شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 09:42 منتشر شده در مورخ: 1399/02/16 شناسه خبر: 1606103
استاندار خراسان‌جنوبی:

محور سربیشه - ماهیرود تا دو سال آینده ۴ بانده می‌شود

محور سربیشه - ماهیرود تا دو سال آینده ۴ بانده می‌شود
استاندار خراسان جنوبی از چهار بانده شدن محور سربیشه- ماهیرود تا ۲سال آینده خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی در گفت و گوی تلفنی ساعت 20 شبکه خاوران از  چهار خطه شدن محور سربیشه- ماهیرود تا ۲سال آینده خبر داد.  

 
وی افزود:  تمام عزم دولت و استان بر این است که با چهارخطه کردن این مسیر، ایمنی کامل محور ترانزیتی سربیسه- ماهیرود را تأمین کند.  
 
استاندار خراسان‌‍جنوبی ضمن عرض تسلیت به بازماندگان و آرزوی سلامتی برای حادثه دیدگان سانحه تصادف اخیر به تشریح آخرین پیگیری‌های استان در خصوص رفع مشکل محور سربیشه - درح - ماهیرود پرداخت و گفت: رونق گرفتن صادرات از بازارچه، حجم ترافیک این محور را افزایش داده اما متأسفانه شرایط آن گنجایش خودروهای عبوری را ندارد.  
 
معتمدیان بیان کرد: همین دو اصل مهم سبب شد که بهبود شرایط این محور از سال ۹۷ به طور جدی در دستور کار استان قرار گیرد.  
 
وی عنوان کرد: از همان روزهای نخست حضور در استان در سال ۹۷ طی بازدید جامعی به همراه مدیران استان از این مسیر، برای اصلاح وضعیت موجود برنامه ریزی شد.  
 
استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به این که این محور در سال ۹۷ حدود ۶.۵ میلیارد تومان اعتبار داشت، خاطرنشان کرد: با پیگیری‌هایی که صورت گرفت در سال گذشته مبلغ ۲۴.۵ میلیارد تومان برای بهسازی این محور تخصیص یافت.  
 
معتمدیان ادامه داد: در حال حاضر به میزان ۲۲ کیلومتر از این مسیر به پیمانکار واگذار شده که پیشرفت خوبی نیز دارد.  
 
وی اظهار کرد: ۸ کیلومتر از این میزان، آماده نصب علایم است و تا خرداد ماه جاری به بهره‌برداری می‌رسد.  
 
استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: تلاش استان برای افزایش اعتبارات این محور جهت سرعت بخشیدن به روند اجرای کار از همراهی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای رسیدن به این هدف است.
 
معتمدیان افزود: در همین راستا در لایحه بودجه سال ۹۹ مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال برای این محور دیده شده است.  
 
وی اظهار کرد: مطالعات مابقی محور به طول ۵۰ کیلومتر انجام شده که از این میزان برای ۳۱ کیلومتر اسناد لازم آماده است و پروژه طی روزهای آتی به مناقصه می‌رود.  
 
استاندار خراسان جنوبی گفت: بعد از بروز حادثه نهم اردیبهشت، به جهت سرعت بخشیدن به روند اجرای کار در این محور، تماس‌های متعددی با وزیر راه و شهرسازی و معاونین وزارتخانه گرفته شده که خوشبختانه نتایج خوبی به همراه داشته است.  
 
معتمدیان بیان کرد: با پیگیری‌هایی که صورت گرفت، وزیر راه و شهرسازی دستور به مناقصه رفتن ۲۴ کیلومتر دیگر از این محور را که با تلاش همکاران راه و شهرسازی استان از سال گذشته مطالعاتش کامل شده بود، صادر کرد.
 
وی ادامه داد: عملیات مطالعات ۵۰ کیلومتر باقی مانده نیز با دستور وزیر راه و شهرسازی به زودی و با قید فوریت انجام می‌شود.  
 
استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: به همت دولت به زودی تمام ۱۳۵ کیلومتر طول این مسیر از سربیشه تا ماهیرود به زودی تعیین تکلیف شده و در یک برنامه زمان بندی دو ساله تمام مسیر چهار خطه می‌شود.  
 
معتمدیان افزود: ارتقاء سطح ایمنی این محور که در بخش عمده‌ای از صادرات کشور نقش دارد، از خواسته‌های دولت و استان است.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1606103
ارسال نظر
نظرات