شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 20:05 منتشر شده در مورخ: 1399/02/14 شناسه خبر: 1605654
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خبر داد؛

قرنطینه 23 هزار کردستانی با علایم کرونا/ تعطیلی به موقع مدارس تجربه ای موفق در مهار کرونا است

قرنطینه 23 هزار کردستانی با علایم کرونا/ تعطیلی به موقع مدارس تجربه ای موفق در مهار کرونا است
رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از قرنطینه خانگی 23 هزار نفر از افرادی که در تماس با مبتلایان به کرونا بوده اند خبر داد و افزود: از این تعداد 150 نفر نیاز به بستری پیدا کردند و حدود 10 درصد نیز که علایم ابتلا به کرونا را داشتند در همان محل، درمان و رسیدگی شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، فرزین رضاعی بعد از ظهر امروز در اولین جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در سال 99 که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، اظهار داشت: بخش کرونا در همه شهرستانهای کردستان فعال است.

وی افزود: وضعیت کردستان در خصوص کرونا در یک حالت با ثبات است اما این به معنی رفع خطر نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: رسانه ها و فعالان اجتماعی باید نگرانی کادر درمان در خصوص پیک دوم و سوم بیماری کرونا را به جامعه منتقل کنند تا فاصله اجتماعی رعایت شود باید و در محافل عمومی و اداری همچنان از ماسک استفاده شود.

وی تأکید کرد: باید در میهمانی های درون خانوادگی نیز فاصله اجتماعی رعایت شود و در اماکن سربسته سیستم تهویه، تعبیه شود.

رضاعی گفت: بخش مفصلی از بیمارستان بعثت به کودکان مبتلا به کرونا اختصاص داده شده و از این حیث مشکلی نداریم.

وی افزود: در اوایل شیوع کرونا با مشکل تأمین تجهیزات و اقلام بهداشتی مواجه بودیم اما با همت خیرین، مسئولین و نهادهایی همچون سپاه این مشکلات مرتفع شد و اکنون روزانه حجم وسیعی از ماسک  و مواد ضدعفونی روانه بیمارستانهای استان می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: کردستان جزو استانهایی است که در میان استانهای با شرایط مشابه کمترین مبتلا و فوتی ناشی از کرونا را داشته است.

وی از غربالگری 91 درصد جمعیت استان کردستان تا روز گذشته به تعداد یک میلیون 459 نفر خبر داد.

رضاعی همچنین از قرنطینه خانگی 23 هزار نفر از افرادی که در تماس با مبتلایان به کرونا بوده اند خبر داد و افزود: از این تعداد 150 نفر نیاز به بستری پیدا کردند و حدود 10 درصد نیز که علایم ابتلا به کرونا را داشتند در همان محل، درمان و رسیدگی شدند.

وی تأکید کرد: تا امروز هیچ بیمارکرونایی در بیمارستانهای کردستان از دستگاه تنفس محروم نمانده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان ابراز داشت: تعطیلی به موقع مدارس و بازار یک تجربه موفق در مهار کرونا بود و اگر انجام نمی شد به شرایط بعضی از شهرها دچار می شدیم و تخت های بیمارستانی استان جوابگوی بیماران کرونایی نبود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1605654
ارسال نظر
نظرات