شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 11:56 منتشر شده در مورخ: 1399/02/13 شناسه خبر: 1605161
حسین انتظامی تشریح کرد:

ضوابط بازگشایی سالن‌های سینما آماده شده است/ تشریح اقدامات در دوران کرونا

ضوابط بازگشایی سالن‌های سینما آماده شده است/ تشریح اقدامات در دوران کرونا
رییس سازمان سینمایی می‌گوید در جلسات متعدد بررسی آسیب‌های کرونا مقرر شده است تا از قشرهای آسیب پذیر سینما و فعالیت‌های سینمایی که بر اثر کرونا آسیب دیده‌ا‌ند، حمایت شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین انتظامی ریس سازمان سینمایی درباره روند حمایتی سازمان امور سینمایی در این زمینه از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون اظهار کرد: حمایت از آسیب‌های وارده به صنعت سینمای ایران موضوعی است که مدیران دولتی سینما درباره آن اتفاق نظر دارند و سازمان سینمایی با حداکثر توان خود در این موضوع اهتمام داشته و با کمک فعالان صنفی به ترمیم آسیب‌های وارده خواهیم پرداخت.

تصویب بسته‌های حمایتی در کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا

وی با اشاره به توقف صدور پروانه ساخت آثار سینمایی و برگزاری کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما گفت: تاکنون در ۶ جلسه برگزار شده این کارگروه، پیشنهادها و بسته‌های حمایتی مختلف مطرح و مورد تصویب قرار گرفته است.

رییس سازمان سینمایی تصریح کرد: از جمله این بسته‌های حمایتی می‌توان به تعویق پرداخت اقساط اعضای خانه سینما به مدت سه ماه و پرداخت وام قرض‌الحسنه به سینماهای بخش خصوصی به ازای هر پرده ده میلیون تومان (به شرط اخراج نکردن کارکنان) اشاره کرد.

به گفته انتظامی، پرداخت هزینه سهم کارفرمای بیمه تامین اجتماعی کارکنان آموزشگاه‌ها، لابراتورها، شرکت‌های پخش و سینماها از طریق اعتبارات حمایتی سازمان سینمایی از اسفند ماه تا زمان بازگشایی سالن‌های سینما و حمایت از فیلم‌های سینمایی اکران‌ نشده در صورت عرضه در شبکه نمایش خانگی است که معادل ۲۰ درصد مبلغ قرارداد علاوه بر قراردادی که با آن سامانه‌ها دارند از دیگر موارد حمایتی از سوی این سازمان در این ایام است.

ثبت نام سه هزار و ۶۴۵ نفر در سامانه حمایت

وی با اشاره به ثبت اطلاعات فعالان سینما که در اثر کرونا دچار آسیب شده اند در سامانه hemayat.samfaa.ir  بیان کرد: در این سامانه سه هزار و ۶۴۵ نفر ثبت نام کرده‌اند و بررسی‌ها با اولویت افراد ضعیف‌تر و آسیب دیده بیشتر ناشی از بیکاری کرونا و بر اساس اطلاعات دریافتی، فرمول‌ها و اولویت‌ها خواهد بود و در نهایت با مطابقت اطلاعات خانه سینما و صندوق اعتباری هنر، بسته‌های مختلف حمایتی برای گروه‌های مختلف تعریف خواهد شد.

انتظامی درباره زمان احتمالی بازگشایی سالن های سینما اعلام کرد: ضوابط بازگشایی سالن های سینما در ۱۵ بند برای ارایه به ستاد ملی مبارزه با کرونا آماده و تدوین شده است و پس از کسب تکلیف نهایی از این ستاد بر اساس قوانین بهداشتی ابلاغ شده نسبت به بازگشایی سالن‌های سینما اقدام می‌شود.

وی در پایان تاکید کرد: تاکنون مصوبات و نتایج کارگروه بررسی آسیب های کرونا اطلاع رسانی شده و مصوبات جلسات آینده هم به طور مرتب اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع:صبا

https://www.dana.ir/1605161
ارسال نظر
نظرات