شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 10:14 منتشر شده در مورخ: 1399/02/16 شناسه خبر: 1606151
تازه‌های نشر؛

رهنمودهای رهبری درباره معلمان به چاپ سوم رسید

رهنمودهای رهبری درباره معلمان به چاپ سوم رسید
چاپ سوم کتاب «معلم باید در خط مقدم باشد» رهنمودهای رهبر معظم انقلاب درباره معلمان انتشار یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ چاپ سوم کتاب «معلم باید در خط مقدم باشد» رهنمودهای رهبر معظم انقلاب درباره معلمان و آموزش و پرورش توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

تعلیم و تربیت یکی از اهداف مهم انبیای الهی و ائمه اطهار(ع) در طول تاریخ بوده و همواره تربیت، علم‌آموزی و کار حساس معلمان مورد ستایش پیشوایان دینی بوده است.

از آنجا که معلمی و تعلیم و تربیت اهمیت فراوانی دارد؛ مجموعه «معلم باید در خط مقدم باشد» که گلچینی دلنشین و جذاب از بیانات رهبر معظم انقلاب در طول سال‌های ۶۶ تا ۹۷ است؛ در شش فصل و سه ضمیمه تدوین شده تا گامی مؤثر در جهت تربیت نسل انقلاب اسلامی برداشته شود.

فصل اول این کتاب به ارزش و جایگاه معلم که نقشی حساس، پررنگ در تربیت، دارای اجر بالا و مسئولیتی سنگین دارد، پرداخته است. همچنین فصل دوم ارزش علم و علم‌آموزی در گذشته، حال و آینده و تأثیر آن بر پیشرفت جامعه را در برگرفته است.

در فصل‌های بعدی این کتاب به موضوعاتی پیرامون جایگاه تعلیم و تربیت و نقش اخلاق، تعهد و دانش در معلمان، اهمیت فرهنگ و توجه به تهاجم فرهنگی در جامعه معلمان، وظایف و اهداف معلمان، لزوم خودباوری به دانش‌آموزان، تعهد و تخصص، وجدان کاری، استفاده از تصویر و داستان و شعر در آموزش، اخلاق، تدین و... بیان شده است.

همچنین در بخش ضمائم این کتاب به موضوعاتی پیرامون جایگاه والای شهید مطهری به‌عنوان معلمی برتر، سند تحول آموزش و پرورش و برخی نمودارهای مهم در رابطه با معلمان و آموزش و پرورش گنجانده شده است.

بیانات معظم‌له در جمع معلمان و فرهنگیان سراسر کشور، آموزش و پرورش، شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانش‌آموزان، مسئولان اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان، نخبگان و سایر مجامعی که در موضوع تعلیم و تربیت فعالیت دارند، بیان شده است.

این کتاب ارزشمند که به عنوان یکی از کتب منتخب در بسته پیشنهادی هدیه روز معلم قرار داشت ضمن استقبال گسترده مخاطبین، علاوه بر اینکه به عنوان کتاب پرفروش این ایام قرار گرفت، چاپ دوم آن هم به پایان رسید.

گفتنی است که طرح "کتابهای خوب برای معلمان خوب"به بهانه روز معلم و سالروز ایام شهادت استاد شهید مرتضی مطهری توسط انتشارات شهید کاظمی طراحی تا آخر هفته ادامه دارد.

این هدیه معنوی که شاید بهترین هدیه برای این ایام و معلمان عزیز می‌باشد توسط مخاطبین محترم تهیه و با پست رایگان برای معلمان در بسته بندی زیبا ارسال می‌گردد.

لازم به ذکر است که در این بسته رایگان اقلام فرهنگی دیگری چون دفترچه یادداشت، نشانه کتاب(چوب الف)، عکس شهدا و یک کتاب خوب دیگر به عنوان هدیه ارسال میگردد.

چاپ سوم کتاب «معلم باید در خط مقدم باشد» در قطع رقعی و ۲۵۲ صفحه به کوشش سعید ابوالقاضی توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

علاقمندان جهت تهیه و سفارش این کتاب می‌توانند از طریق سایت رسمی انتشارات شهید کاظمی به نشانی nashreshahidkazemi.ir و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیامکی 3000141441 کتاب را تهیه نمایند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1606151
ارسال نظر
نظرات