شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 17:15 منتشر شده در مورخ: 1399/02/13 شناسه خبر: 1605221
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج:

فضای تفرجگاهی جدید در حد فاصل میدان گاز تا میدان حجاب سنندج احداث می شود + عکس

فضای تفرجگاهی جدید در حد فاصل میدان گاز تا میدان حجاب سنندج احداث می شود + عکس
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج از آغاز عملیات اجرایی ساماندهی حدفاصل میدان گاز تا میدان حجاب سنندج خبر داد و گفت: بر اساس طراحی صورت گرفته فضای تفرجگاهی و زیبا در این مسیر احداث خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، عنوان کرد:  ورودی میدان گاز یکی از ورودی های پارک جنگلی آبیدر است که سالها با تصرف وانت بارها و دستفروشان  فضای بصری نامناسبی ایجاد کرده بود.

 

شرمین شریفی بیان کرد: در پی شیوع ویروس کرونا وانت بارهای این مسیر با همکاری  دستگاههای مربوطه جمع آوری شد و ساماندهی آن در دستور کار این سازمان  قرار گرفت.

وی از آغاز عملیات اجرایی ساماندهی میدان گاز تا میدان حجاب خبر داد و گفت: یکی از فضاهای بازیابی شده مهم ، فضای همجوار میدان گاز واقع در کمربندی آبیدر است.

 شریفی گفت: این فضا دارای مساحت تقریبی 3 هزار متر مربعی است که به دلیل موقعیت مکانی بارز آن فرصت مناسبی را برای طراحی فضای شهری ایجاد می نماید. 

وی گفت: بازآفرینی فضا در قالب بازپس گیری فضای شهر از تصرف دستفروشان و اختصاص فضای طراحی شده مناسب گذران اوقات فراغت شهروندان، تقویت سرزندگی کمربندی آبیدر از طریق ایجاد جذابیت های بصری و عملکردی، بازتعریف فضای ورودی به آبیدر، و ایجاد فضایی در راستای برند سنندج شهر خلاق موسیقی از مهمترین اهداف اجرای این پروژه است.

وی همچنین از دیگر اهداف آن به استفاده از عناصر نمادین در طراحی فضا (از قبیل سازه چادری و پرچین های گابیونی)، ایجاد بدیلی رسمی، زیبا و کارکردی و نمونه ای مطلوب در ارائه غذاهای خیابانی بعنوان عنصری مهم در تقویت حضور شهروندان در فضای شهری، ایجاد پاتوق تفریحی شهری و فضایی جهت برقراری تعاملات اجتماعی، ایجاد تنوع، گوناگونی و انعطاف پذیری در فضای شهری و ایجاد فضایی جهت ارتقای سطح تعلق مکانی شهروندان اشاره نمود. 

وی اظهار داشت: ایجاد بستر و زیرساخت مناسب جهت بهبود کیفیت پروژه با صرف حداقل هزینه و زمان، ایجاد فضای تجمع خانواده ها همراه با چشم انداز مناسب به سطح شهر از اهم مزایای اجرای این طرح است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج تصریح کرد: بی نظمی ماشین و پراکندگی تجهیزات وابسته و استفاده نامناسب از مصالح و کیفیت نامطلوب در ساخت مبلمان از عمده مشکلات مسیر میدان گاز تا میدان حجاب است.

وی اضافه کرد: به جهت تکمیل پروژه فضای مذکور و محور میدان گاز ( هفت آسیاب ) تا میدان حجاب ساماندهی و ترمیم و بازسازی سنگفرش و نورپردازی در مسیر و نرده گذاری و تلفیق فضای سبز در محور انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1605221
ارسال نظر
نظرات