شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 20:08 منتشر شده در مورخ: 1399/02/14 شناسه خبر: 1605659

برگزاری مرحله دوم کمک مومنانه در کردستان/ توزیع 15 هزار و 720 بسته معیشتی در مرحله اول

برگزاری مرحله دوم کمک مومنانه در کردستان/ توزیع 15 هزار و 720 بسته معیشتی در مرحله اول
فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان از برگزاری رزمایش کمک مومنانه در نیمه دوم ماه مبارک رمضان خبر داد و افزود: در مرحله اول این طرح 15 هزار و 720 بسته معیشتی در بین مردم استان توزیع شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کُردتودی، سردار سیدصادق حسینی ظهر امروز در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، عنوان کرد: حرمت ماه رمضان باید حفظ شود و خاصتاً در این ماه باید به شئونات و ارزشهای اسلامی بیش از پیش توجه گردد.

فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان با اشاره به اهمیت توجه به شعار سال، ابراز داشت: جا دارد از ارگانهایی که به شعار جهش تولید در سال جاری اهمیت داده اند و در این مسیر قدم برداشته اند قدردانی شود.

سردار حسینی افزود: دستگیری از نیازمندان در ایام کرونا یک وظیفه انسانی است و سپاه نیز بر حسب وظیفه ذاتی خود در این خصوص اقداماتی انجام داده است که توزیع 25 هزار و 777 بسته معیشتی در روزهای آغازین کرونا به ارزش هر بسته 500 هزار تومان و توزیع 15 هزار و 720 بسته معیشتی در طرح کمک مؤمنانه به ارزش هر بسته 300 هزار تومان از جمله این اقدامات بوده است.

وی از شناسایی 19 هزار و 820 خانوار کردستانی نیازمند و آسیب دیده از کرونا که زیر نظر هیچ نهاد حمایتی نیستند، خبر داد و گفت: مرحله دوم طرح کمک مؤمنانه در نیمه دوم ماه مبارک رمضان برگزار می شود و امیدوارم خانواده های نیازمند واقعی از این بسته های معیشتی بهره مند شوند.

سردار حسینی به کمک 120 میلیون تومانی سپاه به صورت نقد به تعدادی از خانواده های نیازمند استان اشاره کرد و بیان داشت: خیلی از مشاغل از جمله دستفروش ها و راننده تاکسی ها در دوران کرونا آسیب دیدند و به دستورات مراکز بهداشت و درمان احترام گذاشتند. اکنون نیز ما وظیفه داریم به آنها احترام بگذاریم و به فکر معیشت آنها باشیم.

وی همچنین با اشاره به دیگر خدمات سپاه در بحث کرونا، ادامه داد: 39 هزار و 647 مورد اقدام اموزشی و فرهنگی، تولید و توزیع 529 هزار و 920 عدد ماسک، 69 هزار و 600 عدد دستکش، 5 هزار و 900 عدد شیلد و 128 هزار و 200 بسته بهداشتی از دیگر اقدامات سپاه کردستان در موضوع کرونا بوده است.

سردار حسینی تولید یک میلیون و 248 هزار و 400 لیتر مواد ضدعفونی کننده برای گندزدایی معابر و خیابانهای کردستان وهمچنین راه اندازی 7 مرکز نقاهتگاهی با 457 تخت مجهز زیر نظارت دانشگاه علوم پزشکی را از دیگر اقدامات سپاه کردستان برشمرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1605659
ارسال نظر
نظرات