شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 17:49 منتشر شده در مورخ: 1399/02/13 شناسه خبر: 1605072
یک کارشناس مسائل اقتصادی مطرح کرد

اگر به پول احتیاج ندارید،سهام عدالت را نفروشید

اگر به پول احتیاج ندارید،سهام عدالت را نفروشید
بغزیان در مورد فروش سهام عدالت توصیه‌هایی را برای مشمولان این سهام بیان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آلبرت بغزیان در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز در خصوص آزدسازی سهام عدالت اظهار داشت: پشتوانه سهام عدالت را شرکت‌های قوی تشکیل داده و بنابراین ترکیب سبدی قدرتمندی دارند.

وی افزود: سهام عدالت به افرادی که میل نهایی مصرف آنها بالا است داده می شود؛ از نظر اقتصادی اگر به افراد فقیر پولی داده ‌شود سهم عمده آن را برای رفع مشکلات خرج می‌کنند و این یعنی میل نهایی به مصرف آنها بالا است، اما اگر این سهام به افراد ثروتمند داده شود همه یا سهم بیشتر آن را پس انداز خواهند کرد.

این کارشناس مسائل اقتصادی تصریح کرد: البته امیدواریم این سهام به افراد کم‌بضاعت تعلق گرفته باشد، زیرا در حال حاضر اندکی در این واگذاری شک و شبهه وجود دارد که صاحبان آن را تنها فقیران تشکیل دهند و مانند یارانه به همه آحاد جامعه داده نشود چون تاکنون نیز غربالگری مناسبی انجام نشده است.

بغزیان گفت: با این حال با فرض اینکه دارندگان سهام عدالت را افراد کم بضاعت تشکیل می‌دهند و این افراد به پول نیاز دارند تا مشکلات زندگی شان را حل کنند و از آنجا که قیمت آن با پیش بینی انجام شده بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون شده این پول خرج می شود و نمی توان به این افراد گفت در آینده ارزش سهام آنها افزایش می یابد، چون حالا به این پول نیاز دارند و منتظر نخواهند ماند، بنابراین برای فروش هجوم خواهند آورد.

وی عنوان کرد: البته باید به آنها بگوییم اگر می‌توانند این پول را نادیده بگیرند و از فروش آن منصرف شوند؛ نگهداری سهام عدالت باعث می شود ارزش آن از دست نرود و دلالی نیز انجام نشود زیرا در صورتی که عرضه شود، قیمت آن کاهش خواهد یافت.

این کارشناس مسائل اقتصادی افزود: اگر آن را به فروشند، سهام عدالت تنها کمک نقدی بزرگی به فرد بی بضاعت خواهد بود که با خرج کردن از سودی که می‌توانست در آینده نصیب فرد شود، محروم خواهد شد و باید توجه داشت که نگهداشتن سهام سبب افزایش ارزش آن می شود.

بغزیان تصریح کرد: سهام عدالت از شرکت‌های بسیار سود ده انتخاب شده و از آنجا که حجم آن نیز بالا است و یکباره عرضه می شود عده ای آن را خواهند فروخت زیرا اکنون به آن نیاز دارند.

وی گفت: اگر این انتقال مالکیت انجام نمی‌شد و این وجه در حساب وی همچنان باقی می‌ماند تا زمانی که سهام قیمت واقعی خود را بیابد - درحال حاضر همه شرکت‌های بورسی به جز تعداد اندکی که البته ممکن است حباب نیز باشد، هنوز ارزش واقعی خود را پیدا نکرده اند- در این صورت حقی اجحاف نمی شد و سود آن با فروش از دست نمی رفت و به فرد دیگری منتقل نمی شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1605072
ارسال نظر
نظرات