شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 15:14 منتشر شده در مورخ: 1399/02/12 شناسه خبر: 1604960
رییس اسبق سازمان خصوصی سازی:

سال 85 سهام بهترین شرکتهای ایرانی به مردم داده شده بود

سال 85 سهام بهترین شرکتهای ایرانی به مردم داده شده بود
غلامرضا حیدری کرد زنگنه، رییس اسبق سازمان خصوصی سازی گفت: مشمولان سهام عدالت 14 سال پیش شناسایی شدند، از آن زمان تاکنون سطح درآمدهای خانوارها متفاوت شده و بسیاری افراد الان از دارندگان سهام عدالت، مستحق‌تر به دریافت آن هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ غلامرضا حیدری کرد زنگنه، رییس اسبق سازمان خصوصی سازی در خصوص آزاد سازی سهام عدالت در کشور به خبرنگار جهانبین نیوز ؛ گفت: دولت قبل و فعلی هر کدام به نوبه خود روی مدیریت این سهام طمع پیدا کردند.


وی افزود: مثل صندوق های بازنشستگی که مالکیت آنها خصوصی هستند ولی مدیریتشان در دست دولت است، سهام عدالت نیز 12 سالی هست که در اختیار دولت است.


رییس اسبق سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: سهام عدالت که به مردم داده شد از سهام بهترین شرکتهای دولتی بود چون هدف این بود که افرادی تحت پوشش کمیته امداد و اصطلاحا آسیب پذیر توانایی پرداخت قسط نداشتند و باید از سود سهام قسطشان را بپردازند.


حیدری کرد زنگنه گفت: از طرف دیگر بعد از تعلل و پاسکاری دولتهای مختلف به مجلس و بالعکس مقام معظم رهبری با استفاده از مکانیسیم بورس و شورای عالی بورس دستور داد آزاد سازی سهام عدالت برای رفع مشکلات مردم هر چه سریعتر صورت گیرد.


وی در ادامه یادآور شد: قرار است در این مکانیسم هر سال درصدهایی از این سهام آزاد می شود و دستورالعملی صادر شود به همین دلیل همه سهام یکباره آزاد نخواهد شد و دوره ای است علاوه بر این صندوق های سرمایه گذاری و پروژه تشکیل می شود.


رییس اسبق سازمان خصوصی سازی اظهار نمود: همه آن 49 میلیون نفر که سهام عدالت گرفتند از 64 شرکت عرضه شده همچون بانک ملت و فولاد خوزستان سهم دارند.


حیدری کرد زنگنه در پایان گفت: مشمولان سهام عدالت 14 سال پیش شناسایی شدند، از آن زمان تاکنون سطح درآمدهای خانوارها متفاوت شده و بسیاری افراد الان از دارندگان سهام عدالت، مستحق‌تر به دریافت آن هستند بنابراین دولت باید به این افراد هم سهام عدالت و یا بخشی از سهام شرکت هایی که فعلا میخواهد واگذار کند،  بدهد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1604960
ارسال نظر
نظرات