شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 15:12 منتشر شده در مورخ: 1399/02/16 شناسه خبر: 1606169
دردسر «شاد» برای دانش‌آموزان روستایی؛

ماجرای آقامعلم فداکاری که با دست‌های شکسته تدریس می‌کند

ماجرای آقامعلم فداکاری که با دست‌های شکسته تدریس می‌کند
این روزها که کرونا کلاس‌های درس را از مدرسه به خانه‌ها برده و دانش‌آموزان شهری از پشت صفحه گوشی و تبلت معلمشان را می‌بینند، دانش‌آموزان محروم روستای "میرمیگنه" هرسین با معلم فداکارشان تحصیل را ادامه می‌دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز، معلمی عشق است و شغل انبیا می‌خوانندش؛ فرقی هم نمی‌کند وسط یک شهر با امکانات آنچنانی باشی یا در روستایی دورافتاده به دور از تمام امکانات رفاهی، کافی است چند طالب علم داشته باشی آنگاه این عشق کار خودش را می‌کند و تکثیر می‌شود در قلب جوانه‌های امید این مرز و بوم.

مثل همین معلم فداکار هرسینی که این روزها در فضای مجازی تصویرش دست به دست می‌شود؛ او که با هر دو دست شکسته‌اش باز هم کلاس درس و دانش‌آموزان روستایی‌اش را رها نکرده و نگران است مبادا آنها از درس و مشقشان جا بمانند.

این روزها که کرونا کلاس‌های درس را از مدرسه به خانه‌ها برده و دانش‌آموزان شهری از پشت صفحه گوشی و تبلت معلمشان را می‌بینند و درس‌ می‌خوانند، اینجا در روستای میرمینگه هرسین بچه‌های این روستای محروم که مثل بچه‌های شهری گوشی و تبلت ندارند کلاس‌های درسشان دایر است.

آنها در بین این همه محرومیت خیلی خوش‌ شانس هستند که معلم فداکاری مثل آقای احمدی دارند که با این وضعیت کلاسش را رها نکرده و به بچه‌ها درس می‌دهد؛ سجاد احمدی همان معلم فداکار روستای میرمینگه است که با دستان شکسته درس می‌دهد و تصویرش در فضای مجازی همه ما را متاثر کرده است.

از او می‌پرسم که چطور با این وضعیت تدریس را رها نکرده که جوابم را این گونه داد «زمانی که شغل شریف معلمی را انتخاب کردم با خود عهد بستم که در هیچ شرایطی شاگردان را از آموزش محروم نکنم؛ شکستن هر دو دست من یک مشکل شخصی است، اگرچه از این درد رنج می برم، اما تصمیم گرفتم برای پیشبرد اهداف آموزشی و تربیتی در مدرسه حاضر شوم».

این معلم فداکار معتقد است که تعلیم و تعلم یک فرآیند تدریجی است و اگر بخواهیم این فرآیند نتیجه مطلوبی داشته باشد باید به صورت مستمر انجام بشود.

احمدی می‌گوید هر چند از طرف پزشک معالج مرخصی استعلاجی داشته، اما با توجه به اینکه دانش آموزان این روستا دسترسی به برنامه «شاد» ندارند نمی تواند ببیند که بچه‌ها از آموزش عقب بمانند.

این معلم تلاشگر از عدم پوشش آنتن تلفن همراه در روستا که سبب شده دانش آموزان به اینترنت دسترسی نداشته باشند هم گله‌مند بود و می‌گفت با این وضعیت امکان آموزش از طریق فضای مجازی برای آنها فراهم ‌نیست.

ز حرفایش فهمیدم که این دانش آموزان آنقدر محروم هستند که تبلت و یا موبایل بابت دسترسی به این برنامه آموزشی را ندارند و اگر مشکل اینترنت این روستا مرتفع شود او می تواند با استفاده از یک ویدئو پروژکتور به دانش آموزان آموزش دهد.

معلم فداکار روستای میرمینگه می‌گوید در ابتدای شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس، روزانه به درب منازل دانش آموزان رفته و در یک فضای باز برای آنها تدریس خصوصی انجام داده است.

احمدی ۱۴ سال سابقه خدمت دارد و با این سابقه می توانست در شهرستان هرسین در بهترین جایگاه مشغول شود، اما می‌گوید خدمت به مردم کم برخوردار را عبادت می داند و از اینکه می تواند خدمتگزار این قشر باشد افتخار می کند.

این معلم تلاشگر چند خواسته را در پایان صحبت‌هایش مطرح کرد؛ پوشش آنتن‌دهی، آسفالت راه و رفع مشکلات برق روستا خواسته های این معلم فداکار از مسئولین بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1606169
ارسال نظر
نظرات