شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 19:47 منتشر شده در مورخ: 1399/02/13 شناسه خبر: 1605297
استاندار کرمانشاه مطرح کرد:

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه برای ایجاد ۱۰ هزار شغل در کرمانشاه/خسارت بیش از ۱۷ میلیارد تومانی کرونا به گردشگری کرمانشاه

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه برای ایجاد ۱۰ هزار شغل در کرمانشاه/خسارت بیش از ۱۷ میلیارد تومانی کرونا به گردشگری کرمانشاه
هوشنگ بازوند گفت: امیدواریم با همکاری بنیاد برکت تا سقف ۱۰ هزار شغل با تسهیلات هر شغل ۵۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه پرداخت شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز , امروز شنبه کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه  در استانداری برگزار شد, مشروح خبرها به شرح ذیل است:

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه برای ایجاد ۱۰ هزار شغل در کرمانشاه

هوشنگ بازوند امروز شنبه در کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: ویروس کرونا علاوه بر خسارتی که برای سلامت و جان مردم داشته است خسارت سنگینی نیز برای اقتصاد کشور با همراه دارد.

استاندار کرمانشاه افزود: تنها راه جبران این خسارت تحقق شعار سال است تا بتوانیم به جهش تولید برسیم.

وی با بیان اینکه سال جهش تولید نیازمند یک حرکت جهادی است، خاطر نشان کرد: مدیران عضو کار گروه اقتصاد و سیستم بانکی باید در سال جهش تولید حرکات جهشی و جهادی داشته باشند تا شعار سال محقق شود.

مدیر ارشد استان در خصوص ۷۳۰۰ نفری که از شیوع بیماریکرونا آسیب دیدند و مشاغل خود را از دست داده‌اند خطاب به مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: علی رغم اینکه اعتبارات بیمه بیکاری این افراد تأمین شده به طور جدی پیگیر پرداخت آن باشید چرا که این افراد الان حدود ۳ ماه است که حقوقی دریافت نکرده‌اند.

وی در خصوص حوزه گردشگری نیز اظهار داشت: لازم است بنیاد برکت در این رابطه همکاری داشته باشد و یکسری از طرح‌هایی را که مد نظر دارد در حوزه گردشگری به کار گیرد.

استاندار کرمانشاه ضمن تقدیر از ریاست ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان، افزود: در بحران‌هایی که رخ می‌دهد با تلاش و کوشش سعی می‌کنند تهدید را به فرصت تبدیل کنند و در زلزله و سیل استان بسیار کمک شایانی به ما داشتند.

بازوند با اشاره به اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حوزه ساخت مسکن، ادامه داد: همچنین این ستاد در بحران کروناحدود ۹ میلیارد تومان پک غذایی بین افراد آسیب دیده و نیازمند توزیع کردند که جای تقدیر دارد.

وی بیان داشت: ستاد اجرایی فرمان امان سال گذشته طی تفاهم‌نامه ای برای ایجاد ۱۵ هزار شغل در استان کرمانشاه توافق کرد که با برنامه ریزی های انجام شده برای امسال امکان اجرایی ۵۶۰۰ شغل محقق خواهد شد.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: امیدواریم با همکاری بنیاد برکت تا سقف ۱۰ هزار شغل با تسهیلات هر شغل ۵۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه برسد.

وی خاطر نشان کرد: در مجموع این ۵۰۰ میلیارد تومان که عمدتاً برای ایجاد مشاغل خرد در روستاها است و می‌تواند در محرومیت زدایی و ماندگاری روستاها نقش بسزایی خواهد داشت.

 

خسارت بیش از ۱۷ میلیارد تومانی کرونا به گردشگری کرمانشاه

امید قادری امروز شنبه در کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، اشاره‌ای به خسارت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا و اثرات نامطلوب آن بر مشاغل مرتبط با صنعت گردشگری استان داشت و گفت: بر اساس ارزیابی‌های به عمل آمده در حوزه گردشگری از اسفند ۹۸ تا پایان فروردین ۹۹ میزان خسارت مالی وارد شده به تأسیسات گردشگری استان اعم از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، مراکز اقامتی، واحدهای پذیرایی، راهنمایان گردشگری و مؤسسات آموزشی، ۱۷ میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان برآورد شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه افزود: در صورت ادامه این روند و عدم برنامه ریزی برای دوران پساکرونا شاهد بیکاری حدود ۱۱۳۰ نفر خواهیم بود.

وی افزود: در این بین صنایع دستی وابسته به گردشگری از جمله تولیدکنندگان، کارگاه‌ها و صادرکنندگان محصولات صنایع دستی نیز به دلیل عدم حضور گردشگر، متحمل خسارات فراوانی شده‌اند که برآورد آن در استان کرمانشاه طی ماههای اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ در حدود ۱۱ میلیارد و ۴۴۰ میلیون تومان برآورد شده است.

قادری همچنین اظهار داشت: بیماری کرونا به مشاغل خانگی و کارگاه‌های تولیدی نیز ۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان خسارت وارد کرده است.

این مسئول همچنین خاطر نشان کرد: در حوزه صنایع دستی حدود ۷ هزار ۵۰۰ نفر دچار خسارت شده‌اند که تعداد زیادی از این افراد هیچ گونه بیمه‌ای ندارند لذا در این راستا ستاد اجرایی فرمان امام (ره) می‌تواند با پرداخت تسهیلات کم بهره به این افراد کمک کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰۰ نفر در پروژه‌های مرمتی محوطه‌های تاریخی فعال هستند، گفت: اگر در دوران پساکرونا یک تعطیلی یک هفته‌ای تعریف شود می‌تواند خسارت در حوزه گردشگری را تا حدودی جبران کند.

 

۷۱۰۰ کرمانشاهی مشمول دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا شدند

حسن عزیزی امروز شنبه در کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: تعداد بیکاران استان در سال ۹۷ حدود ۱۳۲ هزار و ۶۸۳ نفر ارزیابی شد که این تعداد در پایان سال ۹۸ حدود ۱۱۱ هزار و ۸۴۹ نفر برآورد شده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه افزود: بر این اساس سال ۹۸ توانستیم ۳ درصد کاهش نرخ بیکاری را محقق کنیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در استان کرمانشاه پس از شیوع بیماری کرونا حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر برای دریافت مقرری بیمه بیکاری در سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری، ثبت نام کردند.

عزیزی گفت: از مجموع ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفری که به این منظور در سامانه غیرحضوری تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند حدود ۷ هزار و ۱۰۰ نفر مشمول دریافت بیمه‌بیکاری (بر اثر کرونا) شدند.

وی افزود: با توجه به اینکه در کشور حدود ۷۹۶ هزار و ۲۵۶ نفر برای دریافت و بهره مندی از بیمه بیکاری ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد حدود ۶۶۵ هزار و ۳۹۵ نفر مشمول شناخته شده‌اند، استان کرمانشاه ۱.۵ درصد این میزان را به خود اختصاص داده است.

وی در خصوص اختلاف تعداد در ثبت نام کنندگان و تعداد پالایش شدگان، گفت: به دلیل اینکه تعداد زیادی از رانندگان تاکسی در ابتدا برای بیمه بیکاری ثبت نام کردند این اختلاف پالایش رخ داد، که در حال حاضر تعدادی نیز به دلیل راه اندازی کسب و کارهایشان از بیمه بیکاری انصراف دادند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1605297
ارسال نظر
نظرات