شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 16:25 منتشر شده در مورخ: 1399/02/12 شناسه خبر: 1604973
امام جمعه شهرکرد:

ویروس کرونا ما را از راهپیمایی روز قدس هم محروم کرد

ویروس کرونا ما را از راهپیمایی روز قدس هم محروم کرد
حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمدعلی نکونام امام جمعه شهرکرد: امسال به دلیل ویروس کرونا از بسیاری از برنامه‌ها محروم شدیم که یکی از این روزها راهپیمایی روز قدس است که جهاد عظیمی بود اما می‌توان با تقرب به پروردگار آن را جبران کرد‌‌ به‌گونه‌ای‌ که هر کدام از ما می‌توانیم خانه را مسجد قرار دهیم و با خانواده به عبودیت‌ پروردگار مشغول شویم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  جهانبین نیوز ؛ حجت‌الااسلام و‌المسلمین محمدعلی نکونام در پیام جمعه این هفته  اظهار کرد: امسال به دلیل ویروس کرونا از بسیاری از برنامه‌ها محروم شدیم که یکی از این روزها راهپیمایی روز قدس است که جهاد عظیمی بود اما می‌توان با تقرب به پروردگار آن را جبران کرد‌‌ به‌گونه‌ای‌ که هر کدام از ما می‌توانیم خانه را مسجد قرار دهیم و با خانواده به عبودیت‌ پروردگار مشغول شویم.

 وی با اشاره به خطبه‌ پایانی ماه شعبان افزود: باور به معاد یکی از موارد بود که در این خطبه به آن توجه شده‌ اما برخی‌ گمان می‌کنند قیامت‌ و زنده‌شدن در کار نیست در صورتی که باید نگاه به قیامت تقویت‌ شود تا در این دنیا درست عمل کنیم.

امام‌جمعه شهرکرد با اشاره به روز کار و کارگر بیان کرد: کارگر نقش‌ کلیدی در اقتصاد جامعه دارد و در عرصه‌های مختلف نقش‌‌آفرینی می‌کند. کارگر و تولید، کارگر و کیفیت تولید، کارگر و رفع نیاز جامعه، کارگر و چرخش اقتصاد، کارگر و امید به کارآفرین و کارگر و جهش تولید حداقل نقش کارگر است که اگر آستین بالا نزند و سختی کار را تحمل نکند، تولیدی هم صورت نمی‌گیرد.

وی گفت: کارگران اگر در عرصه‌های مختلف نقش‌آفرینی و در تولید دقت نکنند آبروی کشور می‌رود بنابراین کارگر نقش اساسی در کیفیت و رفع نیازمندی جامعه دارد‌ چرا‌که چرخ اقتصاد به برکت کارگر می‌چرخد و اگر کارگر نباشد کارفرما نمی‌تواند کاری انجام دهد‌. 

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: در تحقق شعار سال هم کارگر نقش عمده‌ای دارد که با تلاش و نگاه امیدوارانه جامعه را به خودکفایی می‌رساند اما همه این‌ها منوط‌ به آن است که اقتصاد و نظام اقتصادی کارگر هم مورد توجه قرار گیرد و نباید زندگی کارگر فقیرانه باشد. 

نکونام افزود: متولیان عرضه کار و کارگر و متولیان تولید و اقتصاد هم باید به نیازمندی‌های کارگران توجه داشته باشند، نمی‌شود کارگر کار کند و فقیر باشد‌. 

وی با اشاره به سالروز شهادت شهید مطهری گفت: معلمان هم نقش کلیدی در فرهنگ جامعه دارند و مولدان فکر و علم هستند و به همان میزان که علم و فکر ارزشمند بوده، معلم هم ارزشمند است‌. 

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه شهید مرتضی مطهری یک عارف و عالم و خدوم‌ بود و نگاه به علم را جهت  داد، خاطرنشان کرد: شهید مطهری مصداق‌ بارز‌ مولدان‌ فکر و علم است چرا که انواع شبهاتی‌ که در خصوص علم وجود داشت پاسخ داد‌. 

نکونام با اشاره به دهم ماه مبارک رمضان و سالروز شهادت حضرت خدیجه(س) بیان کرد: حضرت خدیجه(س) بیشترین نقش‌ را در تقویت دین خدا داشت و با آن همه اموال و جایگاهی که داشتند همسر‌ و خادم‌ پیامبر(ص) شدند و با تمام وجود به رسول خدا(ص) خدمت کردند بنابراین یک سوال باید از خودمان بپرسیم که ما به عنوان یک شیعه نقشمان‌ در تقویت‌ و پیشبرد‌ دین‌ خدا چه بوده‌ و چه هست؟

وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان باید حداقل 2 مصونیت‌ در ما تقویت‌ شود، گفت: برخی مدام‌ در مقام‌ این هستند که برای دیگران چاه بکنند و حسد‌ بورزند‌ و برخی دیگر مدام در مقام آن هستند که یک پست‌ و جایگاه بالاتر پیدا کنند اما این‌ افراد کسانی هستند که در راه شیطانی گام بر می‌دارند و شیطانی عمل می‌کنند‌. 

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به رزمایش‌ مواسات‌ و همدلی و کمک مومنانه افزود: بدانید این رزمایش‌ یکی‌ از عرصه‌های جهاد‌ فی‌سبیل‌الله‌ است و با این رزمایش‌ دشمن را تحقیر می‌کنیم‌.  با خدمت به نیازمندان آسیب‌‌دیده کرونا فرهنگ‌مان را به رخ دنیا می‌کشیم چرا که ما تربیت شده مکتب علوی، حسینی و مهدوی هستیم و یادگرفته‌ایم‌ با همدلی و همراهی زندگی کنیم‌. 

وی گفت: امروز همه گروه‌های جهادی و دستگاه‌ها‌ی کشوری، علما‌ و مومنین‌ و متدینین‌ و مردان و زنان مانند همان دوران جنگ دفاع مقدس به میدان آمدند تا در این جهاد سهیم باشند. 

انتهای پیام/1020ج

https://www.dana.ir/1604973
ارسال نظر
نظرات