شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 19:14 منتشر شده در مورخ: 1399/02/15 شناسه خبر: 1605967
با راه‌اندازی بزرگترین گلخانه شهر

کرمانشاه در تولید گل و گیاه خودکفا می‌شود

کرمانشاه در تولید گل و گیاه خودکفا می‌شود
فرامرز رحمتی زاده، مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه گفت: با راه اندازی بزگترین گلخانه شهر در تولید گل و گیاه خودکفا می شویم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز , فرامرز رحمتی زاده ظهر امروز در حاشیه بازدید از بزرگترین گلخانه شهر در جمع خبرنگاران گفت: از آنجا که هر سال جهت فضا سازی شهر مجبور هستیم گل و گیاه را از دیگر شهرها خریداری کنیم این کار هزینه زیادی برای شهرداری در بر خواهد داشت.

وی افزود: بر این اساس با حمایت شهردار کرمانشاه در جهت راه اندازی گلخانه پارک شرقی تاق بستان که از سالهای قبل راکد مانده بود، تلاش خود را آغاز کردیم.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه خاطر نشان کرد: این گلخانه حدود ۴ هزار متر مساحت دارد و در حال تسطیح، شخم زدن، نایلون کشی و برقرار کردن سیستم حرارتی و خنک کننده آن هستیم.

رحمتی زاده بیان داشت: ظرف مدت یک ماه آینده به طور کامل مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و با این اقدام شهر کرمانشاه در تولید گل و گیاه به خودکفایی خواهد رسید و به یقین می‌توان گفت حجم گل و گیاه به حدی می‌رسد که نیاز شهرستانهای اطراف را نیز برآورده کند.

این مسئول با اشاره به اینکه با این کار به دنبال این هستیم که سرمایه از استان خارج نشود، گفت: بر این اساس صرفه جویی حداقل ۲ میلیارد تومانی در هزینه‌های شهرداری جهت خرید گل و گیاه خواهیم داشت.

به گفته رحمتی زاده با راه اندازی و رونق این گلخانه هر سال نمایشگاه گل و گیاه در کرمانشاه برگزار خواهد شد.

رحمتی زاده تصریح کرد: همچنین با راه اندازی این گلخانه قصد داریم انواع گلهای آپارتمانی را نیز پرورش دهیم تا شهروندان با قیمت کمتر بتوانند این گل‌ها را تهیه کنند.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه بیان داشت: تنوع گل بنا بر طبق فصل خواهد بود و بین ۱۰ تا ۱۵ گونه گیاهی در هر فصل تغییر خواهیم داشت و در صدد هستیم تولید نهال و بخش قلمستان را نیز فعال کنیم.

وی در پایان گفت: این اقدام ۱۴ اشتغال به طور مستقیم و اشتغال‌های زیادی به طور غیر مستقیم به دنبال دارد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1605967
ارسال نظر
نظرات