواندره در باتلاق مدیریتی/ از خرابه های فرماندار سابق تا فرمانداری بدون معاون و شهر بدون شهردار!
در تاریخ 26 اسفندماه ۱۳۹۷مرکز بخش هزارکانیان به شهر هزارکانیان تغییر پیدا کرد و فرماندار وقت اعلام نمود که به زودی شهردار شهر معرفی می شود ولی با گذشت حدود سیزده ماه، هنوز شورای این شهر به اجماع نرسیده و با مدیریت اشتباه وارد حاشیه شده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، فردریک وینسلو تیلور، پدر مدیریت علمی، این عبارت را چنین تعریف می‌کند:

مدیریت هنر پاسخ دادن به پرسش‌های زیر است: چه کاری باید انجام شود، در چه زمانی باید انجام شود و چه باید کرد تا در بهترین و ارزان‌ترین شکل ممکن انجام شود؟

مدیریت از خانواده دو نفره آغاز می شود و آینده زندگی این خانواده بستگی به نحوه کارآمدی مدیر خانواده دارد و تا ادارات کوچک و بزرگ و بزرگتردر سطح بخش، شهر، شهرستان، استان و کشور و گاهاً در سطح بین المللی.

اگر مدیریت از پایین صحیح باشد تا بالاترین سطح، اصولی پیش می رود و جامعه ای در حال پیشرفت را درآینده به ارمغان می آورد.

در شهرستان دیواندره بنا به دلایلی می توانیم از نحوه مدیریت در گذشته انتقاد کرد ولی آیا می توان به آینده امیدوار بود؟

شهرستان دیواندره مدتها بدون معاون فرماندار اداره می شود، باتوجه به شرح وظایف معاون فرماندار نبود فرد توانا در این پست ویا خالی بودن آن مشکلاتی در سطح شهرستان به وجود می آید که در گذشته شاهد آن بودیم. توجه به شرح وظایف و اعتماد به مدیران در سطح شهرستان و نظارت صحیح و اصولی از وظایف اصلی مدیریت ارشد شهرستان است.

هر شغلی در جای خودش حائز اهمیت است، یک جوشکار نمی تواند گچکار خوبی باشد و....

دخالت کردن در امورات شهرداریها خارج از حیطهٔ وظایف و امر و نهی کردن و نظر خود را تحمیل کردن بر ادارات از روشهای صحیح مدیریت نیست. شهرستان دیواندره متأسفانه برای مدتهای طولانی در کما بوده و امید است با تغییرات مدیریتی شهرستان شاهد تغییرات در همه سیاستهای مدیریت شهری و شهرستانی باشیم.

در تاریخ ۲۶اسفند ماه۱۳۹۷مرکز بخش هزارکانیان به شهر هزارکانیان تغییر پیدا کرد و فرماندار وقت اعلام نمود که به زودی شهردار شهر معرفی می شود ولی با گذشت حدود سیزده ماه، هنوز شورای این شهر به اجماع  نرسیده و با مدیریت اشتباه وارد حاشیه شده اند.

شهرداری زرینه هم وارد فاز جدیدی شده که در آن سه نفر از شوراها با تغییر شهردار موافق هستند و طبق قانون تغییر شهردار از وظایف واختیارات شوراها می باشد اما در این بین باز شاهد شیطنت عده ای و دخالت و سنگ اندازی برای جلوگیری از این تغییر هستیم.

در بخشهای دیگر هم شاهد کم کاری مدیرانی هستیم که حاصل دسترنج نمایندگان مجلس هستند و با کم کاری خود را به اثبات می رسانند.

از موارد مثبت که باعث رضایتمندی فعلی شهروندان هم شده است تغییر مدیر ارشد شهرستانی می باشد که همه نگاهها با توجه به سوابق گذشته به سمت ایشان دوخته شده است.

فرماندار جدید، باید مدیریت گذشته در سطح شهرستان را مدنظر قرار داده و برای جبران ضعفها و کمبودها تلاش مضاعف کند.

جناب ارشدی؛ تعیین معاونت مقتدر برای فرمانداری را در اولویت قرار دهید تا تعامل و احترام متقابل  بین فرمانداری ومسئولین ادارات به وجود بیاید وهمچنین پرستیژ و جایگاه فرماندار حفظ شود.

برای رفع مشکلات در بخشهای مربوط به شهرستان با بخشداران و شوراهای محترم بخش و شهر و شهرستان همکاری لازم را داشته باشید و برای شهر هزارکانیان و تعین شهردار با مشاوره صحیح چاره ای بیندیشید.

اختلافات شهر زرینه در شورا و شهرداری را با بهترین و کم هزینه ترین راهکارحل و فصل نمائید.

امروز شهرستان دیواندره نیاز به یک ترمیم اساسی دارد، شاید انتظار زیادی باشد ولی همت و تعامل شما با همکاری شهروندان و استفاده از تمامی ظرفیتها و پتانسیلها می تواند کلید حل این معما و آینده ای روشن باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1604648
ارسال نظر
نظرات