شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 12:09 منتشر شده در مورخ: 1399/02/16 شناسه خبر: 1606190
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری:

سال جهش تولید برای نهادهای انقلابی متفاوت باشد/ صدور ۶۷ هزار جلد سند روستایی در استان

سال جهش تولید برای نهادهای انقلابی متفاوت باشد/ صدور ۶۷ هزار جلد سند روستایی در استان
سهراب رییسی گفت: تاکنون در استان با همکاری ثبت اسناد ۶۷ هزار جلد سند‌ روستایی صادر شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز؛ سهراب رییسی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری صبح امروز در دیدار با  با حجت‌ الاسلام والمسلمین امیرقلی جعفری نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس یازدهم با اشاره به عملکرد این نهاد انقلابی اظهارداشت: تاکنون در استان با همکاری ثبت اسناد ۶۷ هزار جلد سند‌ روستایی صادر شده است.

 وی افزود: همچنین تاکنون با استفاده از قیر رایگان ۲ میلیون مترمربع از معابر روستاهای استان آسفالت شده است که این مهم برای رفاه حال  روستائیان در رفت و آمدشان‌ بوده است‌.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به ساخت پروژهای مسکن در استان بیان کرد: در حال حاضر ۲۴۴۰ واحد مسکن محرومین و ۲۱۶۳ واحد مسکن طرح اقدام ملی در دست ساخت است که در سال جهش تولید می‌تواند رونق خوبی را در بحث اشتغال ایجاد کند‌.

رئیسی با اشاره به پرداخت تسهیلات ارزان قیمت جهت ساخت مسکن مقاوم‌ ادامه داد: در حال حاضر ۸۰ هزار واحد مسکونی روستایی در استان وجود دارد که ۴۰ هزار واحد مقاوم سازی شده است.

وی با اشاره به عملکرد بنیاد مسکن در شهرستان بروجن گفت: ۱۶۰ واحد از مجموع واحدهای مسکن طرح اقدام ملی در شهرستان توسط بنیاد مسکن احداث می‌شود‌.

 مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: در صورت همکاری متولیان امر با این نهاد، آمادگی داریم تا جهت ساخت مسکن و پرداخت تسهیلات به متقاضیان اقدامات لازم را انجام دهیم چرا که در سال جهش تولید باید از شعار بگذریم و کارها‌ را عملیاتی کنیم تا شاهد توسعه همه جانبه در استان باشیم‌.

رئیسی کمبود اعتبارات را یکی از مشکلات عمده این نهاد اعلام کرد و گفت: طی چند سال گذشته شاهد افزایش میزان اعتبارات عمرانی در بنیاد مسکن استان بودیم اما مطالبات مردم روزبه روز بیشتر می‌شود و ما باید پاسخگوی‌ نیاز آن‌ها باشیم.

وی با اشاره به مشکلات در حرایم‌ راه، آب و گاز و... افزود: در برخی روستا حریم‌ها بدون اینکه ساز و کار مشخص داشته باشند مشخص شده که بنیاد مسکن برای اجرای طرح‌های هادی به مشکل بر‌می‌خورد بنابراین می‌طلبد‌ دستگاه‌های خدمات رسان‌ در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند‌.

حجت‌الاسلام والمسلمین جعفری نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس یازدهم نیز در ادامه جلسه بیان کرد: آن نهاد انقلابی که مد نظر امام خمینی(ره) بود همین بوده‌ که آن بوروکراسی فسادزا‌ که در زمان طاغوت داشته‌ایم‌ حذف شود که خوشبختانه این اتفاق در بنیاد مسکن افتاده‌ است‌.

وی با بیان اینکه بنیاد مسکن باید برای مسکن محرومان تلاش کند، افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یکی از نهاد‌های انقلابی است که باید متفاوت‌ از بقیه‌ ادارات و مبانی دینی در آن جاری باشد‌.

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس یازدهم  نیروهای بنیاد مسکن را نیروهای جهادی معرفی و بیان کرد: کارنامه بنیاد مسکن در شهرستان بروجن درخشان است و به خوبی توانسته است در بین مردم جای‌ باز کند و مردم به این نهاد اعتماد کرده‌اند‌.

جعفری با بیان اینکه سال جهش تولید باید مفهومش‌ برای نهاد‌های انقلابی متفاوت باشد، ادامه داد: ۳ سال است که در راس هرم بیکاری کشور هستیم و این بیکاری سبب ایجاد آسیب‌های اجتماعی نظیر طلاق و افسردگی شده است‌ بنابراین تحقق شعار سال همه این مشکلات را برطرف می‌کند‌.

وی گفت: کارهای خوبی در روستاها انجام شده اما باید جاذبه‌های برگشت‌ و اشتغال پایدار در روستاها ایجاد تا روستائیان برگشت داده ‌شوند‌‌‌.

در پایان حجت‌الاسلام والمسلمین فضل‌الله دانشفر نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن استان نیز گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان علاوه‌بر انجام کارهای عمرانی، اقدامات و فعالیت‌های فرهنگی و جهادی را نیز در دستور کار دارد و انجام می‌دهد‌.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1606190
ارسال نظر
نظرات