شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 12:04 منتشر شده در مورخ: 1399/02/15 شناسه خبر: 1605845
روز معلم در اردیبهشت کرونایی؛

اوج ایثار معلمان در گلستان

اوج ایثار معلمان در گلستان
معلمان استان گلستان باعشق به شغل معلمی کیلومترها راه را طی می کنند تا در روستاهای بدون اینترنت دانش آموزانشان از درس خواندن عقب نمانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ پیمودن مشقت راه معلمی  تنها با عشق ممکن است.

سروکله زدن با دانش آموزانی که گاهی اوقات خود پدران و مادران هم نمی توانند  آنها را کنترل می کنند.

ژرفای نگاه عشق معلمان به دانش آموزان را می توانند از تراشیدن  سر برای دانش آموز سرطانی، از اهدای کلیه و نذر مهربانی ها دید.

معلمان آیینه آینده جامعه هستند و هرچقدر از لحاظ روحی در شرایط خوبی باشند بدون شک تربیت آینده سزان جامعه نیز بهتر انجام می شود.

همگان می دانند که معلمان در کشور بواسطه کسری های بودجه پی درپی در سالهای متمادی  با مشکلاتی روبرو بودند و حتی اعتراض هایی هم می کنند اما هیچگاه برای فرزندان این مرز و بوم کم کاری نمی کنند.

این را می توان در اوج بحران کرونا  به عینه مشاهده کرد .معلمانی که برای عقب ماندگی دانش آموزانشان خودجوش کلاس های مجازی راه اندازی کردند و حتی برای کسانی که دستری به موبایل هوشمند و اینترنت نداشتند جزوه تهیه و در اختیارشان قرار می دادند.

در اوج همه گیری بیماری که سراسر جهان را در برگرفته بود این معلمان بودند که در کنار مدافعان سلامت مدافعان تحصیل شدند و کلاس های درس را تعطیل نکردند.

درگلستان در محروم ترین روستاها معلمان گلستانی اوج محبت و ایثار خود را برای تحصیل دانش آموزان خود نشان دادند.

مشق عشق

اینجا در گلستان  هیچگاه تعطیل نبود و نیست زوج فرهنگی گنبدی در گلستان  برای دانش آموزان روستا اوزین بوغاز با پیمودن مسافت ۹۰ کیلومتری برای رسیدن به این روستا درس عشق به همه دادند.

 زوج معلم گنبدی با وجود تعطیلی مدارس بعد از شیوع کرونا، دانش‌آموزان خود در روستای محروم اوزین‌بوغاز بخش داشلی‌برون این شهرستان را تنها نگذاشتند.

محمدحسن رئوفی پایه‌های چهارم، پنجم و ششم و همسر وی فاطمه انوری‌پور پیش دبستانی و پایه‌های اول، دوم و سوم را در مدرسه محل خدمت خود تدریس می‌کنند.

آنها با پیمودن مسافت ۹۰ کیلومتری برای رسیدن به این روستا، هفته‌ای یک بار اشکالات درسی آن‌ها را برطرف می‌کنند و به آن‌ها مشق عشق می‌آموزند.

این زوج گنبدی با آگاهی از ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی پس از شیوع کرونا، به سرنوشت دانش آموزان خود که امکان استفاده از اینترنت و فضای مجازی را ندارند بی تفاوت نبوده و تلاش کردند علاوه بر پاسخگویی تلفنی، با حضور در روستای اوزین بوغاز، به سوالات شاگردان خود پاسخ دهند.

عشق معلم بیمار

اینجا حتی «بیماری» حریف عشق معلمان نمی شود و این جهادگران آموزشی را در تخت بیمارستان هم از رسالتشان  دست نمی کشند.

آقای ذاکری معلم فداکار دیگری است که با وجود مبتلا شدن به بیماری کرونا از روی تخت بیمارستان به دانش آموزانش درس می داد.

طعم تلخ تعطیلی مدارس

اما یکی از معلمان شهرستان گالیکش دلتنگی خود برای دانش آموزانش را با متنی ابراز می کند .

او برای دانش آموزانش از همان ابتدا کلاس های مجازی راه اندازی کرده بود.

 امروز فهمیدم که چقدر دوستشان دارم.هیاهوی مدرسه، دانش آموزانم، شیطنتها وحتی درس نخواندن هایشان را...امروز فهمیدم که چقدر خوشبخت بوده ایم ما، که دوران طاعون و وبا را به چشم ندیدیم وفقط در کتابها خواندیم.

امروز طعم تعطیلی مدرسه چه تلخ بود وناخوشایند.

ومن فهمیدم که تعطیلی باید شیرین باشد و دلچسب. مثل تعطیلی روزهای آخر اسفندماه که باد بوی تازگیها رابه مشام جانمان میرساند وآوای شلوغی بازارها، شوق خرید، عطر چای و پایان خانه تکانی، هوش از سرمان می رباید.

واینجاست که لذت دارد لحظه شماری بچه هابرای فارغ شدن از کلاس وشنیدنی است صدای شوق آور خداحافظی بچه ها، که چه دارا وچه ندار، برخی به شوق کفشهای نو وبرخی به عشق روزهای خوش بیخیالی با شادمانی به طرف خانه پر میگشایند.

پروردگارا کودکان سرزمینم و پدران ومادران این دیار را در این روزهای پرخطردرپناهت به سلامت دارتا دوباره طنین اشتیاقشان، الفبای زندگی را در دامن مدرسه زمزمه کنند.دوستتان دارم پسرهای گلم"

محدودیت هم مانع تداوم روند آموزشی دانش آموزان نشد

 اما معلمان مناطق مرزی و محروم استان گلستان که این روزها با وجود سختی کار و داشتن کمترین امکانات، همچنان دغدغه آموزش و تحصیل دانش آموزان را دارند و حتی محرومیت و محدودیت، مانعی برای ادامه دادن روند آموزشی دانش آموزان شان نیست.

این معلم فداکار گنبدی، تلفن همراهش را اینگونه روی رخت آویز قرار می دهد و با تولید محتوای آموزشی، مسائل درسی را برای دانش آموزان خود تدریس می کند.

اینها تنها چند نمونه از هزاران فعالیت معلمان فداکار استان گلستان هستند که برای عقب نمانندن دانش آموزان از تحصیل خطر ابتلا به بیماری را به جان خریدند.آری معلمان فرشته اند.

استان گلستان 22 هزار معلم و 365 هزار دانش آموز دارد که 16هزار دانش‌آموز آن عشایرهستند.

یک هزار و 100 معلم در در چهار منطقه گمیشان، داشلی برون گنبدکاووس، کلاله و مراوه تپه به امر تدریس دانش آموزان مشغول هستند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1605845
ارسال نظر
نظرات