شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 15:17 منتشر شده در مورخ: 1399/02/16 شناسه خبر: 1606243

تاخت و تاز گرانی در بازار اجاره مسکن بوکان

تاخت و تاز گرانی در بازار اجاره مسکن بوکان
شرایط آشفته بازار مسکن در بوکان سبب گرانی بدور از انتظار قیمت‌ خانه‌ها و واحدهای تجاری شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از اروم نیوز، در این روزهای کرونایی بازار مسکن شرایط نابسامان و آشفته ای را بویژه در شهر بوکان به خود می بیند و همین امر سبب گرانی بدور از انتظار قیمت خانه ها و مغازه های استجاری شده است.

بوکان از جمله شهرهایی است که از یک طرف به علت روند صعودی رشد جمعیت و افزایش رویه رشد مهاجرت روستاییان به شهر، قیمت اجاره و مسکن را برای جوانان با مشکلات عدیده‌ای روبرو کرده و قشر نوپای خانواده ها را به بن بست کشانده است.

شهرستان بوکان از شهرهای پرجمعیت استان آذربایجان غربی است ولی متاسفانه به جرأت می‌توان گفت که قیمت اجاره بها در این شهرستان بالاترین نرخ را در میان شهرهای استان دارد.

از دلایل اصلی بی ثباتی در این قیمت‌گذاری‌ها اضافه نشدن محدود شهری در ۱۷سال گذشته و عدم اجرای مسکن ملی شهرستان بوکان به دلیل نبودن مکان مناسب برای پروژه ملی در نتیجه ی سیاست‌های غلط مدیریت در حوزه شهرستان بوده است.

سالهاست به دلیل نبود فضای مناسب جهت الحاق به محدوده شهری، بوکان را از افزایش محدوده شهری محروم کردند ولی متاسفانه بعضی از این زمین‌های خالی داخل شهر به رشد قارچ گونه پارکینگهای بدون طرح تبدیل شده است و صاحبان آنها نمی‌خواهند هیچگونه ساخت‌وسازی در آنها انجام دهند.

بی شک ادامه این روند جدای از ناهنجاری های گسترده اجتماعی در مناطق پرخطر همچون حاشیه شهر، سبب طغیان ساخت و سازهای غیر مجاز می گردد که خود سبب ایجاد دهها و شاید صدها مشکل برای حوزه مدیریت شهری می کند

هم اکنون نیز با نگاهی به بعضی از مناطق حاشیه شهری بوکان به خوبی می توان طغیان ساخت و سازهای غیر مجاز ر دید که این ساختمان ها در متراژهای پائین و  بدون طی کردن استاندارد های ساخت ساز از دل زمین همچون قارچ در شبانه رشد می کنند.

بی شک مردم بویژه در مناطق حاشیه ای شهر مجبوراند برای فرار از کرایه های اند تومانی صاحب خانه ها دل به خطر بزنند و با تهیه زمینی چند ده متری و بدون هیچ گونه استانداری سرپناهی برای خود فراهم کنند.

لازم است مسئولان شهرستانی با نگاهی کارشناسی شده و بدون جانب داری از صاحب خانه ها و یا مستجر ها به این قضیه ورود جدی داشته باشند چون در غیر این صورت باید خود را برای فاجعه های دیگری اماده کنند که با ملیاردها بودجه نیز قابل حل نخواهد بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1606243
ارسال نظر
نظرات