شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 12:26 منتشر شده در مورخ: 1399/02/16 شناسه خبر: 1606219
معاون رشد و کادرسازی بسیج دانشجویی خراسان‌جنوبی خبر داد

آغاز ثبت‌نام طرح ولایت دانشجویی در خراسان‌جنوبی/ ظرفیت استان 160 دانشجو

آغاز ثبت‌نام طرح ولایت دانشجویی در خراسان‌جنوبی/ ظرفیت استان 160 دانشجو
حجت الاسلام ترابی گفت: ثبت‌نام طرح ولایت ویژه دانشجویان در خراسان‌جنوبی آغاز شده و تا 20 اردیبهشت ادامه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام محمد ترابی معاون رشد و کادرسازی بسیج دانشجویی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، از آغاز ثبت نام طرح ولایت کشوری خبر داد.

 
وی افزود: طرح ولایت، طرحی است که مقام معظم رهبری آن را یک اقدام بنیادی و بنیان‌ساز معرفی کرده‌اند و باید گفت که نگاه و اهتمام این طرح در سیر تقویت و ساخت نیروی مومن، متعهد، مجرب و شایسته برای انقلاب‌اسلامی و جبهه سازی برای ظهور آخرین حجت الهی است.
 
معاون رشد و کادرسازی بسیج دانشجویی خراسان‌جنوبی بیان کرد: بیست و پنجمین دوره از این طرح در مقطعی است، که ما بیش از پیش به تقویت مبانی اعتقادی برای جلوگیری از لرزش در مقابل طوفان‌های فکری تمدن غرب و همچنین شکل گیری تمدن نوین اسلامی نیاز داریم.
 
برگزاری طرح ولایت دانشجویی با حضور 4 هزار دانش‌آموز
 
حجت الاسلام ترابی عنوان کرد: این طرح در تابستان امسال با حضور چهار هزار نفر از دانشجویان خواهر و برادر سراسر دانشگاه‌های کشور، به مدت ۴۰ روز در جوار امام رئوف(ع) در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.
 
وی طرح ولایت را بهترین فرصت برای کادر سازی دانست و تصریح کرد: طرح ولایت، دوره‌ای اندیشه‌ای است که توسط آیت‌الله مصباح‌یزدی و شاگردان وی در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) قم طرح‌ریزی و با همکاری بسیج دانشجویی برگزار می‌شود.
 
معاون رشد و کادرسازی بسیج دانشجویی خراسان‌جنوبی با اشاره به مبانی تدریس در این دوره خاطرنشان کرد: در این دوره علاوه بر آموزش مبانی اندیشه‌های اسلامی که از شش سرفصل معرفت شناسی، انسان شناسی، خداشناسی، فلسفه اخلاق، فلسفه سیاست و فلسفه حقوق تشکیل شده، و برای داشتن یک زندگی معنوی نیز برخی امورات و برنامه‌های فرهنگی در لوای دوره برنامه‌ریزی شده است.
 
حجت الاسلام ترابی گفت: در حال حاضر این دوره نیز مورد استقبال دانشجویان استان یزد قرار گرفته و حدود ۱۳۰ درصد ظرفیت اعلام شده به استان ثبت نام کرده‌اند.
 
وی با بیان این‌که در سال‌های گذشته دوره طرح ولایت در ماه‌های تیر و مرداد برگزار می‌شد، عنوان کرد: امسال نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا زمان قطعی آن مشخص نیست اما عموم دانشجویان می‌توانند تا ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری جهت ثبت نام در این دوره به آدرس اینترنتی www.tvelayat.ir مراجعه کنند.
 
معاون رشد و کادرسازی بسیج دانشجویی خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که در دوره گذشته بیش از 415 نفر ثبت نام کردند، اظهار کرد: ظرفیت استان ما در سال گذشته 218 نفر بود که امسال به 160 نفر کاهش پیدا کرده است.
 
حجت الاسلام ترابی بیان کرد: داوطلبان پس از ثبت‌نام باید در آزمون مجازی تست هوش، گام دوم انقلاب اسلامی و طرح ولایت از منظر علامه مصباح یزدی شرکت کنند و در پایان نیز به صورت حضوری مصاحبه‌ای خواهند داشت که با کسب حداقل نمره پذیرش به دوره اعزام خواهند شد.
 
وی خاطرنشان کرد: شاید برخی‌ها این دوره را برای خود به عنوان تولدی دوباره نامگذاری کنند اما این دوره از معدود دوره‌هایی است که به فرمایش ولی امر مسلمین بنیان ساز بوده و زندگی دوباره‌ای را برای انسان می‌سازد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1606219
ارسال نظر
نظرات