شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 14:58 منتشر شده در مورخ: 1399/02/12 شناسه خبر: 1604942
آیت الله علما:

فرهنگ مشارکت و کمک به نیازمندان بیش از پیش در جامعه نهادینه شود/همدلی حاصل از رزمایش کمک مومنانه مایه امیدواری دوستداران نظام است

فرهنگ مشارکت و کمک به نیازمندان بیش از پیش در جامعه نهادینه شود/همدلی حاصل از رزمایش کمک مومنانه مایه امیدواری دوستداران نظام است
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: فرهنگ مشارکت و کمک به همنوعان و نیازمندان باید بیش از پیش در جامعه نهادینه شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز , مراسم رزمایش «کمک مومنانه» به همت سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) برگزار شد. مشروح خبرها به شرح ذیل است:

همدلی حاصل از رزمایش کمک مومنانه مایه امیدواری دوستداران نظام است

سردار بهمن ریحانی ظهر امروز در مراسم رزمایش «کمک مومنانه» به همت سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) اظهار داشت: از ابتدای انقلاب، در دوران دفاع مقدس و تا همین امروز هموار شاهد صحنه‌های زیبای نوع دوستی و همدلی در بین مردم ایران اسلامی بوده و هستیم.

وی افزود: امروز در این شرایط ایجاد شده به دلیل شیوع بیماری کرونا و مشکلات اقتصادی به حمد خدا تمام نهادها، مردم و خیران پای کار آمده‌اند تا به آنهایی که به دلیل این وضعیت کسب و کارهایشان آسیب دیده و زمین گیر شده‌اند، کمک کنند.

فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه ضمن تقدیر از تمام کسانی که به رزمایش کمک مومنانه و فرمان رهبر معظم انقلاب لبیک گفتند، گفت: تمام ادارات با محوریت و توصیه‌های آیت الله علما در این امر خیر پای کار آمده‌اند.

سردار ریحانی همچنین از پشتیبانی‌های استاندار کرمانشاه و کمک‌های خیرین اتاق اصناف، اتاق صنعت و معدن، اتاق بازرگانی و… در جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی تشکر و قدردانی کرد.

وی تصریح کرد: مرحله اول کمک‌های معیشتی حدود ۱۴ هزار بسته بود که قبل از ماه رمضا ن توزیع شد، در مرحله دوم ۱۵ هزار و ۴۰۰ بسته آماده شده که قیمت هر بسته حدود ۳۰۰ هزار تومان است.

به گفته فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه، بخش سوم این کمک مومنانه با کمک ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و گروه‌های جهادی و بسیجی در نیمه دوم ماه مبارک خواهد بود که بیش از ۲۸ هزار و ۵۰۰ بسته است.

سردار ریحانی با بیان اینکه بخشی از این کمک‌ها هم در روز عید فطر توزیع می‌شود، گفت: زیبایی کار این است که همه آحاد مردم بر اساس وسع و توانشان شرکت کرده، خیرین بزرگ هم به اندازه توان و وسعشان کمک کردند و همه پای کار بودند تا دل خانواده‌های محتاج را شاد کنند.

وی با اشاره به کمک ۳۰۰ نیروی جهادی و بسیجی در بسته بندی کمک‌ها کردند، بیان داشت: این رزمایش در لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب شکل گرفته و این همدلی و مواسات مایه امیدواری دوستداران نظام و موجب ذلت و سرشکستگی برای آنهایی است که نمی‌توانند همدلی مردم ایران را ببینند و ناراحت و مأیوس می‌شوند.

فرهنگ مشارکت و کمک به نیازمندان بیش از پیش در جامعه نهادینه شود

آیت الله مصطفی علما ظهر امروز در مراسم رزمایش «کمک مومنانه» به همت سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه ضمن تقدیر و تشکر از همه کسانی که در رزمایش مومنانه دست به دست هم دادند تا باری از دوش اقشار بی‌بضاعت بر دارند اظهار داشت: این کمک‌ها باید طی چند ماه اخیر ادامه داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به فرمایش امام راحل که فرمود "اگر سپاه نبود کشور هم نبود" افزود: در همه بحران‌ها از جمله زلزله، سیل و… سپاه، دولت و همه پای کار آمدن و از تهدید فرصت ساختند.

وی خاطرنشان کرد: در دنیا کشور ما در کمک رسانی به همنوعان نمونه است و این حس انسان دوستانه آنها در همه جا مطرح است.

آیت‌الله علما گفت: در کشور ما در بحران‌ها و گرفتاری‌های مختلف همه مسئولین از صدر تا ذیل پای کار هستند و یک صدا و هم دل به فرامین ولایت فقیه خود لبیک گفته و به دنبال حل مشکلات نیازمندان بسیج می‌شوند.

امام جمعه کرمانشاه بار دیگر از اصناف و اقشار مختلف مردم جهت رفع گرفتاری از نیازمندان و آسیب دیدگان ناشی از بیماری کرونا تقدیر کرد و بیان داشت: فرهنگ مشارکت و کمک به همنوعان و نیازمندان باید بیش از پیش در جامعه نهادینه شود.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1604942
ارسال نظر
نظرات