شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 10:20 منتشر شده در مورخ: 1399/02/16 شناسه خبر: 1606119
کارشناس مسائل بین‌الملل:

آلمان بازیگر رژیم صهیونیستی است/ حمایت جبهه مقاومت از حزب‌الله

آلمان بازیگر رژیم صهیونیستی است/ حمایت جبهه مقاومت از حزب‌الله
حنیف غفاری گفت: آلمان با تروریستی خواندن حزب‌الله نشان داد که به بازیگری غیرمستقل و وابسته به تل‌آویو و رژیم صهیونیستی تبدیل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حنیف غفاری در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز درباره اقدام اخیر دولت آلمان علیه حزب الله لبنان مبنی بر تروریست خواندن آن اظهار داشت: اقدامی که دولت آلمان انجام داده متاثر از لابی‌های قوی صهیونیستی است که در این کشور و خصوصاً در پارلمان آن وجود دارد.

وی افزود: دو حزب اصلی آلمان حزب دموکرات مسیحی که رهبری آن به دست مرکل قرار دارد - هرچند به فرد دیگری تغییر کرده - و حزب سوسیال دموکرات به شدت متاثر از لابی‌های صهیونیستی هستند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل تصریح کرد: این دو حزب اصلی آلمان همواره در اقدامات، تصمیمات و رفتارهای خود در قبال دیگر کشورهای منطقه به ویژه غرب آسیا، جمهوری اسلامی ایران و جبهه مقاومت، منافع مطلق رژیم صهیونیستی را لحاظ می‌کنند و این مسئله در طول دهه های مختلف پس از جنگ جهانی دوم نیز ادامه داشته و اکنون نیز به نقطه اوج خود رسیده است.

غفاری گفت: این اقدام آلمان جنبه حقوقی هم دارد و آن اینکه حزب الله در دولت لبنان وزیر و در پارلمان آن دارای نماینده است بنابراین آلمان با این اقدام ملت، دولت و مجلس را تروریستی خوانده و از این نقطه نظر اقدام آلمان از سوی مقامات کشورهای لبنانی قابل پیگرد است.

وی عنوان کرد: از سوی دیگر وزارت امور خارجه ایران در قبال این اقدام آلمان وظیفه دارد تاثیری که لابی‌های صهیونیستی بر تصمیم گیری های سیاستمداران آلمانی می‌گذارند را برای مردم کشور خودمان شفاف سازی کند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل بیان کرد: مردم کشور ایران باید این موضوع را بدانند که آلمان چگونه به بازیگری غیرمستقل و وابسته به تل‌آویو و رژیم صهیونیستی تبدیل شده است تا حداقل افکار عمومی کشور تصور نکند آلمان بازیگر مستقلی در جهان است و بعد ها روی آن حساب باز کنند.

غفاری عنوان کرد: آلمان نقش مهره‌ای بی‌اراده و وابسته به ایالات متحده آمریکا و رژیم اشغالگر قدس را پیدا کرده و دیگر نمی تواند در جهان دم از استقلال بزند.

وی افزود: در چنین شرایطی وزارت امور خارجه ایران باید از واقعیتی که در کشور آلمان می گذرد و شعارهای دروغین مقامات آلمانی در خصوص استقلال در نظام‌های بین الملل پرده‌برداری کند همچنین جنایاتی که آلمان در حق مردم فلسطین، لبنان و جبهه مقاومت و حتی ملت ایران انجام می‌دهد پرده بردارد.

این کارشناس مسائل بین الملل تصریح کرد: وظیفه اصلی دستگاه دیپلماسی ایران افشاگری در خصوص آلمان و سیاستمداران این کشور است قطعا سفیر آلمان در جمهوری اسلامی ایران در تکمیل این فرآیند تقابل آلمان - ایران و محور مقاومت نقش داشته و نقش او باید به صورت پررنگ، شفاف سازی شده و مورد بازخواست هم قرار گیرد.

غفاری بیان داشت: اقدام آلمان علیه حزب الله لبنان نه‌تنها از محبوبیت جنبش حزب الله و مقاومت اسلامی در منطقه نمی کاهد بلکه منجر به حمایت همه جانبه ملت‌های آگاه منطقه و دیگر اضلاع این جنبش مقاومت از حزب‌الله خواهد شد و عزم جنبش مقاومت اسلامی لبنان برای مقابله با دسیسه های مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی و کشورهایی نظیر آلمان را قوی‌تر می‌کند.

https://www.dana.ir/1606119
ارسال نظر
نظرات