شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 20:45 منتشر شده در مورخ: 1399/02/15 شناسه خبر: 1606038
استاندار کرمانشاه عنوان کرد:

کمک حدود ۶۹ میلیارد تومانی کرمانشاهی ها به آسیب دیدگان کرونا

کمک حدود ۶۹ میلیارد تومانی کرمانشاهی ها به آسیب دیدگان کرونا
هوشنگ بازوند گفت: کرمانشاهی ها حدود ۶۹ میلیارد تومان به آسیب دیدگان کرونا کمک کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز  هوشنگ بازوند امروز دوشنبه در دیدار با جمعی از جوانان جمعیت هلال احمر به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی صلیب سرخ وهلال احمر، ضمن تبریک این هفته به تلاشگران این عرصه، اظهار داشت: داوطلبین و امدادگران در همه بحران‌ها بدون هیچ چشم داشتی به خاطر عشق به اسلام و مکتب امام حسین (ع) و همچنین نوع دوستی، حضور فعال دارند.

استاندار کرمانشاه افزود: داوطلبی واژه‌ای است مثل ایثار، از خودگذشتگی و جوانمردی که در بحران‌ها برای نجات جان و مال مردم حاضرند از جان خود بگذرند.

وی خاطر نشان کرد: داوطلبین و امدادگران در بحران‌های مختلف فقط به فکر نجات جان و مال مردم هستند تا خاطره خوبی در ذهن آنها به جای بگذارند.

بازوند با بیان اینکه هیچ خدمتی بالاتر از اقدامات داوطلبین هلال احمر وجود ندارد، گفت: اینها کسانی هستند که در صعب العبورترین مکان‌ها و سخت‌ترین شرایط به خاطر عشق به خدا خدمت می‌کنند و از جان خود می‌گذرند تا جان یک نفر را نجات دهند.

وی با بیان خاطراتی از رشادتها و تلاش‌های داوطلبین هلال احمر در حادثه زلزله و سیل استان کرمانشاه، بیان داشت: این جمعیت در قضیه کرونا نیز در سخت‌ترین روزها و شرایط آب و هوایی تنها کسانی بودند که در ورودی شهرها مشغول غربالگری بودند.

بازوند خاطر نشان کرد: در پویش همدلی نیز بسیار خوب درخشیدند و خالصانه کمک‌ها را به افراد نیازمند می‌رسانند.

وی از نقش هلال احمر در اغناسازی و اطلاع رسانی اشاره کرد و اظهار داشت: اینکه اعلام می‌شود در غرب کشور ۷۸ درصد مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند به پاس روشنگری‌ها و آموزش‌های این جمعیت است.

استاندار کرمانشاه گفت: خوشبختانه در استان کرمانشاه رعایت پروتکل‌های بهداشتی به یک فرهنگ عمومی تبدیل شده است و این اقدام در کشور مورد تقدیر قرار گرفته است.

وی بیان داشت: امروز اگرچه وضعیت استان کرمانشاه مطلوب است اما نباید این امر مردم را غافل کند لذا ضروری است همچنان مردم در رعایت توصیه‌های بهداشتی و فاصله گذاری هوشمند اهتمام ویژه داشته باشند.

بازوند، مردم را عضو اصلی ستاد کرونا برای کنترل بیماری معرفی کرد و اظهار داشت: در استان کرمانشاه بالاترین پیکی را که پس از شیوع بیماری تا کنون داشتیم ۱۹۸ نفر بوده است اما الان حدود ۱۵۰ بستری داریم، در حالی که ما برای شرایط سخت حدود ۱۰۰۰ تخت را آماده کرده‌ایم.

مدیر ارشد استان افزود: کشور ما قبل از بحران کرونا با بحران سخت‌تر تحریم‌های ظالمانه و جنگ اقتصادی مواجه بود، بدون شک همچنان که از این بحران با همدلی عبور کردیم، بحران کرونا را نیز با مدیریت می توانیم‌کنترل کنیم.

وی با اشاره به رزمایش همدلی بی نظیر سپاه نبی اکرم ( ص) استان کرمانشاه در جمعه گذشته، گفت: تا کنون مردم استان با شرکت گسترده در این رزمایش حدود ۶۹ میلیارد تومان به نیازمندان و آسیب دیدگان ناشی از کرونا کمک کردند که قابل تقدیر است.

استاندار کرمانشاه اظهار داشت: داوطلبین، سرمایه اصلی و ضامن موفقیت جمعیت هلال احمر محسوب می‌شوند لذا باید از آنها حفاظت و حراست کنند.

گفتنی است در پایان این ‌مراسم از منتخبین داوطلب و جمعی از پرسنل جمعیت هلال احمر تقدیر بعمل آمد.

مشارکت ۷۲ هزار داوطلب در طرح غربالگری کرونا

 امیر فریدون نوری امروز دوشنبه در دیدار با جمعی از جوانان جمعیت هلال احمر به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر، اظهار داشت: در طرح جامع میکروبی کشور جمعیت هلال احمر به عنوان معین وزارت بهداشت ایفای نقش مشارکت را بر عهده دارد.

عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی افزود: مسئولیت مقابله با شیوع بیماری‌های میکروبی بر عهده نهادهای غیر نظامی است و در زمانی که پای تهدید انسان در میان باشد، مسئولیت تحقیق، تشخیص، درمان و مقابله با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است.

وی خاطر نشان کرد: بر این اساس این جمعیت در مقابله با ویروس کرونا در جهت تأمین نیازمندی‌های دارویی، بهداشتی و تهیه اقلام ضروری مانند ماسک، مواد ضدعفونی کننده، دستکش یکبار مصرف، البسه بیمارستانی از طریق معاونت بهداشت و … مشارکت چشمگیری را داشته است.

نوری گفت: همزمان با شیوع این بیماری در کشور ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، با توجه به شرایط حساس و تردد بیش از حد مردم و مسافران در جاده‌ها، هلال احمر در ورودی و خروجی شهرها اقداماتی از جمله تب سنجی را انجام داد.

عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر ادامه داد: به این منظور در ورودی و خروجی‌های شهرها ۷۲ هزار نفر از جوانان جمعیت هلال احمر جهت غربالگری و کنترل مسافران و شناسایی افراد مشکوک اعلام آمادگی کردند.

وی اذعان داشت: در این طرح حدود ۲۱ میلیون نفر مورد غربالگری قرار گرفتند که ۴۵۰ هزار نفر از این افراد مشکوک و به مراکز درمانی ارجاع شدند.

نوری بیان داشت: همچنین طی این مدت بیش از ۱۵۰ هزار بسته معیشتی بین اقشار کم برخوردار و نیازمند توزیع شد.

وی اظهار داشت: در سراسر کشور حدود ۵۰۰ هزار نفر بیماران خاص شناسایی شدند که به برای این تعداد پک های بهداشتی و کمک‌های نقدی در نظر گرفته شد.

این مسئول با بیان اینکه پس از شیوع بیماری کرونا حدود ۷ میلیون دلار کمک‌های نقدی، غیر نقدی و بشر دوستانه از دیگر کشورها به کشور ما وارد شد، بیان داشت: برای تأمین نیازمندی‌های وزارت بهداشت در مقابله با ویروس کرونا از سازمان‌های بین المللی مانند فدراسیون بین المللی صلیب سرخ، کمیته بین المللی و صلیب سرخ‌های تعدادی از کشورها و کمک‌های مالی سازمان ملل، برنامه جهانی غذا سازمان ملل و غیره اقدام کرده است که برابر مقررات و ضوابط مربوط مسئولیت توزیع آنها بر عهده هلال احمر گذاشته شده است.

این مسئول خاطر نشان کرد: در روزهای پایانی اسفندماه سال ۹۸ شرکت صنایع نساجی هلال احمر با تغییر خطوط تولیدی شرکت وبا اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت نسبت به تولید روزانه ۱۰ هزار ماسک سه لایه با نشان سیب سلامت از وزارت بهداشت اقدام کرده است.

عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی افزود: آموزش همگانی در فضای مجازی با زبانهای مختلف و همچنین راه اندازی وب سایتی به نام Corona.ir برای تب سنجی از دیگر اقدامات سازمان هلال احمر در بحران کرونا است که با استقبال مردم مواجه است.

وی تعداد داوطلبین جمعیت هلال احمر کشور را بیش از ۲ میلیون نفر اعلام‌کرد و گفت: توفیقی حاصل شد که ۱۰۰۰ نفر از این تعداد برای پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای، کوهستانی و ساحلی استخدام شوند و امیدواریم‌که این تعداد را به ۴۱۰۰ نفر برسانیم.

نوری بیان داشت: نیروهای هلال احمر استان کرمانشاه در این عرصه شرافتمندانه ایستادند و در کمک به مردم از هیچ تلاشی دریغ نکردند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1606038
ارسال نظر
نظرات