شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 13:55 منتشر شده در مورخ: 1399/02/11 شناسه خبر: 1604705
استاندار کرمانشاه:

بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی کرمانشاه ۱۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/ پیشرفت ۸۱ درصدی زیرسازی پروژه راه‌آهن

بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی کرمانشاه ۱۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/ پیشرفت ۸۱ درصدی زیرسازی پروژه راه‌آهن
هوشنگ بازوند گفت: پروژه بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی کرمانشاه ۱۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز، امروز پنج شنبه  جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمانشاه در استانداری برگزار شد، مشروح خبرها به شرح ذیل است:

بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی کرمانشاه ۱۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

هوشنگ بازوند امروز پنج شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، ضمن گرامیداشت روز معلم و روز جهانی کارگر اظهار داشت: امیدوارم در سال جهش تولید کارگران همچنان بسیج شوند تا این راهبرد اساسی کشور محقق شود.

استاندار کرمانشاه در ادامه به پروژه‌های نیمه تمام استان اشاره کرد و افزود: در خصوص بیمارستان اسلام آباد اگر شورای فنی به دقت آن‌را بررسی می‌کرد شاید این خسارتی را که امروز گرفتار آن هستیم، به وجود نمی‌آمد.

امکان اتمام پروژه بیمارستان اسلام آباد تا شهریور ماه وجود ندارد

وی با توجه به اینکه در این جلسه آخرین تاریخ افتتاح بیمارستان اسلام آباد را ۳۰ خرداد اعلام کردند، گفت: شاید این پانزدهمین تاریخ برای اتمام این کار است، اما در بازرسی که از این پروژه به عمل آمده نظر بنده تا شهریور هم امکان اتمام پروژه نیست.

مدیر ارشد استان عدم مهندسی ارزش بر این پروژه را علت تأخیر در افتتاح آن دانست و بیان داشت: انتظار داریم شورای فنی بر پروژه‌های ملی و استانی نظارت جدی را در دستور کار خود قرار دهد.

بازوند با بیان اینکه با اعتبارات عمرانی این پروژه به اتمام نخواهد رسید، خاطر نشان کرد: از آنجا که اتمام این پروژه با اعتبار ملی امکان پذیر نیست لذا لازم است از سوی وزیر مکاتباتی با ریاست جمهوری صورت بگیرد تا از محل فاینانس داخلی بتوانیم اعتبارات لازم را تأمین کنیم.

وی گفت: مردم اسلام آباد از این تأخیر گلایه مند هستند چرا که پس از گذشت بیش از ۲ سال از زلزله هنوز امکان استفاده مردم این شهرستان از امکانات درمانی وجود ندارد و با وجود شیوع بیماری کرونا مردم بسیار در رنج و عذاب هستند.

استاندار کرمانشاه در ادامه افزود: پروژه بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی کرمانشاه با سالی ۲۰ یا ۵۰ میلیارد تومان به اتمام نخواهد رسید این پروژه ۱,۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که مقرر شد با وزیر بهداشت از طریق فاینانس این پروژه را انجام دهیم.

پیشرفت ۵۵ درصدی پروژه راه آهن تا اسلام آباد غرب

بازوند خاطرنشان کرد: پروژه راه‌آهن تا اسلام‌آباد ۸۱ درصد پیشرفت فیزیکی در زیرسازی دارد و معدل پیشرفت روسازی و زیرسازی آن حدود ۵۵ درصد است اما هنوز ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که بتواند تا اسلام‌آباد برسد.

مدیر ارشد استان کرمانشاه افزود: سال گذشته ۱۰۰ میلیارد تومان از محل درآمد یارانه‌ها به این پروژه اختصاص داده شد که بابت طلب پیمانکاران پرداخت شده است لذا صحبتی با نمایندگان وزارتخانه در این خصوص داشتیم تا بتوانیم برای این پروژه تسهیلات بانکی دریافت کنیم.

بازوند اظهار داشت: در بحث قطار شهری در سفری که آقای پورمحمدی به استان داشت حدود ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی برای این پروژه مصوب شد که از طریق فاینانس انجام شود.

وی بیان داشت: این ۸۰۰ میلیارد تومان بین پروژه قطار شهری، تصفیه‌خانه، راه زلزله زرد و همچنین کرمانشاه به کامیاران در نظر گرفته شده است.

استاندار کرمانشاه گفت: سال گذشته حدود ۳,۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات توسط مدیران عامل بانک‌ها برای پروژه‌های عمرانی تصویب شد و تا امروز تعدادی از آنها عملیاتی شده است.

وی افزود: اگر مبلغ ۳,۶۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۹ وارد چرخه سرمایه گذاری شود بستر خوبی برای جهش تولید خواهد بود.

 

پیشرفت ۸۱ درصدی زیرسازی پروژه راه‌آهن

مهرداد سالاری امروز پنج شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمانشاه بر اتمام هرچه سریع‌تر بازسازی بیمارستان اسلام آباد تاکید کرد و اظها ر داشت: ساخت بیمارستان اسلام آبادغرب به هیچ عنوان مناسب نیست و از روند ساخت آن گله مند هستیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه افزود: در این خصوص تا کنون بیش از ۸۵ مورد مکاتبه با وزیر راه و شهرسازی و معاونین وزیر داشتیم.

وی گفت: آخرین وعده‌ای که بابت اتمام کار به ما داده شد تا پایان بهمن‌ماه سال ۹۸ بود اما وعده‌ها تا امروز هم محقق نشده و همچنان تاریخ‌های جدیدی را به این منظور می‌شنویم.

سالاری خاطر نشان کرد: در خوشبینانه ترین شکل ممکن اگر به این صورت پیش برود تا شهریور هم نمی‌تواند جمع شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه اظهار داشت: در جلسات شورای فنی استان روند ساخت تمام پروژه‌ها را کنترل و با دقت بر روند ساخت آنها نظارت می‌کنیم.

این مسئول در ادامه از پیشرفت ۸۱ درصدی در زیرسازی پروژه راه آهن خبر داد و گفت: برای این پروژه یک اعتبار ملی نیاز است و نباید اینگونه باشد که یک پروژه ملی را تعریف کنند اما اعتبار آن استانی محسوب شود.

سالاری همچنین در رابطه با بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی کرمانشاه اظهار داشت: با منابع دولتی این پروژه به اتمام نخواهد رسید و کار بسیار طولانی می‌شود.

وی اذعان داشت: جانمایی این پروژه نیز به هیچ وجه مناسب نیست و فعلاً دورنمایی برای تکمیل ندارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش بر ساماندهی پروژه قطار شهری کرمانشاه تاکید کرد و بیان داشت: یکی از پروژه‌هایی که باید امسال بخشی از آن به اتمام برسد قطار شهری است.

سالاری گفت: برای تکمیل پروژه قطار شهری ۲۲۰ میلیارد تومان هماهنگ شده که ۱۰۰ میلیارد آن را بانک رفاه و ۱۲۰ میلیارد را بانک سپه تقبل کرده اما طبق آخرین گزارش بانک رفاه ادعا کرده که شورای بانک مرکزی باید آن‌را تأیید کند.

وی بیان داشت: بهانه‌های مختلف در مقاطع مختلف جلوی توسعه و پیشرفت را خواهد گرفت و چنین سنگ اندازهایی باعث تأسف است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1604705
ارسال نظر
نظرات