شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 12:41 منتشر شده در مورخ: 1399/02/12 شناسه خبر: 1604927
به وقت همبستگی

موج همدلی «کمک‌های مومنانه» به کرمانشاه رسید

موج همدلی «کمک‌های مومنانه» به کرمانشاه رسید
رزمایش همدلی و کمک مومنانه با نیت خیر بسیجیان، خیران و اقشار مختلف مردم در کرمانشاه آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز , فرمان مقام معظم رهبری برای برپایی رزمایش کمک مومنانه در راستای دستگیری از مستمندان و افراد آسیب دیده از بیماری کرونا یک موج بزرگ و عظیمی از همدلی در کشور برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر به وجود آورد.

سپاه‌های استانی، نواحی مقاومت بسیج و خیران هم در راستای لبیک به فرمان معظم‌له و برای اطاعت امر ایشان در دست‌گیری از نیازمندان دست به کار شدند و در ماه مبارک رمضان به یاری مستمندان شتافتند.

در کرمانشاه نیز این رزمایش به همت سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه با محوریت مساجد و نواحی مقاومت بسیج با استقبال خیران بلند همت دیار پهلوانان آغاز شده است و از امروز توزیع این بسته‌های معیشتی بین اقشار نیازمند و افرادی که کسب و کار آنها آسیب‌دیده است صورت گرفت.

مهم‌ترین اقدام در مرحله نخست این رزمایش شناسایی نیازمندان و سپس توزیع سبدهای معیشتی در مناطق مورد هدف است که تمام این کارها با محوریت مساجد و بسیج صورت می‌گیرد و این امر سبب شده تا مساجد از حالت یکنواختی و برگزاری برنامه‌های روتین خارج و به نقش اصلی خود دست پیدا کند.

همچنین مشارکت پررنگ مردم در رزمایش مومنانه جلوه دیگری از همدلی و همراهی کرمانشاهی‌ها را به رُخ جهانیان کشید و  نشان داد که مردم دیار پهلوانان هیچگاه و در هیچ شرایطی دست از همنوع خود نمی‌کشد و با همدلی و همراهی هم مشکلات را یکی پس از دیگری پشت سر می‌گذارند.

یک مرحله از این اقدام خداپسندانه قبل از ماه مبارک رمضان انجام شد و در روز میلاد امام حسن مجتبی (ع) نیز ۲۸ هزار بسته با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) توزیع شد.

سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه قصد دارد تا پایان ماه مبارک رمضان ۸۵ هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان استان توزیع کند؛ ارزش این بسته ها ۵ میلیارد تومان است که در ۴ مرحله در قالب بسته‌های معیشتی و در طول ماه مبارک رمضان توزیع می‌شود.

نیروهای بسیج، خیرین و گروه‌های جهادی به صورت داوطلبانه در کنار حضور در عرصه دفاع از سلامت جامعه، اقدام به حمایت از خانواده‌های نیازمند و آسیب‌دیده از ویروس منحوس کرونا در قالب تهیه و اهدا بسته‌های معیشتی کردند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1604927
ارسال نظر
نظرات