شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 13:38 منتشر شده در مورخ: 1399/02/13 شناسه خبر: 1605077
مدیر جهاد کشاورزی سبزوار مطرح کرد

پیش‌بینی برداشت 12 هزار تن گندم از سطح مزارع سبزوار

پیش‌بینی برداشت 12 هزار تن گندم از سطح مزارع سبزوار
منصور برغمدی سبزوار گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال جاری بیش از 12 هزار تن گندم در شهرستان تولید شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ منصور برغمدی در گفت و گو با صبح توس؛ با اشاره به شرایط مطلوب بارندگی در سطح شهرستان اظهارداشت : پیش بینی می شود در سال زراعی جاری بیش از 12 هزار تن گندم از سطح اراضی سبزوار برداشت شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال آبی 286 میلیمتر بارندگی تا 10 اردیبهشت به ثبت رسیده است افزود : با توجه به افزایش 76 درصدی بارندگی نسبت به میانگین دوره ، سال پربرکتی را انتظار داریم و این امر نوید افزایش تولید در محصولات زراعی شهرستان را می دهد.

برغمدی با اشاره به همچنین سطح زیر کشت جود سبزوار 16400 هکتار اعلام کرد است ادامه داد: با توجه به آغاز برداشت جو از یک هفته ی در سطح شهرستان  پیش بینی برداشت 70هزار تن از مزارع سبزوار انجام شده شده است.

مدیر جهاد کشاورزی سبزوار با اشاره به میزان آفت و مبارزه با بیماری های محصولات کشاورزی تصرح کرد: خوشبختانه با برگزاری برنامه های آموزشی دربین بهره برداران میزان سن زدگی گندم تحویلی در سال گذشته کمتر از سه صدم درصد بوده است .

وی همچنین به خسارات وارد آمده به بخش کشاورزی در طی روزهای ابتدایی در اثر سیل ادامه داد: متاسفانه بیش از 813هکتار از اراضی کشاورزی در سبزوار آسیب جدی وارد شده است که باعث کاهش در تولید محصولات خواهدشد

وی ادامه داد: بیش از 5 هکتار از تاسیسات گلخانه ای نیز در این سیلاب با آسیب جدی مواجه شده اند .

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1605077
ارسال نظر
نظرات