شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 17:14 منتشر شده در مورخ: 1399/02/13 شناسه خبر: 1605209
با شیوع کرونا انجام شد؛

سوادآموزی 12 هزار گلستانی با آموزش های غیر حضوری

سوادآموزی 12 هزار گلستانی با آموزش های غیر حضوری
با شیوع کرونا 12 هزارگلستانی با آموزش غیر حضوری، خواندن و نوشتن فرا می گیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ حسینعلی همراه با اشاره به شیوع کرونا و تعطیلی کلاس‌های حضوری دوره‌های سوادآموزی  اظهار کرد: ۱۲ هزار بی‌سواد این استان به‌صورت غیرحضوری در حال فراگیری آموزش خواندن و نوشتن هستند.

 وی افزود: بسیاری از جامعه مخاطب حوزه سوادآموزی، افراد حاشیه نشین و یا روستایی هستندکه دسترسی به اینترنت ندارند که برای تعطیل نشدن آموزش آنان پس از شیوع کرونا، فیلم های آموزشی در قالب لوح فشرده (DVD) تهیه و بین سوادآموزان نواحی و مناطق استان توزیع شد.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش گلستان تصریح کرد: حدود یکهزار مربی (آموزشیارنهضت) نیز کار پایش و پیگیری امور آموزش سوادآموزان را با نظارت‌ مستمر تلفنی انجام می دهند.

وی همچنین به فعالیت ۹ مرکز یادگیری تحت نظارت این معاونت در راستای مقابله و پیشگیری با کرونا در استان اشاره کرد و گفت : در ۲ ماه اخیر در برخی از این مراکز مانند مرکز فرهنگ گنبد و دوزین مینودشت  اقلام پیشگیرانه ای مانند ماسک خانگی تولید و در اختیار ساکنان مناطق روستایی قرار گرفت.

همراه بیان کرد: مراکز یادگیری در راستای تحقق شعار آموزش برای همه فعالیت می کنند و هدف آن کاربردی کردن آموزش در بزرگسالان و ترویج یادگیری است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1605209
ارسال نظر
نظرات