شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 16:03 منتشر شده در مورخ: 1399/02/14 شناسه خبر: 1605607

پیش بینی برداشت ۷۵۰ تن محصول کلزا از مزارع میاندوآب

پیش بینی برداشت ۷۵۰ تن محصول کلزا از مزارع میاندوآب
معاون سازمان و مدیرجهاد کشاورزی میاندوآب گفت: پیش بینی می کنیم با توجه به سطح زیر کشت امسال ۷۵۰ تن دانه روغنی یا کلزا از مزارع کشاورزی میاندوآب برداشت کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی دیانتی در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر اظهار کرد: در راستای تغییر الگوی کشت و صرفه جویی در مصرف آب، کشت کلزا در میاندوآب از چند سال گذشته در دستور کار قرار گرفت  و اقدامات لازم در این زمینه انجام شد.

معاون سازمان و مدیرجهاد کشاورزی میاندوآب افزود: در این راستا در سال زراعی ۹۹-۹۸ مناطق مستعد کشاورزی برای کشت کلزا مکان یابی شده و ۲۵۰ هکتار از این اراضی زراعی شهرستان به زیر کشت کلزا رفته است.

وی با بیان اینکه نیاز آبی کم از مزایای کلزا است، گفت: کلزا از جمله گیاهانی است که عملکرد مطلوب آن کاملا وابسته به تاریخ کشت بوده و ارقام کشت شده کلزا در این شهرستان بیشتر ارقام فرانسوی و آلمانی شامل نپتون و هیدرومیل تولید داخل، مرکوری، آرشتیکت، بروتوس، امپریو، دیفیوژن و روهان است.

دیانتی تصریح کرد: پیش بینی می کنیم با توجه به سطح زیر کشت امسال ۷۵۰ تن دانه روغنی یا کلزا از مزارع کشاورزی میاندوآب برداشت کنیم.

معاون سازمان و مدیرجهاد کشاورزی میاندوآب اظهار کرد: در شهرستان میاندوآب ۶۵ کشاورز در زمینه کشت کلزا فعالیت دارند.

وی اظهار کرد: کشت کلزا در پایداری تولید گندم در سال های آینده نیز نقش داشته و  مصرف آب کمتر کشاورزی، اصلاح الگوی زراعی، اصلاح خاک های زراعی و کاهش وابستگی به واردات روغن از جمله مزایای آن است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1605607
ارسال نظر
نظرات